Kaip suvartoti mažiau riebalų?

O tai tikrai nereiškia, kad maistas bus sausas ar neskanus. Mes pritariame, kad maistu reikia mėgautis, todėl jis turi būti skanus ir sveikas! Jums reikia rinktis liesesnius maisto produktus,  patiems gamintis neriebų padažą ir išmokti gaminti naudojant kur kas mažiau riebalų.

Mėsa

Ruošiant mėsą, nuo jos nupjaustykite visus akimi matomus riebalus, arba paprasčiausiai parduotuvėje išsirinkite liesos mėsos gabalą.

Paukštiena

Didžiausias riebalų keikis slepiasi po paukštienos oda, todėl šios dalies valgyti nereikėtų.

Faršas

Jeigu renkatės faršą, turėtumėte žinoti, kad skirtingos rūšies faršas pasižymi skirtingu riebumu. Bene populiariausias kiaulienos faršas (100 g. )turi 35 g. riebalų, o tuo tarpu toks pat kiekis jautienos faršo – vos 6 g.

Maltinukai

Mėsos maltinukas arba žuvis apvoliota džiūvėsėliuose arba kiaušinyje, sugeria visus keptuvėje esančius riebalus, todėl geriau rinktis kitus mėsos ar žuvies kepimo būdus. Arba bent jau apvolioti tik vieną gabalėlio pusę.

Skrudinta mėsa arba žuvis

Geriausiai mėsą ir žuvį kepti orkaitėje be riebalų. Tai padaryti galima naudojant kepimo maišelius arba foliją. Taip kepama mėsa bus sultinga, skaniai apskrus, o jeigu ją pagardinsite rozmarinu ar česnaku – skonis bus išties dieviškas.

Kumpis

Neapgaudinėkite savęs – plonai atpjautas kumpis nereiškia, kad jame mažai riebalų, ypač jeigu kalbame apie antienos kumpį. Įprasto storio kumpio gabalėlis sveria 25 g, o plonas gabalėlis – apie 10 g. Visgi, jeigu renkatės kumpį, atsipjaukite ploną gabalėlį ir apsisaugosite nuo papildomų riebalų kiekio.

Salotų padažai

Geriausiai salotų pagardinimui nenaudoti aliejaus, tačiau jeigu jį labai mėgstate, apšlakstykite salotas labai saikingai. Puiki alternatyva aliejui – natūralus jogurtas, pagardintas prieskoninėmis žolelėmis, garstyčiomis, agurkais ar pomidorais. Visus šiuos produktus suplakę plaktuvu gausite nuostabų padažą.

Alyvuogių aliejus

Viename valgomajame šaukšte telpa 12 g aliejaus, kuris turi 108 kalorijas, todėl geriausia jį vartoti saikingai ir vadovautis principu, kad vienas šaukšto aliejaus pakanka vienai porcijai maisto.

Vaisiai ir daržovės

Tai sveiki ir mažai kalorijų turintys maisto produktai, ypač jeigu kalbame apie agurkus ar arbūzus, kurių didžioji dalis sudaryta iš vandens. Taip pat lieknėjimui labai naudingi pomidorai ir iš jų spaudžiamos sultys – 50 g pomidorų turi tik 10 kilokalorijų. Tačiau pomidorų ir grietinės derinys nėra rekomenduojamas.

Pienas ir pieno produktai

Geriausiai rinkti 1,5 procento riebumo pieną, ypač tuomet, jeigu geriate kavą su pienu. Grietinę, bet ne grietinėlę, naudokite padažams ir sriuboms. 100 g grietinės turi 10 g riebalų, o toks pat kiekis grietinėlės turi 28 g riebalų.1 komentaras apie “Kaip suvartoti mažiau riebalų?”

Komentarai yra išjungti.