Džiovinta jautiena vaisių džiovyklėje

Džiovinta jautiena vaisių džiovyklėje

Tai receptas kuris pakeitė mano gyvenimą. Daugiau nebesinori pirkti vytintos jautienos prekybos centruose. Tiems kurie dar svarsto ar verta įsigyti vaisių džiovyklę pasakysiu tik viena – tikrai verta! Džiovinti ji tinka ne tik daržoves , bei vaisius, ji tinka ir mėsai džiovinti – vytinti. Šis receptas labai paprastas – bet žavi tobulu skoniu. Kviečiu ir … Skaityti toliau

Kaip džiovinti svogūnus?

Kaip ir kiek laiko reikia džiovinti svogūną orkaitėje arba džiovyklėje

Džiovintus svogūnus galima laikyti paprastame sandėliuke, rūsyje ar specialiame šaldytuve. Todėl daugelis galvoja, kaip ir per kiek laiko galima pasigaminti džiovintų svogūnų, kad iki pavasario išsaugotų nepakartojamą kvapą ir malonų skonį. Mes surinkome jums keletą geriausių būdų, kaip paruošti originalų prieskonį beveik kiekvienam patiekalui, kuriame yra svogūnai. Kaip džiovininti svogūną? Svogūno valymas ir pjaustymas Išdžiovinti … Skaityti toliau

Kaip džiovinti liepžiedžius?

Kaip ir kiek džiovinti liepžiedžius žiemai

Jie naudojami gydant peršalimą, širdies ir kraujagyslių sistemą bei virškinamąjį traktą. Arbata iš liepžiedžių žiedynų savaime yra labai skani, kvapni ir naudinga.

Liepų žiedai renkami žiemai, aktyvaus medžių žydėjimo laikotarpiu. Daugeliu atvejų tai yra birželio pabaiga. Liepų žiedus skinkite ryte, šiltu oru, kai dauguma žiedų jau pražydo, o likusieji žiedai yra pumpuruose. Nerekomenduojama žiedų skinti per lietų.

Kadangi liepų žiedus sunku atskirti nuo lapų, genėkite juos žirklėmis. Žiedynai turėtų būti apipjaustyti kartu su sparneliais. Patys žiedynai turi būti sveiki.

Negalima rinkti liepų žiedų iš greitkelių ir didelių pramonės įmonių, kapinių, radiacinės taršos ar cheminių atliekų išmetimo vietose, sąvartynuose. Medis sugeria kenksmingus junginius, kurie vėliau gali rimtai pakenkti sveikatai.

Kaip išdžiovinti liepžiedžius?

4 asmenų šeimai pakaks metams pasiimti 1 kilogramą šviežių žiedų ir jas išdžiovinti. Dažniausiai liepžiedžiai džiovinami lauke, pavėsingoje vietoje, uždengiant marle. Bet jei turite elektrinį džiovintuvą, liepžiedžius galite sudžiovinti vos per 2–3 valandas. Džiovintus liepžiedžius laikykite tamsioje vietoje, popieriniuose maišeliuose.

Liepžiedžių džiovinimas lauke

Liepžiedžių džiovinimas lauke
Džiovinti liepžiedžiai

Džiūvimo laikas: 6-14 dienų.

Mums reikės:

 • Liepžiedžių;
 • Padėklo;
 • Žirklių;
 • Popierinių maišelių;
 • Marlės.

Džiovinimo rocesas:

 1. Prieš džiovinant, žiedus reikėtų perrinkti ir pašalinti žirklių pagalba nereikalingus stiebus bei lapus.
 2. Liepų žiedus plonu sluoksniu paskleiskite ant padėklo ir uždenkite marlę.
 3. Džiovinkite lauke pavėsyje, gerai vėdinamoje vietoje, kad liepžiedžiai visiškai išdžiūtų.
 4. Išdžiovintus liepžiedžius laikykite tamsioje vietoje popieriniuose maišeliuose.

Liepžiedžių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Liepžiedžių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje
Liepžiedžių džiovinimas

Darbui mums reikia: liepžiedžių, daržovių ar vaisių džiovintuvo, žirklių, popierinio maišelio.

