10 labiausiai tukinančių maisto produktų

Tačiau kai kurioms pagundoms reikia atsispirti, nes šie maisto produktai tikrai ras vietą ant Jūsų pilvo, šlaunų ar kitose nepageidaujamose vietose. Ar žinote, kas šie nuodėmingiausi maisto produktai, turintys daug kalorijų? Nepaisant to, kad šį sąrašą galima tęsti ir tęsti, dalinamės didžiausių „priešų“ dešimtuku.

Saldieji ir energetiniai gėrimai

Pusėje litro saldžių vaisvandenių ir energetinių gėrimų yra 250 kalorijų ir begalė cukraus. Todėl kitą kartą, kai jausitės pavargusios, jums truks energijos, o prieš akis jūsų laukia darbų, verčiau išgerkite puodelį juodos kavos be cukraus – šis gėrimas neturi kalorijų ir suteiks žvalumo.

Alus

Sakoma, kad alus nėra moteriškas gėrimas, tačiau baruose ar kavinėse galima išvysti ne vieną damą, vyrais kilojančią alaus bokalus. Vyrai šmaikščiai didžiuojasi „alaus pilvuku“, tačiau moterims jo auginti tikrai nereikėtų. Mažas alaus bokalas (0,3 l) turi 150 kalorijų. Keli tokie (arba didesni) alaus bokalai per vakarą ir ilgainiui pastebėsite negražiai atsikišusį pilvuką. Be to, alkoholiniai gėrimai gali sukelti ir didesnių sveikatos sutrikimų.

Ledai

Sunku įsivaizduoti karštą vasaros dieną be gaivinančių ledų – juos dievina visi. Paprasčiausioje vanilinių ledų be priedų porcijoje yra baltymų, kalcio ir 300 kalorijų. O jei ledai turi daugiau priedų – kalorijų skaičius išauga, todėl šį nekaltą desertą vartokite saikingai.

Spurgos

Viena spurga turi daugiau nei 200 kalorijų, todėl prieš valgydamos spurgą gerai pagalvokite, ar tikrai šią savo nuodėmę išpirkti norite bėgdamos papildomus kelis kilogramus.

Bulvių traškučiai

Penkiolikoje traškučių yra 150 kalorijų, tačiau ar vargu ar Jums pavyks apsistoti ties šiuo skaičiumi. Juk neveltui viena traškučių reklama sako „kartą paragavęs – negali sustot“. Be to, jeigu mėgstate valgyti traškučius su padažu, galite pridėti dar papildomas 50-60 kalorijų.

Mėsainiai

Greito maisto užkandinių reklamos tikrai įtikinančios: iš televizijos ekrano ar reklaminių stendų į mus „kreipiasi“ dideli ir sultingi mėsainiai. Kiekvienos reklamos tikslas – įtikinti mus įsigyti reklamuojamą prekę, todėl nesitikėkite, kad reklamos metu išgirsite, jog viename mėsainyje yra apie 1000 kalorijų ir 75 gramais riebalų. Na, o jeigu negalite ramiai praeiti pro greito maisto užkandinę, užsisakykite viengubą mėsainį be sūrio, o ne didžiausią siūlomą kompleksą.

Skrudintos bulvytės

Skrudintas bulvytes galima laikyti geriausiomis mėsainių draugėmis, tačiau didelė porcija bulvyčių turi panašiai kalorijų, kaip ir mėsainis. Tad šią draugystę verčiau išardykite.

Dešrainiai

Daugeliui žmonių dešrainiai yra neatsiejama vasaros išvykos ir atostogų  Lietuvos pajūryje dalis. Vienas dešrainis vidutiniškai turi 390 kalorijų ir 8 gramus blogųjų riebalų. Žinoma, kalorijų ir riebalų kiekis gali kisti, jeigu dešrainius gaminate patys, tačiau užkandinėse įsigyjate tikras kalorijų bombas.

Pica su mėsa

Jeigu picą gaminate namuose, tuomet kalorijų kiekį galite ženkliai sumažinti, tačiau valgydami picerijose gaminamas picas su mėsa, kumpiu ar dešromis, turite žinoti, kad viename picos gabalėlyje slepiasi net 300 kalorijų.

Raudonos mėsos kepsnys

Didelį, lėkštėje vos telpantį kiaulienos kepsnį su bulvėmis galime laikyti įprastais lietuviškais pietumis. Tačiau tokie pietūs turi apie 1000 kalorijų, todėl raudoną mėsą mėgstantiems žmonėms verčiau rinktis liesą jautieną su ryžiais.