6 paprasti būdai kaip papildyti maisto racioną baltymais be mėsos

Pridėkite baltymų į savo racioną jau šiandien!

Baltymai yra esminė maisto medžiaga, atliekanti svarbų vaidmenį daugelyje kūno funkcijų, įskaitant audinių statybą ir atstatymą, raumenų masės palaikymą ir sotumo jausmą. Nors mėsa yra geras baltymų šaltinis, yra daugybė kitų būdų kaip galima papildyti savo maisto racioną nenaudojant mėsos. Šiame straipsnyje pasidalinsime šešiais paprastais būdais, kaip savo racione pridėti baltymų be mėsos. Šie patarimai … Skaityti toliau

Kaip pasigaminti kokteilį?

Kaip pasigaminti kokteilį namuose?

Uogų kokteilis Receptas: 200 g vyšnių ir mėlynių mikso, 100 g braškių. Gerai nuplaukite uogas ir suplakite trintuve. Tada įdėkite 1/4 prinokusio avokado ir apie 100 ml natūralaus jogurto be skonių. Ir vėl suplakite. Egzotiškas kokteilis Receptas: 1 bananas, 3 persikai, 200 ml nesaldinto jogurto be priedų, 10 g vanilinio cukraus, 2 šaukštai šviežių apelsinų sulčių, 1 valg. … Skaityti toliau

Gydomieji mišiniai su medumi

Pagaliau atėjus tikrai žiemai bei spustelėjus šaltukui dažną mūsų pradėjo persekioti peršalimo ligos bei įvairūs virusai. Norint to išvengti reikia stiprinti imuninę sistemą. Štai pateikiame Jums keletą liaudies medicinos receptų su medumi, kurie padės sustiprinti įmunitetą ar išsigydyti tam tikrą negalavimą. Peršalimo ligos Visų peršalimo ligų veiksmingiausi vaistai yra imbiero šaknis, medus ir citrina. Sumalkite … Skaityti toliau

Ar galima kepti su medumi?

Ar galima kaitinti ar kepti medų?

Portalo valgome.lt lieknėjimo, sveikatingumo ir mitybos specialistė  atsako į skaitytojos klausimą: ar galima kepti su medumi? “Jei atsakyti trumpai – nerekomenduočiau”, – sako Karolina Puodžiūtė.

Kaip pagaminti guliašą?

Kaip pagaminti namini guliašą?

Nepaisant to, kad Vengrija laikoma guliašo gimtine, lietuvos namų šeimininkės sugebėjo pakeisti šį patiekalą taip, kad jis tikrai taptų mūsų nacionaliniu patiekalu.

🤔 Kas yra guliašas?

Lietuvoje guliašu vadina mėsą, supjaustyta smulkiais gabalėliais, kuri verdama dideliame kiekyje tiršto ir aromatingo padažo. Guliašas patiekiamas su įvairiais garnyrais – ryžiais, virtomis bulvėmis, troškintomis daržovėmis ir kt.


☝️ Patarimai ruošiant guliašą

Kad guliašas būtų sultingas ir skanus, turite skirti daug dėmesio mėsos pasirinkimui. Jei guliašui gaminti imate jautieną, turite paimti mentę, užpakalinės kojos minkštimą ar nugarinę.

Jei ruošiate kiaulienos guliašą, geriau pasiimkite sprandinę ar nugarinę, liesos kietos kiaulinos dalys netinka guliašui virti, nes tokiu atveju mėsa gausis per sausa ir kieta.

🥘 Kaip išsivirti skanų guliašą?

Svarbus dalykas: mėsa turi būti visiškai išvalyta nuo plėvelių ir kremzlių, gali būti palikti tik ploni riebalų sluoksniai.