Džiovinimo rocesas:

 1. Apkarpykite žiedynus žirklėmis kad liktu sparneliai, pašalinant nereikalingus lapus bei stiebus.
 2. Žiedynus plonu sluoksniu paskleiskite ant džiovyklos padėklų.
 3. Džiovinkite 2–3 valandas esant minimaliai džiovintuvo galiai.
 4. Sukeiskite groteles.
 5. Kartokite procesą, kol liepžiedžiai visiškai išdžius.
 6. Laikykite džiovintus liepžiedžius reikia popieriniuose maišeliuose vėsioje ir tamsioje vietoje.

Džiovintų liepžiedžių laikymas

Liepžiedžių laikymo patalpa turi būti vėsi ir tamsi. Neleiskite atsirasti tiesioginiams saulės spinduliams. Jei nėra gerai vėdinamo sandėliuko, išdžiovintus liepžiedžius galite sudėti į spintelę virtuvėje arba į tamsų staliuką.


Medikai mano, kad liepžiedžiai pasižymi raminamuoju, priešuždegiminiu, antibakteriniu poveikiu. Juose daug mineralinių medžiagų, vitaminų, yra antioksidantų, flavonoidų, taninų, glikozidų.

Kaip džiovinti pomidorus?

Kaip ir kiek laiko reikia džiovinti pomidorus

Turbūt galvojate kam džiovinti pomidorus, kai jų yra prekybos centruose? Turint daug pomidorų ir mėgstant džiovintus pomidorus šis pomidorų išsaugojimo būdas yra labai labai tinkamas. Džiovinti pomidorai konservuoti alie­juje gali lai­ky­tis ilgai. Turėsite skanių pomidorų net ir žiemą. Juos virtuvėje galima panaudoti vie­nus, užsi­dėti ant skrebučio, valgyti su makaronais, daryti salotas.

Pomidorų džiovinimas namie

Prieš išmokdami džiovinti pomidorus, turite išsiaiškinti, kaip tinkamai juos paruošti šiam procesui. Pomidorai yra gana sultinga daržovė, kurioje gali būti 93-95% drėgmės. Todėl džiovinimo procese daugelis susiduria su sunkumais, kuriuos galima išspręsti žinant paprastas taisykles.

Italijoje, kur džiovintais pomidorais nieko nenustebinsi, dažniausiai naudojama San Marzano veislė. Tradiciškai įprasta rinktis raudonas veisles, nes geltonosios turi daugiau sulčių. Tačiau šiuolaikinės namų šeimininkės dažnai atlieka eksperimentus, kurie duoda gerų rezultatų. Šviesių pomidorų skonis ir aromatas skiriasi nuo skaisčiai raudonų ar rudų – pabandykite, galbūt jums kaip tik to ir reikia.

Pomidorų pasirinkimas džiovinimui

Pirmiausia turėsite išsirinkti tinkamus pomidorus.

 • Jų paviršius turi būti lygus, švarus, vienodas, blizgus, be pažeidimų, įlenkimų, kenkėjų ar puvinių.
 • Rudos ar žalsvos spalvos dėmės rodo, kad pomidoras nekokybiškas.
 • Pernokę pomidorai geriausiai tinka salotoms. Juose daug sėklų ir daugiau vandens.
 • Renkantis pomidorus džiovinimui, geriausia teikti pirmenybę tiems, kurie yra mažo dydžio. Taip galite sutaupyti vietos ir tuo pačiu metu išdžiovinti daugiau žaliavos, nepaisant to, kokį metodą naudojate.

Kaip džiovinti pomidorus?

Norint tinkamai išdžiovinti pomidorus, mums reikės šviežių gerai prinokusių pomidorų, peilio, pjaustymo lentos, rankšluosčio, kiaurasamčio, daržovių džiovintuvo arba orkaitės.

