Vasara – idealus metas numesti svorio

Nors daugelis siekia numesti svorio iki vasaros, tačiau pati vasara – daug geresnis laikas norint numesti svorio, sulieknėti ir pagražinti savo kūno formas. Būtent dėl gero oro ir gamtos suteikiamų sąlygų daugiau laiko praleisti ne namuose, bet už jų ribų – gamtoje.

Važiavimas dviračiu

Kaip jau esame minėję, važiavimas dviračiu padeda numesti svorio. Norėdami sulieknėti dviračio pagalba – minkite juo kiekvieną dieną. Na, bent jau tomis dienomis, kuomet nelyja. Rekomenduojama kiekvieną dieną numinti vis daugiau kilometrų. Jei pirmosios dienomis numynėte 5-7 km, tai po mėnesio kasdienio minimo reikėtų įveikti 30-40 km maršrutą. Tai būtų naudinga ne tik svorio metimui, bet ir Jūsų kojų raumenims.

Bėgiojimas

Bėgiojimas – vienas populiariausių mankštinimosi būdų, kuri naudoja tikrai nemažai žmonių. Ypač tai populiaru rytais, nors medikai ir specialistai pataria bėgioti jau gerokai vėliau nei tik pabudus, dėl pernelyg didelio šoko organizmui. Taip pat teigiama, jog bėgioti reikėtų apie valandą, mat tik po 30-45 minučių ima degti riebalai. Be to, daug naudingiau sveikatai bus jei bėgiosite miške ar parke nei palei judrias gatves, kur į plaučius galite pritraukti ypatingai daug išmetamųjų dujų ir kitų teršalų.

Pasivaikščiojimas

Nors pasivaikščiojimas ne toks efektyvus kaip bėgiojimas ar važiavimas dviračiu, tačiau reikalauja daug mažiau pasiruošimo ir investicijų. Taip pat, tai padeda ir labiau užimtiems žmonėms. Pavyzdžiui, Jūs galite numesti svorio tiesiog eidami ir grįždami iš darbo, studijų ar kitos veiklos. Vietoj nuosavo automobilio ar viešojo transporto pasirinkite vaikščiojimą pėsčiomis, taip ir numesite svorio, ir sutaupysite pinigų. Tiesa, tai užims šiek tiek daugiau laiko (nors piko metu – abejotina, jog automobiliu darbo vietą pasieksite greičiau), tačiau išpešite tikrai nemažai naudos.

Plaukiojimas

Žiemą gana didelė prabanga sau leisti mėgautis baseinu, tačiau šiltomis vasaros dienomis ežeras yra puiki atgaiva. O taip pat ir sportas, padedantis deginti riebalus, mesti svorį ir taisyti sveikatą. Lietuva – puikus kraštas, nes čia puiki gamta, kurioje netrūksta ežerų, tad vietą pasiplaukiojimui turėtų rasti bet kurioje Lietuvos vietoje gyvenantis žmogus. Be svorio metimo, plaukiojimas labai naudingas nugarai, plaučiams, kurie puikiai mankštinasi plaukiojant. Dar geriau, jei kombinuosite mankštą, pavyzdžiui, iki ežero minsite dviračiu ar bėgsite, eisite pėsčiomis.

Nemokami treniruokliai

Praktiškai visuose Lietuvos miestų miegamuosiuose mikrorajuonuose yra įrengti puikūs treniruokliai, kuriais galima naudotis nemokamai. Nors juokiamasi, jog tai pensininkams skirti treniruokliai, tačiau juos pamėgo įvairaus amžiaus žmonės, kuriems rūpi jų sveikata. O kodėl gi nepasinaudojus proga nemokamų treniruoklių pagalba numesti svorio?

Karštis – apetito priešas

Čia jau galima būtų diskutuoti ar tai gerai, ar tai blogai, tačiau karštomis dienomis tikrai norisi mažiau valgyti, daugiau vartojama skysčių – o tai puiki žinia norintiems sulieknėti. Mažiau valgant ir daugiau geriant liekninančių arbatų, svoris po truputį krenta, lengviau save kontroliuoti.

Yra ir daug daugiau užsiėmimų, kurie padėtų jums numesti svorio, tiesiog elkitės vasarą taip, kad tektų nuolatos judėti, nepamirškite vartoti skysčių (žinoma, geriausias gėrimas – tyras vanduo) ir svoris jums kris daug lengviau nei žiemą bandant laikytis sudėtingiausių dietų.