Valgau šokoladą ir lieknėju!

Riebūs ir daug kalorijų turintys maisto produktai tikrai nėra būtini visavertei žmogaus mitybai, tačiau gabalėlis šokolado yra labai naudingas! Šokoladas priskiriamas prie maisto produktų, kurie gali padėti sulieknėti, nes jis greitina medžiagų apykaitą.

Įvairūs maisto produktai skatina tam tikrų hormonų gaminimą organizme ir skirtingai veikia mūsų organizmą. Vieni maisto produktai priverčia mūsų medžiagų apykaitą veikti kur kas greičiau, o kiti priešingai – sulėtina ir apsunkina. Daugelis saldumynų priskiriami pastarajai maisto produktų grupei, tačiau tik ne šokoladas.

Kalbėdami apie šokoladą mes turime omeny tikrą juodąją šokoladą be priedų, kurio sudėtyje yra ne mažiau kaip 70% kakavos. Kuo juodesnis šokoladas, tuo geriau! Pieniškas šokoladas ir įvairūs šokolade esantys priedai turi daugiau kalorijų ir nesuteikia tokio didelio teigiamo efekto organizmui.

Lieknėjimas prasideda mūsų galvose

Kaip ir daugelis kitų pokyčių, lieknėjimas turi prasidėti mūsų galvose. Tai reikalauja daug ryžto ir noro, nes laukia su savimi ir visomis skaniomis pagundomis, o ką kalbėti apie visas kitas nekontroliuojamas gyvenimo situacijas. Emocijos ir psichologinė būsena daro didelę įtaką mūsų sveikatai ir išvaizdai. Juk neveltui liaudies išmintis byloja, kad jaučiamės taip, kaip atrodo.

Šokoladas ir stresas

Stresas mūsų gyvenimas yra neišvengiamas, tačiau ir be galo žalingas. Streso hormonas kortizolis yra vienas pagrindinių kaltininkų, kodėl sulėtėja medžiagų apykaitos procesai organizme, todėl natūralu, kad norint sulieknėti reikia pažaboti stresą. O tai padaryti galima suvalgius 50 g juodojo šokolado. Įprastai viena šokolado plytelė sveria 100 g, tai reiškia, kad jūs galite sau leisti suvalgyti net gi pusę plytelės! Būtent toks kiekis juodojo šokolado sumažina streso hormone kortizolio kiekį organizme. Kortizolio kiekį organizme padeda sumažinti kofeinas ir teobrominas, o šių medžiagų galima rasti šokolade.

Naudingos šokolado savybės

Šokoladas ne tik pakelia nuotaika, bet ir turi kitų naudingų savybių. Šis saldumynas turi daug kalcio, kuris stiprina mūsų dantis, magnio, kuris reguliuoja ląstelių mainus, ir fosforo, kuris maitina mūsų smegenis. Šokolade taip pat yra tianinų, kurie pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir stabdo apnašų susidarymą ant dantų. Tikras šokoladas nėra dantų ėduonis priežastimi, nes jo sudėtyje yra dantis stiprinančių fosfatų ir fluoro.

Vyrauja nuomonė, kad naudingas yra net gi šokolado kvapas, nes jis palankiai veikia žmogaus psichiką, subalansuoja emocijas ir sumažina dirglumą. O toks efektas aiškinimas paprasčiausiai žmogaus vaikystės prisiminimais, kai šokoladas buvo vienas didžiausių delikatesų, nes kvapai pasižymi ilgiausia asociatyvine atmintimi.

Taigi, šokoladas yra naudingas sveikatai ir gali tapti geru lieknėjančių moterų draugų. Tiesa, svarbiausia neprarasti saiko ir mėgautis šokoladu saikingai.5 komentarai apie “Valgau šokoladą ir lieknėju!”

Komentarai yra išjungti.