Kiaulienos guliašas
Kiaulienos guliašas su bulvėmis
  • Mėsa gausis sultingesnė, jei prieš troškinant ją šiek tiek pakepinsite. Tokia mėsa troškinama mažiausiai pusantros valandos.
  • Jei norite gaminti guliašą su daržovėmis, turite pasiimti daržovių tiek, kiek ir mėsos.
  • Guliašas ruošiamas puode su storu dugnu, pavyzdžiui, ketaus puode.
  • Norėdami gauti tirštą padažą, leidžiama vietoj miltų naudoti krakmolą,. Įmaišykite šaukštelį krakmolo šaltame vandenyje ir, maišydami, įpilkite skysčio į puodą. Jei padažas neatrodo toks tirštas, kokio reikia, pakartokite veiksmą.

🥄 Guliašo receptas

Taigi, norint pagaminti klasikinį jautienos guliašą, jums reikia 1 kg mėsos.

  1. Nuplaukite mėsą po tekančiu vandeniu, supjaustykite mažais kubeliais (maždaug po 20 gramų), padėkite ant rankšluoščio, kad nuo mėsos nutekėtų vanduo, pabarstykite juodaisiais pipirais.
  2. Įkaitinkite keptuvę, įpilkite aliejaus.
  3. Meskite mėsą į keptuvę ir kepkite iki auksinės rudos spalvos.
  4. Perkelkite mėsą į puodą.
  5. Norėdami paruošti padažą, turite naudoti kitą keptuvę. Ant jos suberkite 2 šaukštus miltų, pakepinkite (miltai turėtų įgyti gražų auksinį atspalvį).
  6. Smulkiai supjaustykite 2 svogūnus ir tiek pat morkų, pakepinkite keptuvėje, kurioje buvo kepta mėsa.
  7. Į svogūnus ir morkas įpilkite kelis šaukštus pomidorų pastos, skrudintų miltų, viską išmaišykite. Gautą masę supilkite į mėsą.
  8. Tada įpilkite vandens – kad mėsa būtų apsemta. Pasūdom ir įdedame maltus juoduosius pipirus.
  9. Guliašą troškinkite ant silpnos ugnies pusantros valandos, nepamiršdami retkarčiais pamaišyti.

Nauji guliašo receptai

Trapi tešla

Trapios tešlos receptas

Šią tešlą paruošti labai lengva, tačiau kočioti yra gan sudėtinga: trūkinėja kraštai, tešla “mėgsta” lipti prie stalo ar kočėlo. Prieš kočiojant tešlą, pabarstykite stalo paviršių ir tešlą miltais ar cukraus pudra. Bekočiojant tešlą karts nuo karto kilstelkite ir po apačia pabarstykite miltų ar cukraus pudros. Trapios tešlos receptas Gamindami tešlą stenkitės minimaliai ją maišyti, nes … Skaityti toliau

Greitai paruošiamų pusryčių idėjos skubantiems žmonėms

Pradėkite savo dieną ir pakraukite savo organizmą šiais maistingais pusryčių patiekalais, kurie neapsukins jūsų organizmo ir išsaugos jūsų kūno linijas.

Karamelizuotų svogūnų, kiaulienos, sūrio krepšeliai

Apkepinkite keptuvėje jūsų pasirinktą kiaulieną – tam tiks ir vakarykščio kepsnio likučiai ir šaltai ar karštai rūkyti kumpeliai. Išėmę padėkite ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų riebalų perteklius. Toj pačioje keptuvėje sudėkite smulkiai supjaustytus svogūnus ir apibarstę mėgstamais prieskoniais kepkite apie 15 min, kol svogūnai taps gražios auksinės spalvos. Dubenėlyje išplakite kiaušinius su grietinėle. Į visa tai sudėkite kepintus svogūnus ir nuriebaluotą kiaulieną, bei kubeliais supjaustytus duonos ar batono kubelius. Viską pašildykite orkaitėje, kol kiaušinio ir grietinėlės plakinys pradės susigerti.

Kad šis patiekalas būtų pagamintas greitai – pasiruoškite kai kuriuos ingredientus iš vakaro ir ryte teks juos tik sudėti į kepimo formą ir kol prausitės duše – turėsite skanų, daug pastangų nekainavusį patiekalą.

