Arbata – Neišsenkantis sveikatos šaltinis!

Mokslininkai jau šimtus kartų yra įrodę daugiapusę įvairių rūšių arbatos naudą žmogaus organizmui. Arbata padeda atsikratyti viršsvorio, mažina cholesterolio lygį, stiprina imuninę sistemą, turi priešvėžinių savybių, mažina streso hormonų lygius bei cukraus kiekį kraujyje. Taip pat buvo pastebėta, kad arbata didina sportininkų ištvermę.

Norėdami geriau jaustis, ilgiau gyventi ir turėti daugiau energijos, gerkite arbatą ir mėgaukitės šiais pagrindiniais jos teikiamais privalumais jūsų sveikatai:

Žalia arbata stiprina imuninę sistemą

Arbatos paslaptis yra joje esantys antioksidantai. Būtent jų dėka organizmo imuninė sistema pasidaro stipresnė, todėl tampame atsparesni įvairioms ligoms ir įgauname daugiau energijos. Žmogaus organizme vykstant medžiagų apykaitai, susidaro oksidantai, dar vadinami laisvaisiais radikalais. Šie oksidantai, vogdami iš kitų molekulių elektronus, palieka pažeistas baltymines ląsteles, ir taip silpnina organizmo imuninę sistemą. Tuo tarpu arabatoje esantys antioksidantai padeda izoliuoti šias blogąsias molekules.

Įdomu yra tai, jog moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad teigiamas arbatos poveikis imuninei sistemai pasireiškia praėjus vos keletui valandų nuo jos išgėrimo. Todėl gerkite keletą puodelių arbatos kas dieną ir jūsų imuninė sistema bus pasiruošusi apsaugoti jus nuo ligų – ypatingai tais šaltais žiemos mėnesiais.

Žalia arbata padeda apsisaugoti nuo vėžio

Kaip jau buvo minėta anksčiau, oksidantai silpnina žmogaus imuninę sistemą, tačiau tai nėra vienintelė problema. Pažeisdami ląsteles, jie taipogi didina vėžinių susirgimų riziką. Anot JAV Nacionalinio Vėžinių Ligų Instituto, laboratoriniai tyrimai su gyvūnais parodė, jog katechinai (žalioje arbatoje randami antioksidantai) sunaikina oksidantus, nespėjus jiems pažeisti lastelių, ir tokiu būdu žymiai sumažina vėžinių susirgimų riziką bei stabdo senėjimą! Išgėrus vos vieną puodelį žalios arbatos, joje esančių katechinų antioksidacinis poveikis parastai yra stipresnis, nei suvalgius porciją brokolių, špinatų, morkų, ar netgi žemuogių.

Arbata natūraliai mažina cholesterolio kiekį kraujyje

Jau šimtus metų arbata yra naudojama įvairiems negalavimams ir ligoms gydyti, tačiau tik visai neseniai mokslininkai ėmėsi tirti cholesterolio kiekį kraujyje mažinančiomis arbatos savybes. Harvardo universitete atlikti tyrimai įrodė, jog arbata turi šią savybę ir netgi išanalizavo kas būtent šį kultinį gėrimą daro tokiu ypatingu.

Buvo prieita prie išvados, kad cholesterolio kiekį kraujyje mažinančių medžiagų galima rasti apelsinuose, greipfrutuose, mėlynėse, vynuogėse, vyšniose ir kai kuriuose kituose vaisiuose bei uogose. Šios medžiagos yra vadinamos flavonoidais, ir žinote ką? Ogi arbata taip pat yra puikus flavonoidų šaltinis.

Arbata padeda mesti svorį

Šiais laikais, kai žmonės vis dažniau renkasi maistą pagal skonį, o ne jo kokybę, viršsvoris yra labai paplitusi ir vis dar didėjanti problema. Ne be reikalo, norėdami atsikratyti viršsvorio ir besikonsultuodami su profesionaliu dietologu, galite išgirsti patarimą išgerti bent du-tris žalios arbatos puodelius per dieną.

Ženevos ir Birmingemo universitetuose atlikti klinikiniai tyrimai įrodė, kad žalia arbata gerina bei spartina medžiagų apykaitą ir riebalų skaidymą. Taipogi žalioje arbatoje esantis kofeinas ir katechinai kelia kūno temperatūrą, kas reikalauja didesnių energijos sanaudų. Visos šios savybės suteikia efektyvią pagalbą atsikratant nereikalingo viršsvorio.

