Lieknėti padedantys gėrimai

Pakankamas skysčių vartojimas yra svarbus visam organizmo darbui, o kartu su skysčiais iš organizmo pašalinamos kenksmingos medžiagos, toksinai ir riebalai. Jeigu geriate nepakankamai skysčių, skysčiai kaupiami organizme ir todėl auga svoris.

Kokie gėrimai naudingi?

Žinoma, ne visi skysčiai yra naudingi ir padeda išlikti lieknoms. Saldūs vaisvandeniai, energetiniai gėrimai, alus ir kiti alkoholiniai gėrimai  jokios naudos nesuteikia, priešingai – gali pridaryti daug žalos jūsų sveikatai. Dalinamės sąrašu.

Vanduo

Neabejotinai, vanduo yra svarbiausias, geriausias ir pigiausias pasirinkimas. Vandenyje nerasite nei riebalų, nei kalorijų, todėl jis nesukelia apetito. Troškulį neretai sumaišome su alkiu, todėl užuot organizmą aprūpinę maistu, mes prikemšame jį maistu. Pabandykite paeksperimentuoti ir pajutusios alkį išgerkite stiklinę vandens. Jeigu alkio jausmas pranyks, reiškias tai buvo netikras pavojus, jeigu ne – galite drąsiai valgyti, Jūsų organizmui reikia maisto. Per dieną rekomenduojama išgerti apie 1,5 l švaraus ir natūralaus vandens.

Žalia arbata

Apie arbatos naudą kalbėta daug ir tikriausiai daugeliui žinomas žaliosios arbatos teigiamas poveikis. Žalioji arbata normalizuoja medžiagų apykaitą ir padeda iš organizmo pašalinti šlakus. Rekomenduojama per dieną išgerti iki penkių puodelių šios arbatos, todėl geriausia įprastą kavos puodelį pakeisti žaliąja arbata. Arbatos nesaldinkite cukrumi, tačiau jeigu skonis Jūsų nedžiugina, įsidėkite šaukštelį medaus.

Mėtų arbata

Ji taip pat neturi daug kalorijų, o be to, gerina virškinimą, tonizuoja organizmą ir padeda įveikti galvos skausmą. Mėtų arbata naudinga ir dėl to, kad ji padeda numalšinti stresą, kuris neretai tampa persivalgymo priežastimi.

Imbierinė arbata

Apie imbierinės arbatos naudą peršalus tikrai žinote, tačiau ji ne tik stiprina imunitetą, bet ir valo organizmą, tonizuoja ir gerina medžiagų apykaitą. Šios savybės yra naudingos kiekvienai lieknėjančiai moteriai. Prieš valgį pamėginkite išgerti tokį gėrimą: 3 šaukštus sutrinto imbiero sumaišykite su 2 arbatiniais šaukšteliais medaus, įpilkite 25 g citrinos sulčių ir užpilkite šiltu vandeniu.

Įvairios žolinės arbatos

Žolių nuovirai padeda sumažinti apetitą, pagerina virškinimo sistemos darbą, pagreitina medžiagų apykaitą ir skatina šlakų šalinimą iš organizmo. Tačiau daugelis žolių pasižymi vaistinėmis savybėmis, todėl svarbu išsiaiškinti, kaip jas vartoti.

Avižų kisielius

Galbūt skamba ir nelabai skaniai, tačiau šis gėrimas yra tikrai naudingas. Jis gerina medžiagų apykaitą ir stiprina imunitetą. Geriausia pusę stiklinės avižų kisieliaus gerti esant tuščiam skrandžiui ir likus maždaug 20 minučių iki valgio.

Vaisių ir daržovių sultys

Šviežiai spaustos sultys yra skanios, prisotintos vitaminais, todėl lieknėjimo metu aprūpina organizmą reikalingomis medžiagomis. Geriausia rinktis obuolių, moliūgų, apelsinų ar greipfrutų sultis.

Kefyras

Tai nuostabus dietinis gėrimas, kuris normalizuoja virškinimo sistemos darbą. Galite daryti per mėnesį pora iškrovos dienų arba tam tikrą dienos metu valgomą maisto produktą pakeisti kefyru.

Pienas

Visi puikiai žino, kad pienas yra kalcio, kalio ir kitų naudingų medžiagų šaltinis. Tačiau piene yra ir sunkiųjų angliavandenių, kurie yra lėtai įsisavinami, todėl pienas yra puikus pagalbininkas kovojant su alkio jausmu.