Pomidorų džiovinimas orkaitėje

Džiovinti pomidorai
Džiovinti pomidorai
 1. Nuplauname pomidorus ir paliekame juos nudžiūti.
 2. Sau­sus pomi­do­rus supjaus­tome vidu­ti­nio dydžio skil­te­lė­mis (jei pomi­do­ras labai mažas – dali­name jį į dvi dalis, jei dides­nis – į dau­giau).
 3. Skil­te­les dedam į skardą, prieš tai ją iškloję kepimo popie­riumi.
 4. Pomi­do­rus pabars­tome druska (drus­kos tiek, kiek beriame pomi­do­rus val­gy­dami žalius), prie­sko­ni­nė­mis žole­lė­mis.
 5. Skardą (arba kelias) pašau­name į orkaitę, nusta­tome maž­daug 60–70 laips­nių tem­pe­ra­tūrą, pra­ve­riame orkai­tės dure­les ir taip palie­kame pomi­do­rus 8–10 valandų, pvz. nakčiai.

Pomidorų skilteles reikia apversti kas pusantros-dvi valandas. Atidžiai stebėkite, kad pomidorai per daug neišdžiūtų, o tuo labiau nesudegtų. Priešingu atveju jų nebebus galima naudoti maistui.

Sužinoti, ar pomidorai išdžiuvo, nėra sunku. Paimkite gabalėlį ir stipriai suspauskite jį pirštais. Jis turi būti gana tvirtas, bet nesutrupėti į dulkes. Tuo pačiu metu drėgmė neturėtų prasiskverbti iš vidaus. Jei orkaitėje yra konvekcinis režimas, tai labai gerai. Įjunkite, tai suteiks papildomos oro cirkuliacijos, o tai labai pagreitins džiuvimo procesą.

Pomidorų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

 1. Iš anksto supjaustytus, sūdytus ir pagardintus gabalėlius sudėkite ant džiovinimo grotelių.
 2. Pasirinkite režimą daržovėms ir vaisiams. Uždarykite džiovintuvą ir pradėkite procesą.

Priklausomai nuo pomidorų ir džiovintuvo modelio (žr. įrenginio instrukcijas), procesas gali trukti nuo penkių iki dvylikos valandų. Jei norite gauti ne džiovintus, o vytintus pomidorus, sumažinkite standartinį džiovinimo laiką maždaug per pusę.

Džiovintų pomidorų konservavimas

Džiovintų pomidorų Kon­ser­va­vi­mas
Džiovinti pomidorai aliejuje

Sudžio­vin­tus pomi­do­rus jau turime. Paimame nedi­delį puodą ir jame užver­dame balto vyno actą (turėtų tikti ir papras­tas actas su tru­pu­čiu van­dens). Kai actas užverda į jį nedi­de­lė­mis por­cijomis nar­di­name džio­vin­tus pomi­do­rus. Acte pomi­do­rus palai­kome tik keletą sekun­džių ir ištraukę dedame tie­siai į išplautą švarų stiklainį.

Nuluptą čes­naką taip pat panar­di­name į actą ir dedame į stik­lainį kartu su pomi­do­rais. Sudėję viską į stik­lai­nius į juos pilame aly­vuo­gių aliejų. Alie­jus turėtų apsemti pomi­do­rus, kuriuos dar tru­putį paspau­džiame, kad neliktų oro tarpų. Kai vis­kas pada­ryta, belieka stik­lai­nius su visu turi­niu paste­ri­zuoti. Tru­putį pri­sukę dang­te­lius dedame stik­lai­nius į ver­dantį puode van­denį ir pavi­ri­nam 15 minu­čių. Belieka gerai pri­sukti dang­te­lius ir palau­kus bent mėnesį ragauti gur­ma­niš­kus pomidorus.

Rekomenduojame pasigaminti:

Rekomendacija: Daugiau receptų su pomidorais rasite -> Receptai su pomidorais.

Kaip džiovinti vyšnias?

Kaip ir kiek laiko reikia džiovinti vyšnias

Jos naudojamos kepant bandeles, keksus, dedamos į varškės įdarus ir pyragus. Ir nors šiems tikslams galite nusipirkti džiovintų vyšnių, bus daug skaniau ir naudingiau, jei naudosite namines džiovintas vyšnias. Iš namuose išdžiovintų vyšnių galite pasigaminti – naminį vyšnių limonadą.

