7 paplitusios žuvies kepimo klaidos

trukdančios iki galo mėgautis jos skoniu.

Kepta žuvis yra itin skanus patiekalas. Norėdami visiškai mėgautis jos skoniu, turite stengtis išvengti klaidų gamindami žuvį.

Daug druskos

Jei žuvis yra marinuota prieš kepant, į ją nedėkite daug druskos. Didžioji dalis vistiek neištirps.

Prieš marinuojant žuvį geriau įtrinti ja druska arba sumaišyti druskos kristalus su paniruote.


Taip pat skaitykite: Kaip sūdyti skumbrę?

Greitas atitirpinimas

Kad atšildžius, žuvis neištižtų ir neprarastų skonio, negalima jos atitirpinti kambario temperatūroje ir juo labiau mikrobangų krosnelėje.

Iš anksto išimkite žuvį iš šaldiklio ir padėkite ją į šaldytuvą. Jei tam nėra laiko, įdėkite žuvį į sandariai uždarytą maišą ir užpilkite labai šaltu vandeniu.

Odos pašalinimas

Net jei nevalgote žuvies su oda, pašalinkite ją po to, kai žuvį iškepsite. Priešingu atveju, kepant žuvį, jį iširs į gabalus. Be to, jei prieš kepant oda bus pašalinta, žuvis neteks beveik visų naudingų riebalų, o tai neigiamai paveiks skonį.

Per daug žuvies gabalų

Neskubėkite ir į keptuvę nedėkite per daug žuvies gabalėlių. Tokių atvėjų bus neįmanoma jų apversti, nesulaužant. Ir esant tokiam tankiui, žuvis negalės iškepti tolygiai, nes kol ateis eilė apversti paskutinį gabalą, pirmasis jau bus perkeptas.

Dažnas vartymas

Kepant žuvį ir kas minutę ją apverčiant, ji gali subyrėti. Pakanka tai padaryti vieną kartą. Palaukite, kol gabalas pradės gerai atsiskirti nuo keptuvės. Tai reiškia, kad kepama pusė gerai apskrudusi.

Ilgas kepimo laikas

Daugelis žmonių bijo, kad žuvis viduje išliks neiškepusi, todėl jas laiko keptuvėje ilgiau nei reikia. Tačiau kepant, perdžiūvusi žuvis tampa kieta ir neskani.

Vidutiniškai kiekvienas žuvies gabalas turi išsikepti per 10–12 minučių. Kepimo laikas priklauso nuo žuvies rūšies.


Taip pat skaitykite: Kiek kepti lašišą?

Rankšluoščio nepanaudojimas

Jei ne visada kepant žuvį gaunate gražiai apskrudusia odelę, priežastis gali būti dėl didelio skysčio kiekio. Popierinio rankšluosčio naudojimas padės pašalinti drėgmės perteklių. Prieš ruošdami žuvį, tiesiog pašalinkite drėgmės perteklių rankšluosčio pagalba.

Netinkamai įkaitinta keptuvė

Labai svarbu palaukti, kol keptuvė bus pakankamai karšta. Į ją įlašinkite porą lašų šalto vandens.
Jei aliejus pradeda “šaudyti”, tada galite įdėti žuvį.

Priešingu atveju žuvis prilips prie keptuvės paviršiaus. Tada turėsite plauti indus ir pradėti viską iš naujo.