Makaronų formos ir aprašymai

Skanūs, maistingi, paprastai paruošiami makaronų gaminiai – idealus „greitas“ maistas šiandieniniame intensyvaus ritmo gyvenime. Dėl įvairių formų, dydžių ir begalės paruošimo būdų, makaronai tampa vis patrauklesniu produktu.

Lentelėje pateikiami populiariausių formų makaronų aprašymai ir jų patiekimo būdai.

[the_ad id=”6261″]
PavadinimasFormaKokiu pavidalu valgomiKaip patiekiami
Capellini
(Angelo plaukai)
Capellini (Angelo plaukai)
Ilgi, apvalūs ir labai ploni – iš čia ir pavadinimas.Vartojami tik karštiSu lengvais padažais, sultiniais arba tiesiog sumaišyti su alyvuogių aliejumi ir virtomis daržovemis.
Vermicelli
(Vermišeliai)
Vermicelli (Vermišeliai)
Ilgi, apvalaini, plonesni negu spagečiai. Išvertus iš italų kalbos reiškia „maži sliekiukai“Valgomi karšti, kartais šalti.Su lengvais padažais arba sulaužyti ir įmaišyti į daržovių salotas.
Linguine
Linguine
Ilgi, plokšti ir siauri, truputį ilgesni negu spaghetti. Išvertus iš italų kalbos reiškia „maži liežuvėliai“Karšti, kartais šalti.Pakankamai dideli, kad patiekti su tirštais padažais, pvz. Boloniškuoju.
Spaghetti
spagečiai
Spaghetti spagečiai
Patys populiariausi makaronai pasaulyje: ilgi, apvalūs, vidutinio storumo. Itališkai reiškia „mažos virvutės“.Tiktai karšti.Su pomidorų padažais arba apkepuose.
[the_ad id=”6266″]
Lasagna
Lasagna - Lazanija
Ilgi ir labai platūs. Gali būti lygiais arba garbanotais krašteliais. Taip pat vadinamas ir apkepas iš šių makaronų (lazanija)Tiktai karšti.Susluoksniuoti su padažais arba įdarais ir apkepti orkaitėje.
Rotini
(spiralės)
Rotini (spiralės)
Labai trumpos spiralės.Karšti arba šalti.Su labai tirštais padažais, kuriuose yra komponentų gabaliukų arba salotose.
Fusille
Fusille
Ilgesni negu rotini, bet taip pat spiralės formos. Būna įvairių pavidalų: trumpos ir storos, trumpi ir ploni, ploni ir ilgi.Karšti arba šalti.Labai daug patiekimo variantų – beveik su visais padažais, sriubose arba salotose.
Pappardelle
(kiaušininiai lakštiniai)
Pappardelle (kiaušininiai lakštiniai)
Plačios, ilgos juostelės. Labiausiai paplitę Toskanos regione.Karšti.Apkeptuose patiekaluose su tirštais padažais.
Ditalini
Ditalini
Maži, labai trumpi vamzdeliai. Itališkai reiškia „antpirščiai“.Karšti arba šalti.Sriubose arba makaronų salotose.
Elbow macaroni
(Rageliai)
Elbow macaroni (Rageliai)
Lenkti, lygūs rageliai, kurie tradiciškai patiekiami su sūriu.Karšti arba šalti.Apkeptuose patiekaluose arba salotose.
Ziti
Ziti
Lenkti vamzdeliai, platesni ir ilgesni negu rageliai. Būna ir trumpi, tuomet vadinasi cut ziti.Karšti arba šalti.Apkepti, salotose arba su tirštais padažais.
Penne
Penne
Tiesūs, vidutinio ilgio vamzdeliai su šoniniais grioveliais. Pavadinimas išvertus reiškia „plunksna“- jis kilo nuo makaronų panašumo į rašymo plunksną, dėl įtrižo nupjovimo galuose.Karšti.Sriubose, apkepuose taip pat su bet kokiais padažais.
Rigatoni
Rigatoni
Tiesūs vamzdeliai, platesni negu penne, taip pat su grioveliais šonuose, tačiau lygiai nupjautais galais.Karšti.Su įvairiais padažais: šoniniuose grioveliuose gerai laikosi tiršti grietinėlės padažai.
Cannelloni
Cannelloni
Stambūs, dideli vamzdeliai. Išvertus reiškia „didelė nendrė“.Karšti.Įdaryti, paprastai mėsos faršu, ir apkepti su padažu.
Alphabets
(Raidelės)
Alphabets (Raidelės)
Raidelių formos makaronai. Vieni vaikų mėgstamiausių.Karšti.Sriubose.
Anelli
Anelli
Maži žiedeliai.Karšti.Sriubose.
Farfalle
(Kaspinėliai)
Farfalle (Kaspinėliai)
Kvadratiniai tešlos lakšteliai suspausti per centrą, kad gautųsi kaspinėlis. Išvertus iš italų kalbos reiškia „drugeliai“Karšti.Sriubose su kruopomis (pvz. grikiais) ir kituose patiekaluose.
Conchiglie
(Kriauklelės)
Conchiglie (Kriauklelės)
Kriauklelės pailgu ir siauru kraštu. Itališkai reiškia „moliusko kiautas“. Būna įvairių dydžių.Karšti arba šalti.Sriubose, apkepti arba makaronų salotose.
Conchiglioni
(Kriauklės)
Conchiglioni (Kriauklės)
Kaip įprastos kriauklelės, tik žymiai stambesnės. Patiekia labai įvairiai, nes efektingai atrodo.KarštiPaprastai įdaromi įvairiais produktais (pvz. Rikota sūrio, kedro riešutėlių ir špinatų mišiniu).
Orzo

Orzo
Dydžiu ir forma primena ryžius. Itališkai reiškia „perliukai“.Karšti.Kaip garnyras, sriubose, daržovių salotose.
Radiatore
Radiatore
Forma primena radiatorius.Paprastai karšti, bet galima ir šaltus.Su tirštais grietinėlės padažais, sriubose, salotose- taip pat ir vaisių.
Ruote
(Ratai)
Ruote (Ratai)
Forma primena vežimo ratą.Karšti.Sriubose, guliašuose, salotose ir su tirštais padažais.
Gnocchi
Gnocchi
Itališkai reiškia „maži kukuliukai“. Paprastai gaminami iš tešlos su sūriu, manų kruopomis, bulvėmis arba špinatais.Karšti.Kaip garnyras prie pagrindinių patiekalų, dažniausiai su pomidorų padažais. Bet galima patiekti ir su kitais padažais kaip atskirą patiekalą.
Tortellini
(Koldūnėliai)
Tortellini (Koldūnėliai)
Virtinukai taip sulipdytais krašteliais, kad gautųsi žiedelis. Gali būti su įvairiausiais įdarais (nuo to priklausys spalva): burokėliais, pomidorais, špinatais arba kalmarais.Karšti.Išvirti su įvairiais tirštais padažais arba tiesiog pašlakstyti alyvuogių aliejumi ir pabarstyti česnaku, pipirais ir Parmezano sūriu.
Ravioli
Ravioli
Kvadratiniai virtiniai iš makaronų tešlos su įvairiais įdarais (arba maltais, arba labai smulkiai supjaustytais). Verčiasi iš italų kalbos kaip „maža ropelė“.Tiktai karšti.Apkepti, išvirti vieni arba sriubose taip pat su įvairiais padažais.

Rekomenduojame: Makaronų receptai