Kas atsitiks kūnui, jei kasdien valgysite žuvį

Šiuolaikinis mokslas jau įrodė žuvies patiekalų naudą žmogui. Žuvų taukai turi teigiamą poveikį sveikatai, atminčiai ir nuotaikai.

www.valgome.lt papasakos, kodėl žuvies patiekalus reikėtų gaminti dažniau.

Sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Žuvis Sumažina širdies ir kraujagyslių ligų riziką

Remiantis kai kuriais tyrimais, yra atvirkštinis ryšys tarp žuvies valgymo ir hemoraginio insulto rizikos: kuo daugiau valgome jūros gėrybių, tuo rizika mažesnė. Kiti tymai rodo, kad žuvies vartojimas gali padėti išvengti širdies priepuolio.

Žuvų taukai teigiamai veikia smegenų neuronus

Žmonija labai seniai svajojo užkariauti senatvę ir visai gali būti, kad nauji tyrimai greitai prie to priartins. Gydytojai apskaičiuoja omega-3 rūgščių pagalba, kad susidorotų su amžiumi susijusiais sutrikimais. Šių rūgščių yra žuvų taukuose.

Žuvis padeda numesti svorio

Žuvis padeda sulieknėti

Norintys atsikratyti papildomų kilogramų turėtų atsisakyti monodietų ar blogai apgalvoto badavimo ir įtraukti į savo racioną žuvį. Šiandien populiari Viduržemio jūros dieta remiasi subalansuotu žuvies ir daržovių santykiu. Su ja iš organizmo neatimsite jokių jam reikalingų vitaminų, mineralinių medžiagų ir baltymų.

Žuvis padeda sportininkams palaikyti formą

Žuvis padeda sportininkams

Nors žuvis gali padėti numesti svorio, ji taip pat gali išlaikyti sportininkų raumenų masę ir padėti išlaikyti formą sunkių treniruočių metu. Dėl šios žuvies savybės ji yra nepakeičiama sportinės dietos sudedamoji dalis. Be to, žuvų taukai rekomenduojami esant sausgyslių pažeidimams, kad greičiau atsigautų.

Žuvis kovoja su senatve

Dėl fiziologinių pokyčių senyvo amžiaus žmonėms dažnai pasireiškia sarkopenija – raumenų masės trūkumas, dėl kurio sumažėja raumenų jėga ir sutrinka fizinė funkcija. Remiantis hipotezėmis, prie kurių dabar aktyviai dirba mokslininkai, žuvies valgymas padeda sustabdyti šį procesą.

Žuvis gali pakeisti nuotaiką ir net požiūrį į gyvenimą

Žuvis naudinga ne tik kūnui, bet ir sielai. Mokslininkai pastebi, kad vartojant omega-3 riebalų rūgštis, kurių yra žuvų taukuose, sumažėja depresijos rizika, ypač moterims.

[the_ad id=”6308″]

Žuvis tinka nėščioms

Žuvis tinka nėščioms moterims

Į savo racioną įtraukti žuvies patiekalų rekomenduojama ir nėščioms moterims. Mokslininkai įrodė, kad būsimos mamos valgiaraštyje esanti žuvis yra būtina vaisiaus nervų sistemai formuotis ir turi teigiamą poveikį pažintinėms vaiko smegenų funkcijoms.

Bonusas estetams ir vegetarams

Žuvis pagerina savijautą, o už tai net nereikia jos valgyti. Daugelis žmonių pajunta gydomąjį poveikį, kai įkuria įprastą akvariumą arba atsisėda atsipalaiduoti prie vasaros tvenkinio. Akvariumo gyventojai teigiamai veikia nervų sistemą. Todėl kenčiantiems nuo streso, patariama namuose pastatyti akvariumą.

Žuvį savo racione galima pakeisti. Tiks ir kitos jūros gėrybės (nori lapai, jūros dumbliai) ir žuvų taukai (parduodami kapsulėse).
Tikimės, kad mūsų greita apžvalga paskatins jus dažniau valgyti žuvį ar eksperimentuoti valgant ją kasdien. Galbūt turite savo mėgstamų žuvies patiekalų receptų? Pasidalinkite jais komentaruose.

Naujausi receptai su žuvimi2 komentarai apie “Kas atsitiks kūnui, jei kasdien valgysite žuvį”

Komentarai yra išjungti.