5 arbatos svorio metimui

Visos arbatos pasižymi skirtingu poveikiu – jos gali tonizuoti, raminti, gerinti virškinimą ar pagreitinti medžiagų apykaitą bei padeda lengviau mesti svorį. Dalinamės penkiomis arbatomis, kurias į savo mitybos racioną turėtų įtraukti kiekvienas svorį metantis žmogus.

Pipirmečių – kalorijų deginimui

Pipirmėčių arbata gerina virškinimą ir padeda greičiau deginti kalorijas. Ją galima gerti po valgio ir prieš miegą. Šią arbatą galima gerti ir karštą, ir šaltą – mėgaukitės arbata taip, kaip mėgstate labiausiai.

Paruošimas:

Šaukštelį džiovintų arba žalių pipirmėčių lapelių užplikykite karštu vandeniu ir palaukite 4-5 minutes.

Žalioji arbata – medžiagų apykaitos greitinimui

Žalioji arbata pasižymi tokiomis savybėmis, kurios leidžia pagreitinti medžiagų apykaitą. Išgertas vienas puodelis žaliosios arbatos padeda sudeginti net 70 kalorijų daugiau nei geriant bet kurį kitą gėrimą. Itin naudingą žaliąją arbatą gerti rytais.

Paruošimas:

Arbatą užplikykite karštu, tačiau ne verdančiu vandeniu, palaukite 3 minutes ir tada gerkite.

Žvaigždinis anyžius – virškinimo gerinimui

Praėjus pusvalandžiui po valgio išgertas anyžių arbatos puodelis padės organizmui greičiau ir efektyviau įsisavinti maistą. Ši arbata taip pat padeda sutrikus virškinimui, apsinuodijus, kai kamuoja pykinimas ar vėmimas.

Paruošimas:

Karštu vandeniu užplikykite kelias žvaigždinio anyžiaus žvaigždeles, palaukine 10 minučių ir tuomet galite gerti. Arbatą galima pasaldinti medumi.

Oolong arbata – apetito slopinimui

Tai dalinės fermentacijos 10-60% kinų arbatos rūšis, kurios savybės yra panašios į žaliosios arbatos. Tačiau oolong arbata yra veiksmingesnė ir padeda efektyviau skaidyti riebalus. Arbata taip pat sureguliuoja cukraus kiekį kraujyje, todėl sumažinamas alkio jausmas ir mažinamas saldumynų poreikis.

Paruošimas:

Arbatą vos keliomis minutėms užplikykite karštu, tačiau ne verdančiu vandeniu.

Rožių arbata – užkietėjusiems viduriams

Virškinimo sutrikimai dažnai užklumpa organizmo valymo metu arba laikantis greito poveikio monodietų, tačiau čia pagelbėti gali rožių žiedlapių ir žaliosios arbatos mišinys. Iši arbata ne tik normalizuoja virškinimą, bet ir aprūpina organizmą vitaminais A, B3, C, D ir E, valo toksinus ir skaistina odą.

Paruošimas:

Arbatą užplikykite karštu, tačiau ne verdančiu vandeniu, palaukite 3 minutes ir tada gerkite.