3 dalių energetiniai kamuoliukai

1,5 puodelio (1 puodelis yra 250ml) bet kokių jūsų pasirinktų mėgstamų riešutų sumaišykite su 1 puodeliu kakavos ir 0,5 puodelio kokoso drožlių. Visa tai sudėkite į smulkintuvą, užpilkite pora šaukštų vandens ir leiskite masei tapti vientisa. Išėmę iš smulkintuvo formuokite rutuliukus.

Mango ir Chia (čija) sėklų pudingas

0,5 puodelio smulkinto šviežio ar šaldyto mango susmulkinkite smulkintuve su 0,3 puodelio nesaldintu kokosų pienu ir 3 valgomais šaukštais migdolų pieno. Suberkite 2-3 valgomus šaukštus chia (čija) sėklų ir palikite išbrinkti šaldytuve mažiausiai valandai, idealiausiu variantu – per visa naktį. Valgykite užsibarstę papildomai uogų ar vaisių, bei jūsų mėgstamų dribsnių

Avokadų ir bananų ledai

Ledų formeles pripilkite natūralaus jogurto – tokį kiekį, kokios proporcijos norėsite. Mes patariame – ne daugiau kaip trečdalį visos formelės. Dubenyje sumaišykite 0,5 avokado, 1 bananą, 1 puodelį šaldyto ananaso, 1 puodeli natūralaus jogurto bei 1 puodelį kokosų pieno. Viską gerai išplakite smulkintuve. Šią masę užpilkite į formeles ant natūralaus jogurto. Palikite šaldymo kameroj porai valandų.

Riešutų sviesto ir bananų kokteilis

1 šaldytą bananą, valgomą šaukštą riešutų sviesto (rinkitės tą, kurį mėgstate), 0,25 puodelio natūralaus jogurto, 1 arbatinį šaukštelį medaus, 0,3 puodelio augalinio ar gyvulinio pieno, 1 valgomą šaukštą avižų sudėkite į smulkintuvą ir gerai porą minučių paplakite, kol gausis vientisa masė.

Uogų – burokėlių kokteilis

2 puodelius jūsų mėgstamų pasirinktų uogų, 0,5 puodelio virtų burokėlių, 1 puodelį natūralaus jogurto, 1 bananą ir 1 valgomą šaukštą medaus sudėkite į smulkintuvą ir viską sutrinkite iki vientisos masės.

Riešutų sviesto ir bananų sumuštinis

Pasirinktos duonos ar batono riekes paskrudinkite skrudintuve. Aptepkite pasirinktu jūsų mėgstamu riešutų sviestu, supjaustykite bananus griežinėliais ir išdėliokite ant riešutų sviesto. Apšlakstykite medumi bei apibarstykite avižų dribsniais. Patarimas – avižų dribsnius paskrudinkite, bus tikrai skaniau.

Nekepti chia (čija) sėklų kamuoliukai

14 didelių datulių be kauliukų (galite naudoti tiek šviežias, tiek džiovintas), 0,5 puodelio kokoso drožlių, 0,25 puodelio chia (čija) sėklų, 0,5 puodelio jūsų pasirinktų riešutų, 3 valgomuosius šaukštus medaus ar kito jūsų pasirinkto ir mėgstamo natūralaus saldiklio (agavos sirupas, klevų sirupas) sudėkite į smulkintuvą ir viską maišykite iki pasidarys vienalytė masė. Formuokite rutuliukus drėgnomis rankomis. Jei mėgstate – apvoliokite rutuliukus kokosų drožlėse.

Kaip pjaustyti svogūną?

Dažniausiai šeimininkaujant virtuvėje nupjauname abu svogūno galus, perpjaunam jį pusiau, tada kiekvieną puselę išilgai ir po to skersai pjauname. Toks pjaustymo būdas yra neteisingas, norint svogūną supjaustyti kubeliais.