Tokiose vyšniose nėra dažiklių, konservantų, kvapiųjų medžiagų. Atminkite, kad visiškai išdžiovintos uogos turėtų būti tamsiai rudos spalvos ir saldžiarūgščio skonio. Spaudžiant, uogos neturi prilipti viena prie kitos ir išleisti sultys. Pagal konsistenciją, tokios vyšnios turėtų būti panašios į razinas. Vyšnių džiovinimas elektrinėje džiovykloje užtruks maždaug 7–8 valandas.

Vyšnių paruošimas, prieš džiovinimą

Vyšnios plaunamos po tekančiu vandeniu, dedamos ant popieriaus ar paprastų rankšluosčių, kad pašalinti drėgmės perteklių.

Vyšnias galima džiovinti be kauliukų, kaip jums patinka. Bet tai pridės papildomų rūpesčių. Lengviausias būdas pašalinti kauliukus yra naudoti parduotuvėje įsigytą tam pritaikyta įrankį.

Vyšnių džiovinimas orkaitėje

Džiovintos vyšnios
Džiovintos vyšnios

Džiūvimo laikas: 16-19 val.

Tai nėra geriausias būdas džiovinti vyšnias, tačiau tai žymiai sutrumpins džiūvinimo laiką. Jei temperatūra apskaičiuota neteisingai, galite gauti keptų vyšnių, kurių negalėsite išdžiovinti.

 1. Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi. Tai neleis uogoms prilipti prie metalinio paviršiaus.
 2. Įkaitinkite orkaitę iki 165 ° C.
 3. Įdėkite kepimo skardas į vidų, sandariai uždarykite dureles ir 3 valandas džiovinkite uogas. Maišykite vyšnias kas valandą, kad tolygiai išdžiūtų. Jei yra „Konvekcijos“ režimas, įjunkite jį maksimalia galia.
 4. Išimkite uogas, atvėsinkite.
 5. Sumažinkite temperatūrą iki 120–135 ° C.
 6. Laikykite vyšnias tol, kol išdžius atidarytomis durelėmis.

Kas 3-4 valandas duokite uogoms 30–40 minučių “pailsėti”. Tiesiog atidarykite orkaitę ir leiskite jai atvėsti.

Vyšnių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Džiūvimo laikas: 3-6 val.

Ar galima vyšnias džiovinti elektrinėje džiovykloje? Nepaisant to, kad uoga yra gana sultinga, ji labai gerai išgarina drėgmę, ypač jei iš jos pašalinamos sėklos arba ji perpjaunama per pusę. Todėl vyšnias tokiu būdu džiovinkite drasiai.

 1. Sudėkite uogas ant džiovyklės grotelių. Vyšnias dėkite taip, kad įpjovimai vyšniose likę po kauliukų šalynimo žiūrėtu aukštyn.
 2. Nustatykite 48–52 ° C temperatūrą. Džiovinkite 2-3 valandas.
 3. Pakelkite temperatūrą iki 75–80 ° C ir toliau džiovinkite, kol uogos visiškai išdžius.
 4. Proceso metu vieną kartą per valandą keiskite groteles vietomis.

Kaip saugoti džiovintas vyšnias?

Džiovintas vyšnias laikykite nuo tiesioginių saulės spindulių. Patalpa turi būti kuo sausesnė, gerai vėdinama. Tada uoga neprarandant savybių gali išlikti iki kito derliaus.

Kaip džiovinti braškes?

Kaip ir kiek laiko reikia džiovinti braškes

Kvapnios, sultingos braškės yra tikras skanus vasaros malonumas. Tai jokiu būdu neprilygsta „plastikinėms“ braškėms, kurios visą žiemą parduodamos prekybos centruose. Tikras namines braškes iš sodo suvalgome per kelias minutes.

Daugelis nežino, ar galima braškes džiovinti elektrinėje džiovyklėje, orkaitėje ar lauke, nes jos labai sultingos. Tiesą sakant, tai yra priimtiniausias šių uogų paruošimo būdas žiemai. Džiovinimas nereikalauja jokių specialių žinių, išlaidų ir, kai kuriais atvejais, įrangos.

