8 patarimai, kaip sveikiau kepti

Ypač, jeigu kalbama apie įvairių gardėsių kepimą. Juk sausainiai, pyragai ir kiti kepiniai tikros kalorijų bombos! Tačiau pastaruoju metu ne tik šaunios namų šeimininkės, bet ir pramonės įmonės atrado būtų, kaip sveikiau iškepti neriebius pyragus, sausainius ar net gi tortus. Tiesa, šie kepiniai kartais gali nusileisti įprastiems gaminiams savo skoniu ar tekstūra, tačiau vis tiek išlieka gardūs.

Pasiimkite savo mėgstamą receptą ir keliaukite eksperimentuoti į virtuvę!

Šiuose receptuose galima trečdaliu sumažinti riebalų kiekį, o cukraus – net perpus.

Dalinamės aštuoniais patarimais:

  1. Jeigu kepate sausainius arba pyragus naudokite trintus obuolius, džiovintus bananus, slyvas ar kitus vaisius kaip dalies riebalų pakaitalą. Vaisiai suteikia kepiniui drėgmės ir tekstūros, kurią paprastai suteikia riebalai. Be to, vaisiai suteikia saldumo ir subtilų skonį.
  2. Kepdami vaisinius pyragus sumažinkite cukraus kiekį arba visai jo nenaudokite. Geresnį skonį kepiniui suteiksite įdėdami cinamono ar kitų prieskonių. Jeigu naudojate rūgščius vaisius, kartu įdėkite ir saldžių – jie atstos cukrų.
  3. Sumažinkite riebalų kiekį kepant pyragą, kurio paviršius yra kitas. Riebalų kiekį sumažinsite, jeigu padarysite indo formos pyragą su vaisiais arba kepsite juos tešloje.
  4. Kepant pyrago galima atsisakyti pusės nereikalingų kiaušinių trynių. Verčiau naudokite daugiau baltymų. Taip jūs padidinsite baltymų kiekį, o riebalų ir cholesterolio – sumažinsite.
  5. Jeigu gaminate pyrago įdarą, vietoje grietinėlės naudokite sutirštintą nugriebtą pieną. Panašiai papuošimams ar įdarui vietoje riebaus grietinėlės sūrio, naudokite neriebų jogurto sūrį. Papuošimams taip pat labai tinka mažai kalorijų turintys vaisiai ir uogienės.
  6. Jeigu norite padidinti sausainių maistinę vertę ir sumažinti kalorijų kiekį, tuomet kaip sudedamąsias dalis naudokite mėgstamus avižinius sausainius ir vaisių batonėlius. Tai gali būti kur kas sveikiau nei dalį riebalų pakeisti trintais obuoliais ar džiovintomis slyvomis.
  7. Ruošiatės šventėms? Tuomet iškepkite lengvą biskvitinį pyragą su šviežiomis uogomis, braškių arba aviečių padažu.
  8. Jeigu norite pagaminti lengvą citrininį varškės pyragą, naudokite neriebią varškę, rikotos sūrį, sutirštintą nugriebtą pieną, citrinų žievelę ir kiaušinių baltymus. Pyrago viršų apliekite neriebiu jogurtu, o ne grietinėle.