Parodysime paprastą būdą, kaip lengvai ir greitai supjaustyti svogūną kubeliais.

Nulukštentam svogūnui nupjauname galą su uodegėle (šaknų galiuko nupjauti nereikia).

Kiekvieną puselę įpjauname išilgai ( iki svogūno šaknų galiuko).

Tokiu būdu įpjautas svogūnas neišsibarsto, jo nereikia prilaikyti iš šonų.

Dabar lengvai pjaustome skersai, kad išeitų kubeliai.


Pjaustant tokiu būdu sutaupysite laiko, neašarosite, nes supjaustysite žymiai greičiau.

Sužinoję šias penkias greitas ir lengvas pjaustymo bei lupimo gudrybes, svogūnus paruošite be ašarų! 🔪🧅

  • 0:10 Greitas ir lengvas būdas nulupti svogūną: tiesiog nurėžkite abu svogūno galus ir lupkite.
  • 0:18 Kiniškam troškiniui: svogūną supjaustykite kubeliais – nupjaukite vieną svogūno pusę, perrėžkite keletu horizontalių bei vertikalių pjūvių. Būkite atsargūs – neįsipjaukite.
  • 0:33 Pjaustymas skiltelėmis: svogūną nulupkite, perpjaukite pusiau, išilgai supjaustykite skiltelėmis – baigta!
  • 0:49 Mėsainiui tiks ploni svogūno griežinėliai: svogūną padalinkite per pusę, supjaustykite pusžiedžiais. 🧅🍔
  • 1:00 Erzina aitrus kvapas? Susmulkintus svogūnus pamerkite į vandenį. 🚫👃
  • 1:12 Keptiems svogūnų žiedams: nupjaukite dalį svogūno – pjaustoma daržovė išliks stabili.

Kuo įdaryti lavašą?

Kuo įdaryti Lavašą - Tortiliją? 10 įdarų receptų

O koks gi įdaras tinkamiausias? Paprastai prie lavašo ar tortilijos tinka viskas: ir svogūnai, ir grybai, ir silkė, ir mėsa, ir daržovės, ir kiaušiniai, ir grikiai… Čia mūsų siūlomi įdarai tiks lavašui ir tortilijai.

Žuvies ir ryžių įdaras

Ingredientai:

  • 500-600 g riebios žuvies;
  • 100 g svogūno;
  • 1-2 kiaušiniai;
  • po 100 g sviesto arba aliejaus ir ryžių.

Gaminimas:

Žuvį iškepkite. Išimkite kaulus, sumalkite mėsmale. Svogūną susmulkinkite, apkepkite ir sumaišykite su žuvimi, pridėkite smulkiai supjaustytus virtus kiaušinius ir ryžius. Įdarykite lavašą.

Džiovintų grybų įdaras

Ingredientai:

Gaminimas:

Grybus mirkykite 2-4 valandas, tada išvirkite, susmulkinkite ir apkepinkite su prieskoniais. Šiek tiek praaušusius sumalkite mėsmale. Sumaišykite su kapotais kietai virtais kiaušiniais.

Mėsos įdaras

Ingredientai:

  • 600 g mėsos;
  • 2 svogūnai;
  • šaukštas miltų;
  • 2 šaukštai saldžios grietinėlės;
  • sviesto;
  • žalumynų;
  • maltų pipirų, druskos;
  • sultinio.

Gaminimas:

Mėsą sumalkite mėsmale, dėkite į keptuvę ir maišydami kepkite, kol suminkštės. Žiūrėkite, kad mėsa nesudžiūtų. Tada keptuvėje su karštu sviestu pakepinkite smulkiai supjaustytus svogūnus ir miltus. Iškepusius maišykite su mėsa ir sumalkite mėsmale. Viską atskieskite sultiniu. Gardinkite druska, žalumynais, pipirais ir gerai išmaišykite.

