Ko nereikėtų daryti ruošiant arbatą

Pakalbėsime čia apie pagrindines klaidas kurių nereikėtų daryti gaminant ši gaivinantį ir sveikatai naudingą patiekalą. Arbata yra labai naudinga organizmui, nes tiek žalioji, tiek ir juodoji arbata turi savyje daug antioksidantų kurie jungiasi su laisvaisiais radikalais (laisvieji radikalai – tai toksinai ar nestabilios molekulės. Jos pažeidžia „DNR“ ir organizmo ląsteles). Čia viskas kaip ir aišku, bet ar jūs kada nors pagalvojote, kad arbata vietoje naudos gali būti ir žalinga? Ypač jei arbata netinkamai ruošiama ir naudojama. Net senovės kinai turėjo „dešimtį arbatos draudimų“.

Negalima ilgai plikintis arbatos

Jei užplikita arbata laikoma per ilgai tai polifenoliai ir eteriniai aliejai pradeda oksiduotis, arbata praranda savo skaidrumą, skonį bei aromatą. Taip pat sumažėja arbatos naudingosios savybės nes oksiduojasi C ir P vitaminai, kurių yra arbatoje. Jei arbata ilgą laiką būna šilumoje tai joje pradeda daugintis kenksmingos bakterijos. Tokia arbata su bakterijomis tikrai jums sveikatos nepridės.

Negalima daug kartų plikinti tą pačią arbatą

Paprastai po antro ar trečio užplikinimo arbata jau neturės jūsų organizmui jokių naudingų medžiagų. Eksperimentų metu yra įrodyta, kad pirmo plikinimo metu vanduo iš arbatos „paima“ apie penkiasdešimt procentų naudingų medžiagų esančių arbatžolėse. Antru plikinimu – trisdešimt penkis procentus. O trečiuoju mažiau dešimties. Jei bandyti plikinti daugiau kartų tai arbatžolės pradės prisotinti arbatą kenksmingomis medžiagomis, nes jos palieka arbatžoles paskiausiai.

Negerkite deginančiai karštos arbatos

Per daug karšta arbata gali apdeginti gerklę, stemplę ir kenkia skrandžiui. Jei ilgą laiką vartosite per daug karštą arbatą tai anksčiau išvardintuose organuose gali atsirasti sveikatai pavojingų pakitimų. Medikų, kurie tiria šią problemą, duomenimis – geriant virš 60 laipsnių arbatą ypatingai padidėja skrandžio sienelių pažeidžiamumas, o to pasėkoje gali kilti įvairūs skrandžio negalavimai. Šie medikai rekomenduoja gerti ne karštesnę nei 55 laipsnių arbatą.

Negerkite šaltos arbatos

Jei išgertas karštos arbatos puodelis pakelia organizmo tonusą, pažadina, pagyvina protą, paaštrina regėjimą ir akių spindesį tai šalta arbata turi daug nemalonių šalutinių efektų. Ją naudojant organizme sulaikomi skysčiai ir jaučiamas nemalonus šaltis. Didelis kofeino ir tanino kiekis arbatoje gali sukelti nemigą.

Negerkite arbatos prieš valgį

Vienas ar du puodeliai arbatos išgertos prieš valgį suskystins jūsų seiles ir valgis pasirodys jums beskonis, o tuo pačiu gali sumažėti baltymų įsisavinimas. Jai negalite atsisakyti pagundos pasmaguriauti puodeliu kitu prieš valgį, tai geriau tai darykite likus maždaug pusei valandos iki mėgavimosi maistu.

Negerkite arbatos iš karto po valgio

Kaip jau jūs ir patys žinote, kad bet kokio skysčio vartojimas po valgio sumažina skrandžio sulčių koncentraciją, sulėtina maisto virškinimą ir išderina visą maisto įsisavinimo sistemą. Jei norite pasimėgauti arbatos aromatu, darykite tai geriau praėjus valandikei po pavalgymo.

Negerkite arbatos esant tuščiam skrandžiui

Kinai turi prietarą, kad jei vartosite arbatą „ant tuščio skrandžio“, tai esanti arbatoje „šaltoji jos prigimtis“, pakliūdama į vidų atšaldys jūsų blužnį ir skrandį.

Neužsigerkite arbata vaistų

Nes galimos įvairios tanino ir kofeino bei kitų, esančių arbatoje, veikliųjų medžiagų reakcijos su vaistuose esančiomis medžiagomis. Kinai taip ir teigia, kad arbata sugriauna vaistus.

Negerkite vakarykštės arbatos

Pastovėjusi keletą valandų arbata greitai praranda visus vitaminus ir naudingas medžiagas. Bet tokią arbatą drąsiai galite naudoti kaip išorinį vaistą. Parą pastovėjusi arbata turi įvairių rūgščių ir kitų naudingų medžiagų. Šios medžiagos gerai sulaiko kapiliarinį kraujavimą. Tokia arbata puikiai tinka praskalauti burnai jei yra burnos ertmės uždegimas, pagydyti kraujuojančias dantenas. Ja galima nuplauti pažeistas ar uždegimo apimtas odos vietas. Padeda karščiuojančioms akims.

Tai tiek apie tai ko nederėtų daryti ruošiant ir naudojant arbatą.Parašykite komentarą