Kiek virti bulves?

Virtos bulvės yra puikus garnyras, vienas populiariausių ir skaniausių. Galima patiekti su kotletais, žuvimi, kepenėlėmis, grybų padažu, raugintais kopūstais… Su bet kuriuo iš variantų visada skanu. Sužinokite: Ką pagaminti iš bulvių?

Ir, atrodytų, kokių sunkumų gali kilti verdant bulves? Juk viskas be galo paprasta ir aišku, jokių problemų negali kilti. Tačiau jaunos šeimininkės su susidomėjimu perskaitys keletą mano patarimų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį gaminant skanias virtas bulves.

Patarimai verdant bulves

 • Verdant nepjaustytas bulves, rinkitės maždaug tokio paties dydžio, kad jos išvirtų vienu metu.
 • Nuvalytas bulves nedelsiant sudėkite į dubenį su vandeniu, bet nelaikykite ten ilgai, nes taip bulvės praras daug vitaminų ir maistinių medžiagų.
 • Atidžiai stebėkite virimo laiką, kad nepervirtų, nes pervirtos bulvės tampa neskanios.
 • Po virimo, vandenį reikia nedelsiant nupilti.

Kiek virti bulves?

Bulves reikia nuskusti ir virti 20-25 minutes priklausomai nuo jų dydžio, po dangčių pasūditame vandenyje. Bulvems išvirus nupilti vandienį ir duoti joms ataušti. Verdant bulves, vanduo turi pilnai apsemti. Smulkiai supjaustytas bulves sriuboje virti 15 minučių.

Norėdami išvirti bulves, paimkite puodą ir peilį. Taip pat jums reikės 500 gramų bulvių, 1 litro vandens ir 1 arbatinio šaukštelio druskos.

Kaip virti nuskustas bulves?

 1. Nuvalykite bulves. Sudėkite į dubenį su šaltu vandeniu ir gerai nuplaukite. Nupilkite vandenį.
 2. Nuskustas bulves sudėkite į puodą, užpilkite vandeniu. Vanduo turi jas visiškai uždengti, su nedidele parašte. Pasūdikite.
 3. Bulves užvirinkite ant stiprios ugnies. Sumažinkite ugnį ir virkite uždengę dangtį, kol suminkštės. Užvirus, priklausomai nuo dydžio ir veislės, pavirti apie 20-25 min. Norėdami pagreitinti procesą, galite įpilti šiek tiek aliejaus.
 4. Ar bulvės išvirusios, galima patikrinti šakute ar peiliu.
 5. Nedelsiant nupilkite vandenį. Virtos bulvės yra paruoštos.

Kol bulvės karštos, galite įdėti sviesto ir kapotų žolelių.

Kaip virti bulves su lupenomis?

 • Prieš virdami bulves su lupenomis, jas gerai nuplaukite.
 • Niekada nevalykite bulvių, jei jos bus naudojamos mišrainėms ar salotoms gaminti.
 • Puodas bulvėms virti su lupenom turi būti pakankamai didelis. Dar reikėtų pamimėti, kad vanduo turi visiškai padengti bulves.
 • Į vandenį įberkite šiek tiek druskos. Tai padės išvengti bulvių skilinėjimo verdant.
 • Po 20 minučių patikrinkite ar bulvės išvirusios mediniu iešmeliu. Jei nestebėsite virimo proceso, bulvės pervirs ir taps netinkamos mišrainėms ar kitiems patiekalams ruošti.
 • Jau išvirtas karštas bulves užpilkite šaltu vandeniu 1-2 minutėms. Taip bulvės greičiau atvės ir jas bus lengviau nuvalyti.

Kaip pasigaminti labai skanią bulvių košę?

Ingredientai:

 • 1 kg vidutinio dydžio bulvių;
 • Druskos, maltų baltųjų pipirų, petražolių arba krapų ar kitų mėgstamų prieskoninių žolelių;
 • 25 g sviesto (apie 2 -3 šaukštai);
 • 1 puodelio pieno (250 – 350 ml);
 • 1 skiltelės česnako;
 • 1 šaukštelio aliejaus.

Paruošimas:

 1. Bulves nulupkite ir gerai nuplaukite po šaltu vandeniu. Nuluptas bulves perpjaukite per pusę.
 2. Supjaustytas bulves užpilkite nedideliu kiekiu ledinio vandens (tik tiek, kiek reikia,kad apsemtų). Į vandenį įberkite šaukštą druskos ir įpilkite šaukštelį aliejaus. Uždengtas bulves virkite ant nekaitrios ugnies nemažiau nei 25 – 30 min.
 3. Kai iki bulvių virimo pabaigos bus likusios 5 min., nedideliame prikaistuvyje išlydykite sviestą. Į išlydytą sviestą suberkite susmulkintą česnaką ir supilkite pieną. Pieną užvirinkite, nuolat maišant. Prikaistuvį su užvirusiu pienu nukelkite nuo ugnies ir atidėkite į šalį.
 4. Bulvėms išvirus, nupilkite nuo jų vandenį ir jas nugarinkite (apie 1 min.), intensyviai maišant mediniu šaukštu. Po to nuimkite nuo ugnies ir sugrūskite.
 5. Į sugrūstas bulves supilkite karštą pieną, įberkite šaukštelį druskos, žiupsnelį susmulkintų mėgstamų prieskoninių žolelių ir šluotele viską gerai išmaišykite (apie 30-50 sek.).