Kiek virti avižinius dribsnius?

Vieni verda košes, kiti dar iš vakaro užpila dribsnius vandeniu ar sultimis, ir ryte atsibudę turi pusryčius, dėl kurių nebereikia gaišti laiko.

Kad ir kokie sveiki būtų patiekalai iš avižinių dribsnių, kasdien jų valgyti nepatartina. Mat avižų sudėtyje yra fitino rūgšties – medžiagos, kuri trukdo organizmui pasisavinti kalcį ir kitus mineralus. Negano to, fitino rūgštis ne tik neleidžia įsisavinti kalcio, bet šį reikalingą mikroelementą dar ir „išplauna“ iš mūsų kaulų – kitaip tariant, ji ardo kaulus.

Kiek virti avižinius dribsnius?

Išbrinkusius avižinius dribsnius reikia virti 3-5min.  Neišbrinkusius 15-30min.

Visada perskaitykite instrukcijas ant pakuotės: ten visada nurodytas tikslus tam tikros rūšies avižinių dribsnių gaminimo laikas.

Kokiomis proporcijomis virti avižinius dribsnius

Košę galima virti piene arba vandenyje. Skysčio kiekis priklauso nuo to, kokią konsistenciją norite gauti:

  • Skystiems avižiniams dribsniams paimkite 3–3,5 dalies skysčio 1 daliai dribsnių;
  • Pusiau klampiems – proporcija 1: 2,5;
  • Klampiems – 1:2.

Vienai porcijai užtenka pusės stiklinės avižinių dribsnių.

Kaip virti avižinius dribsnius

  1. Pašildykite vandenį arba pieną. Kai skystis pradeda virti, įpilkite dribsnių, saldiklio ir žiupsnelį druskos. Maišydami užvirinkite košę ir sumažinkite ugnį.
  2. Virkite košę, kol išvirs, nepamiršdami išmaišyti. Tada nukelkite nuo ugnies, uždenkite dangčiu ir palikite porą minučių pastovėti. Pabaigoje įdėkite priedų, gabalėlį sviesto ir patiekite.

Kaip paruošti avižinius dribsnius?

  • Pusę stiklinės avižinių dribsnių užpilkite puse stiklinės pieno. Išmaišykite. Jei norite liesesnio varianto – galite vietoje pieno naudoti vandenį, šviežiai spaustas vaisių, uogų sultis.
  • Košei pasaldinti galite rinktis savo mėgstamus gardėsius: kelis šaukštus uogienės ar sirupo, trintų vaisių, uogų tyrės, medaus. Čia taip pat puikiai tiks riešutai, džiovinti vaisiai, kokoso drožlės, sėklos, sėlenos.
  • Į užsukamą stiklinį indą dėkite sluoksniais: pusė pamirkytų avižinių dribsnių, tada – pusė kiekio medaus, uogienės arba sirupo, ant viršaus – pabarstukai, prieskoniai (pavyzdžiui, cinamonas, kardamonas, vanilinis cukrus). Tada dar kartą pakartokite sluoksnius ta pačia tvarka.
  • Indą uždarykite, kad neprisigertų pašalinių kvapų, ir statykite į šaldytuvą nakčiai.
  • Ryte papuoškite šviežiai pjaustytais vaisiais, uogomis, mėtų lapeliais.

Baltymingos avižų košės receptas