Po treniruotės gerkite pieną!

Vyrai

Iš pradžių eksperimentas buvo atliktas su 18-30 metų vyrais, kurie buvo suskirstyti į tris grupes. Pirmajai grupei priskirti vyrai po treniruočių gerdavo dvi stiklines gazuoto vandens, antrajai grupei priklausantys vyrai – dvi stiklines sojos gėrimo, o trečiajai grupei priklausantys – dvi stiklines lieso pieno. Eksperimentas truko 12 savaičių, o po šio laikotarpio paaiškėjo, kad trečioji vyrų grupė, kuri gėrė pieną, neteko maždaug 1 kg riebalų. Tuo tarpu, gazuotas vanduo apdėjo atsikratyti apie 400 g riebalų, o sojos gėrimą gėrusių vyrų svoris nepakito.

Moterys

Vėliau tas pats eksperimentas buvo atliktas su moterimis. Tyrimo dalyvės buvo suskirstytos į dvi grupes. Pirmajai grupei priskirtos moterys po treniruočių gėrė 500 ml lieso pieno, o antrosios grupės moterys gėrė į pieną panašų gėrimą, kuris iš tiesų buvo tik cukraus pagrindu pagamintas gėrimas. Tyrimo metu paaiškėjo, kad tos moterys, kurios po svorio kilnojimo pratimų išgerdavo po dvi stiklines pieno, įgijo daugiau raumenų ir prarado daugiau raumenų nei tos, kurios gerdavo tokį patį kiekį cukraus pagrindu.

Tyrimas

Tyrimą atlikę mokslininkai tikėjosi, kad raumenų masės prieaugis bus didesni, tačiau nesitikėjo, kad pieną gėrę tiriamieji praras tokį riebalų kiekį. Šis tyrimas neatsakė į klausimą, kas sukelia riebalinio sluoksnio mažėjimą. Mokslininkai daro prielaidą, kad tai nutinka dėl piene esančių maistinių medžiagų derinio – kalcio, aukštos kokybės baltymų ir vitamino D.

Tenesio universitete (JAV) buvo atliktas dar vienas tyrimas, susijęs su pieno įtaka metant svorį. Tyrimo metu viršsvorio turinčių žmonių mitybos planas buvo papildytas trimis kalcio prisotintomis pieno produktų porcijomis. Kitos grupės žmonių dieta buvo panaši, tačiau neturėjo dviejų ar daugiau pieno produktų porcijų, kurias turėjo pirmoji tiriamųjų grupė. Šešis mėnesius trukusio klinikinio tyrimo metu paaiškėjo, kad pirmajai grupei priskirti žmonės neteko daugiau riebalų nuo pilvo srities nei antrosios grupės atstovai.

Šio tyrimo metu mokslininkai taip pat nustatė, kad kalcio papildai neveikia taip gerai, kaip pienas. Kalcis padeda organizmui greičiau deginti riebalus, tačiau manoma, kad kiti piene esantys aktyvūs produktų junginiai, pavyzdžiui, pieno baltymai, padidina riebalų deginimo efektą.

Abu tyrimai parodo, jog pieną gerti po treniruočių naudinga tiek sulieknėti norinčioms moterims, tiek vyrams. Pieno produktais taip pat naudinga praturtinti viršsvorio turinčių žmonių mitybos planus. Kol kas mokslininkai dar neištyrė, kaip ir kokios pieno produktuose esančios medžiagos yra veiksnios, tačiau manoma, kad pienas padeda sumažinti adipocituose arba riebalų saugojimo ląstelėse susikaupusius papildomus riebalus. Be to, piene esančios medžiagos padidina organizmo gebėjimą greičiau skaidyti riebalus, kurie jau yra saugomi organizme. Kaip ir buvo matoma iš tyrimų, pieno produktus pakeisti kalcio papildais nėra naudinga, nes piene yra papildomų aktyviųjų pieno junginių, kurie susijungę su kalciu didina jo poveikį.

Kokį pieną rinktis?

Moksliškai nėra įrodyta, tačiau naudingiau gerti liesą pieną, nes jame yra mažai kalorijų ir praktiškai nėra riebalų, o kalcio, baltymų, angliavandenių ir elektrolitų kiekis yra lygiai toks pat, kaip riebesniame ar naminiame karvės piene. Todėl tikrai neapsiriksite po treniruotės troškulį numalšinę stikline lieso pieno.2 komentarai apie “Po treniruotės gerkite pieną!”

Komentarai yra išjungti.