Braškių džiovinimas

Jei surinkote didelį derlių, tada ateina momentas, kai braškes neturite kur dėti, o braškynai duoda vaisių ir duoda. O jei jau pagaminote braškių uogienę, sandėliuką užpildėte braškių kompotais, o šaldymo kamerą – šaldytomis braškėmis, tuomet braškes galite išsidžiovinti namuose.

Džiovinant gausite kvapnius ir labai gražius braškių traškučius. Šie traškučiai gali būti naudojami papuošti desertus. Juos galima užplikyti arbatoje. Galima dėti į pyragus, bandeles ir keksus. Arba galima patiekti kaip natūralius saldumynus su žolelių arbata. Puikus skonis ir aromatas garantuotas!

Braškių blanširavimas sirupe (nebūtina)

Norėdami blanširuoti braškes, prieš džiovinimą uogos apverdamos su cukrumi. Kiekvienam kilogramui uogų reikia apie 600-700 gramų cukraus.

 1. Braškes nuplaukite, surūšiuokite, palikite sveikas arba supjaustykite dideliais gabalėliais.
 2. Sudėkite į gilų dubenį ir užpilkite cukrumi.
 3. Dubenį pastatykite į šaldytuvą, kur reikia palaikyti bent 12 val.
 4. Iš 400 gramų cukraus ir litro vandens išvirkite sirupą.
 5. Išimkite uogas iš šaldytuvo ir staigiai supilkite į verdantį sirupą. Verdame 8-12 minučių.

Po to paruoštos uogos metamos į koštuvą ir paliekamos nuvarvėti, kol nutekės visas skystis. Tada galite juos išdžiovinti pagal žemiau pateikta schemą.

Džiovintos braškės džiovyklėje

Braškių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Norint tinkamai išdžiovinti braškes, jums reikia kiaurasamčio, vandens ir elektrinio džiovintuvo.

 1. Nuplaukite braškes. Nusausinkite. Nuplėškite kotelius.
 2. Supjaustykite braškes 2 mm storio griežinėliais. Išdėstykite vienu sluoksniu ant elektrinio džiovintuvo padėklų.
 3. Iš pradžių džiovinkite džiovyklėje 55 ° C temperatūroje ir galiausiai 70 ° C temperatūroje. Braškių džiovinimas užtruks maždaug 4 valandas. Džiovintos braškės yra paruoštos.

Braškių džiovinimas orkaitėje

Tai greitesnis, bet taip pat nemažai laiko reikalaujantis metodas. Bet uogos turės būdingą skonį ir aromatą, panašų į uogienę, kurią ypač mėgsta vaikai. Džiovinant braškes orkaitėje nereikia nieko ypatingo. Džiovinimo laikas 8-10val.

 1. Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi arba pergamentu.
 2. Išdėstykite riekeles ar visas uogas taip, kad jos neliestų.
 3. Nustatykite 58-60 ° C temperatūrą. Laikykite orkaitėje uogas pusantros valandos sandariai uždarius dureles.
 4. Išimkite iš orkaitės, leiskite braškėms visiškai atvėsti. Kiekvieną skiltelę apverskite atskirai į kitą pusę. Jei reikia, pakeiskite kepimo popierių nauju.
 5. Tada susiraskite ką nors, kuo galite užfiksuoti praviras orkaitės dureles. Atstumas turėtų būti 3-5 centimetrai.
 6. Įkaitinkite orkaitę iki 45–52 ° C. Džiovinkite uogas kol išdžius, jas kas valandą atsargiai pasukite.

Džiovinkite braškes, kol jos taps kaip sausi traškučiai. Norint gauti vytintas braškes, džiovinimo laiką trumpinkite 2-3 valandoms.

Kaip saugoti džiovintas braškes?

Geriausias variantas yra sudėti džiovintas uogas į plastikinius maišelius ir sudėti į šaldymo kamerą. Taip jų galiojimo laikas siekia net 2-3 metus. Taip geriausia išsaugoti tas uogas, kurios anksčiau buvo virtos sirupe ir ne iki galo išdžiovintos. Tačiau yra ir kitų variantų.