Kepenėlių įdaras

Ingredientai:

  • 500 g kepenėlių;
  • 2 svogūnai;
  • 3 šaukštai kiaulienos taukų;
  • 1/2 stiklinės sultinio;
  • šaukštas miltų;
  • druskos, laurų lapelių, maltų pipirų.

Gaminimas:

Gabaliukais supjaustytas kepenėles nuplaukite ir išvirkite sūdytame vandenyje. Sumalkite mėsmale, apkepkite kartu su miltais ir gardinkite padažu. Padažui susmulkintus svogūnus ir miltus apkepkite taukuose, kol pagels, tada supilkite sultinį ir pavirkite 10 minučių. Gardinkite druska, laurų lapeliais, pipirais.

Žuvies įdaras

Ingredientai:

  • 200 g žuvies filė;
  • 2 svogūnai;
  • šaukštas miltų;
  • 4 šaukštai aliejaus;
  • sultinio;
  • žalumynų;
  • laurų lapelių, druskos, pipirų.

Gaminimas:

Žuvies filė nuplaukite, dėkite į puodą, įpilkite truputį vandens, berkite druskos, lauro lapelių, pipirų. Išvirtą žuvį atvėsinkite ir smulkiai sukapokite. Susmulkintus svogūnus apkepkite aliejuje, berkite miltus ir dar pakepinkite, kol paruduos. Tada viską atskieskite nedideliu kiekiu sultinio, dėkite sukapotą žuvį, gardinkite žalumynais ir druska.

Ryžių įdaras

Ingredientai:

  • 6 šaukštai ryžių;
  • 4 šaukštai sviesto;
  • 3 stiklinės vandens;
  • druskos.

Gaminimas:

Ryžius išvirkite. Baigę sukrėskite į didelį kiaurasamtį, apipilkite karštu vandeniu ir leiskite nusivarvėti. Tada įberkite druskos, dėkite sviestą. Į ryžius taip pat galima dėti susmulkintų kietai virtų kiaušinių arba razinų su cukrumi.

Grikių įdaras

Ingredientai:

  • Stiklinė grikių;
  • 2 stiklinės vandens;
  • 4 šaukštai sviesto;
  • 2 svogūnai;
  • druskos.

Gaminimas:

Grikių kruopas nuplaukite, nuvarvinkite ir apkepkite sausoje keptuvėje, kol paruduos. Tada berkite į užvirintą ir pasūdytą vandenį ir palikite šiltai 2,5-3 valandoms arba galite iš karto išvirti. Košę gardinkite smulkiai supjaustytais ir svieste apkepintais svogūnais.

Raugintų kopūstų

Ingredientai:

  • 2 stiklinės raugintų kopūstų;
  • 4 šaukštai sviesto;
  • 2 svogūnai;
  • druskos,  cukraus.

Gaminimas:

Jei kopūstai pernelyg rūgštūs, perpilkite juos šiltu virintu vandeniu. Tada dėkite į keptuvę, užpilkite svieste skrudintais svogūnais, gardinkite druska, cukrumi ir troškinkite. Šį įdarą dar galima paskaninti garstyčiomis arba smulkintu kietai virtu kiaušiniu.

Varškės įdaras

Ingredientai:

  • 400 g varškės;
  • 2 kiaušiniai;
  • 3 šaukštai cukraus;
  • šaukštas miltų;
  • vanilinio cukraus, druskos.

Gaminimas:

Per sietelį pertrinkite varškę, pridėkite cukrų, žalius kiaušinius, ant sausos keptuvės pakepintus miltus, vanilinį cukrų. Viską gerai išmaišykite.

Varškės ir silkių įdaras

Ingredientai:

  • 400 g varškės;
  • 200 g silkių;
  • krapų.

Gaminimas:

Per sietelį pertrinkite varškę. Silkes supjaustykite gabaliukais. Gardinkite krapais. Įdaryta lavašą galima tiekti su lydytu sviestu, grietine.

Suktinukai su lavašu ir lašiša