10 medžiagų apykaitą greitinančių produktų

Antsvoris gali augti ne tik dėl netinkamos mitybos ir neaktyvaus gyvenimo būdo, bet ir dėl lėtos medžiagų apykaitos, tačiau išeitis yra – medžiagų apykaitą galima pagreitinti vartojant tam tikrus produktus.

Vanduo

Mokslininkų teigimu, išgėrus 0,5 l vandens, žmogaus medžiagų apykaita pagreitėja 30%. Be to, vanduo padeda numalšinti apetitą ir pašalina iš organizmo toksinus, todėl neapsiriksite, jeigu savo dieną pradėsite stikline vandens.

Žalioji arbata

Žaliosios arbatos ekstraktas pasižymi savybėmis pagreitinti medžiagų apykaitą. Be to, vyrauja nuomonė, kad žalioji arbata ne tik teigiamai veikia nuotaiką, bet taip pat yra puikus gėrimas vėžio prevencijai.

Sriuba

Sriubos ne tik pagreitina medžiagų apykaitą, bet ir padeda sumažinti mažiau kaloringesnių pagrindinių patiekalų.

Greipfrutai

Šiuose vaisiuose yra gausu vitamino C, kuris sumažina insulino kiekį, o tai skatina svorio netekimą. Jeigu prieš valgį suvalgysite pusę greipfruto, Jūsų medžiagų apykaitą.

Obuoliai ir kriaušės

Tai puikūs saldumynų pakaitalai: šie vaisiai turi kur kas mažesnį kalorijų kiekį nei gabalėlis pyrago ar šokolado.

Brokoliai

Tai nekaloringos ir daug naudingų medžiagų turinčios daržovės. Brokoliai yra prisotinti vitamino C, kuris ne tik stiprina imunitetą, bet kartu padeda įsisavinti kalcį. Brokoliai yra gausiai prisotinti kalciu, o tyrimų duomenimis, kalcis yra svarbus elementas lieknėjimo procese.

Neriebus jogurtas

Pieno produktai yra prisotinti organizmui būtinais baltymais, kalciu ir virškinimui naudingomis medžiagomis, todėl lieknėjantiems svarbu įtraukti lieso pieno produktus į kasdienės mitybos racioną.

Kalakutiena (arba vištienos krūtinėlė)

Tai gana nekaloringas, tačiau daug baltymų turintis maisto produktas. Baltymai yra reikalingi greitai medžiagų apykaitai užtikrinti ir riebalų masės mažinimui, kuomet riebalai yra paverčiami raumenimis.

Avižiniai dribsniai

Jie yra gausiai praturtinti naudingaisiais angliavandeniais, kurie padeda mažinti cholesterolio kiekį ir turi daug ląstelienos. Tiesa, reikėtų rinktis ne greito paruošimo avižinius dribsnius, nes tik minimaliai apdorotuose dribsniuose išliks maksimalus naudingų medžiagų kiekis.

Aštrūs pipirai

Moksliškai pagrįstas – aštrūs pipirai kurį laiką stimuliuoja organizmą ir skatina išsiskirti daugiau streso hormonų, kurių dėka pagreitėja medžiagų apykaita.