8 pavojai laikantis dietų

Juk žinote, kad gerai subalansuota mityba ir tinkamos dietos gali padaryti stebuklus – patobulinti išvaizdą ir sustiprinti sveikatą. Tačiau netinkamas mitybos planas arba badavimas gali padaryti kur kas daugiau žalos negu naudos. Šįkart apžvelgsime pavojus, kurie tyko pradėjus laikytis dietos.

Emocinės būklės pablogėjimas

Itin mažo kaloringumo dietos gali paveikti žmogaus gebėjimą susikaupti ir mąstyti, todėl gali būti sunku mokytis ar dirbti. Netinkama mityba taip pat gali sukelti psichinius sutrikimus – nerimą, depresiją, nemigą, nervingumą ar dirglumą.

Susilpnėjusi imuninė sistema

Dietos metu organizmas gali būti neaprūpinamas visomis reikiamomis maistinėmis, mineralinėmis medžiagomis ir vitaminais, todėl jis tampa silpnesnis ir ne toks atsparus virusams ar bakterijoms.

Išauga insulto rizika

Veganų mitybos principais paremtos dietos padidina insulto riziką, kadangi daugelis veganų mėsą pakeičiu įvairiais pakaitalais, kurie savo sudėtyje turi sojos ir natrio, o šie elementai didina kraujo spaudimą.

Širdies sutrikimai

Greitos ir drastiškos dietos nėra naudingos organizmui, o be to neturi ir ilgalaikio poveikio – greitai nukritę kilogramai, greitai ir sugrįžta. Kai kūno masė greitai ir stipriai keičiasi gali atsirasti aritmija – širdies ritmo sutrikimas.

Viduriavimas

Detoksikacinės dietos dažnai pasižymi šalutiniu poveikiu – viduriavimu. Retkarčiais išvalyti organizmą naudinga visiems žmonėms, tačiau detoksikacinių dietų negalima laikytis ilgą laiką, nes organizmas ne tik nėra aprūpinamas maistinėmis medžiagomis, bet ir didelis kiekis jų yra pašalinamas iš organizmo. O tai sukelia organizmo alinimą.

Maisto medžiagų trūkumas

Organizmui reikia visų maisto grupių: baltymų, riebalų, vitaminų, mineralų, skaidulų, angliavandenių ir net gi cukraus. Todėl nereikėtų rinktis dietos, kuri reikalauja atsisakyti bent vienos iš šių maistinių medžiagų vartojimo.

Plaukų slinkimas

Jeigu pastebėjote slenkančius plaukus, tai ženklas, kad per ilgai laikotės netinkamos dietos. Plaukų slinkimą sukelia per mažas vitaminų ir mineralų kiekis organizme.

Raumeninio audinio netekimas

Netinkama mityba iš organizmo pašalina skysčius, vertingas medžiagas ir raumeninį audinį. Netinkama mityba ar badavimas skatina organizmą kaupti riebalus, todėl grįžus prie įprastinės mitybos atsikuria ne tik raumeninis audinys, bet kartu lieka ir sukaupti riebalai, todėl kūno svoris tik didėja.