Vis dar abejojate? Gerai žinomuose leidiniuose galima pamatyti ne vieną publikuotą tyrimą apie teigiamą arbatos poveikį metant svorį. Viename iš naujausių tokio pobūdžio tyrimų dalyvavo 38 vyrai, kurie buvo padalinti į dvi grupes. Visi griežtai laikėsi tos pačios dietos ir valgė tą patį maistą. Vienos grupės nariai kas dieną gaudavo po butelį arbatos, kurios sudėtyje būdavo 600 – 700 mg ketechinų -antioksidantų. Po tris mėnesius trukusio bandymo grupėje, kuri gėrė arbatą , sumažėjusios bendros kūno masės, bendros kūno riebalų masės ir sumažėjusio poodinio riebalinio sluoksnio rodikliai buvo žymiai geresni.
[the_ad id=”6308″]

Arbata suteikia daugiau ištvermės

Ko gero niekam ne paslaptis, kad sportas padeda atsikratyti viršsvorio, suteikia energijos ir padeda tiesiog geriau jaustis (net neklabant apie tai, kad padeda geriau atrodyti). Sportuodami ir gerdami arbatą, įgaunate daugiau energijos, tampate stipresni ir ištvermingesni.

Kokiu gi būdu arbata suteikia daugiau ištvermės?

Arbatoje esantis kofeinas suteikia energijos ir žvalumo. Tuo tarpu jau anksčiau minėti, arbatoje randami katechinai fizinio aktyvumo metu skatina organizmą vietoje angliavandenių energijos gamybai naudoti riebalus, todėl angliavandenių atsargos senka žymiai lėčiau, suteikdamos daugiau ištvermės.

Papildomos ištvermės dėka turite galimybę ilgiau ir intensyviau treniruotis, ko pasekoje sudeginsite daugiau kalorijų ir greičiau pasieksite norimus rezultatus!

[the_ad id=”6308″]

Arbata yra natūralus antidepresantas

Žmonės reguliariai geriantys žalią arbatą yra mažiau linkę į depresiją. Japonijoje atliktas tyrimas parodė, kad žalia arbata efektyviai mažina depresijos simptomus. Tyrime dalyvavo 70 psichologinių problemų turinčių pagyvenusių vyrų ir moterų. Šiems asmenims reuliariai geriant 2 -3 puodelius žalios arbatos per dieną, depresijos simptomai sumažėjo net 44%. Yra manoma, kad šie rezultatai yra pasiekiami žaliojoje arbatoje taip gausiai randamos amino rūgšties – teanino dėka. Kitose arbatos rūšyse šios medžiagos paprastai būna mažiau. Teaninas apsaugo smegenų lasteles, prailgindamas jų gyvavimo laiką, veikia raminančiai ir yra laikomas natūraliu antidepresantu.

Arbata mažina stresą

Turbūt sutiksite, kad šiandieninis greitas gyvenimo tempas neišvengimai daro mums įtaką, todėl kas dieną darbe, eilėje, kamštyje, visuomeniniame transporte, ar tiesiog bendraudami su kitais žmonėmis, neišvengiamai patiriame stresą. Anot Londono universiteto tyrinėtojų, juoda arbata mažina streso hormono – kortizolio kiekius ir išsiskyrimą organizme. Tiriami asmenys 6 savaites gėrė po keturis puodelius juodos arbatos per dieną. Po 15 minučių trukusios dirbtinai jiems sukurtos stresinės situacijos, kortizolio lygis jų kraujyje buvo net 20% žemesnis nei kitų placebo tiriamųjų. Todėl mėgaukitės juoda arbata ir suvaldyti stresą bus žymiai lengviau!

[the_ad id=”6308″]

Jei iki šiol arbata nebuvo jūsų mėgiamas gėrimas, tikiuosi, kad šis straipsnis buvo  informatyvus ir padėjo pakeisti nuomonę, tuo tarpu jei mėgaujatės arbata dažnai – šaunu, jei pavyko jus maloniai nustebinti keliais dar iki šiol jums nežinotais šio nuostabaus gėrimo privalumais. Gerkite arbatą ir tapkite sveikesni. Jūsų kūnas atsidėkos jums puikia savijauta ir gyvenimas taps gražesnis.Parašykite komentarą