 • Stikliniai indai su nailoniniais arba metaliniais dangteliais.
 • Keraminiai indai.
 • Popieriniai maišeliai.
 • Drobiniai maišeliai.

Sausas žaliavas, traškučius, jei jie gerai išdžiovinti, taip pat galima sutrinti į miltelius trintuvu ar kavamale. Geriausia laikyti stikliniame inde. Laikykite džiovintas braškes sausoje ir reguliariai vėdinamoje vietoje.

Kaip džiovinti avietes?

kaip ir kiek laiko reikia džiovinti avietes namuose žiemai

Daugėlis avietes žiemai šaldo, o tai taip pat labai patogu. Kitas puikus būdas išsaugoti šią uogą, yra aviečių džiovinimas. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, avietės gerai išdžiūsta. Tiesa, tam jums reikia elektrinio džiovintuvo. Orkaitėje ar po atviru dangumi avietės sunkiai išdžiūsta, nes aviečių uoga yra sultinga. Ji greitai pradeda leisti sultis ir gesti. Todėl avietė turi būti greitai džiovinama ir gerai vėdinama. Tam kuo puikiausiai tinka elektrinis džiovintuvas.

Džiovinimui rinkitės šiek tiek neprinokusias uogas, o pernokusias avietes naudokite uogienei virti. Džiovinimo metu nelieskite uogų, kad nepradėtų išsiskirti sultys. Vietomis galite keisti džiovyklos padėklus. Gerai išdžiovintos avietės lengvai susitrina tarp pirštų.

Maltos avietės žiemai
Išdžiovintos avietės

Kuo naudingos džiovintos avietės?

Džiovintos avietės šalina iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas, kovoja su peršalimu ir gripu, gerina odos būklę. Džiovintų aviečių atsargos žiemai naudingos ir reikalingos kiekvienam.

Aviečių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Kaip namuose išdžiovinti avietes?
Namuose išdžiovintos avietės

Darbui mums reikia šviežių neplautų aviečių, elektrinės džiovyklės.

Paruošimas:

 1. Avietes reikia perinkti. Pašalinkite pažeistas uogas, stiebus bei lapus.
 2. Ant džiovyklės grotelių išdėliokite avietes vienu sluoksniu. Džiovinkite 60 ° C temperatūroje. Tai užtruks maždaug 12–14 valandų.
 3. Avietės yra paruoštos. Džiovintas avietes laikykite sausoje, sandariai uždarytoje talpykloje vėsioje, tamsioje vietoje.

Aviečių džiovinimas orkaitėje

Džiūvimo laikas: 6-8 valandos

 1. Išdėliokite avietes vienu sluoksniu ant kepimo skardos. Įsitikinkite, kad tarp jų yra nedidelis atstumas.
 2. Įjunkite orkaitę 60°C. Pašaukite uogas.
 3. Retkarčiais pamaišykite medine mentele. Taip uogos neprilips prie paviršiaus ir nesudegs.
 4. Atidarykite orkaitės dureles, kad avietės neiškeptų. Vedinimą kartoti nuo 5-6 minučių iki 5 kartų per 1 valandą.
 5. Džiovinimo laikas 6-8 valandos.

Kur naudoti džiovintas avietes?

Tokios avietės puikiai tinka verdant arbatą, ruošiant kompotus ir žele, dedant į kepinius bei puošiant desertus.

Džiovintas avietes taip pat galite sumalti kavamalėje ir dėti jas į kremus, ledus, desertus, papuošti pyragus, bandeles ir keksus.

Džiovintų aviečių laikymas

Džiovintas avietes laikykite sandariai uždarytoje sausoje talpykloje, tamsioje ir vėsioje vietoje. Taip jos ilgiau išsaugo naudingus vitaminus. Sudėkite į sandarų indą (stiklainį ar indą) ir purtykite 2 kartus per dieną – taip drėgmės lygis (geriausia mažiau nei 20%) išsilygins tarp visų uogų: vienose gali būti daugiau drėgmės, kitose mažiau. Jei stiklainio viduje matote kondensaciją, uogos turite pradžiovinti. Tokias atsargas galite turėti ištisus dvejus metus ir jos nesuges.