Brokolių salotos

Brokolių salotos

Kartais paprati dalykai yra tiesiog geriausia kas gali būti. Taip ir šios salotos, kurios susiteda tik iš brokolių, padažo ir migdolų. Tiesiog negaliu atsivalgyt! Pirmą kartą jas gaminau dar Naujųjų Metų išvakarėse, tai nuo to laiko atrodo, kad tik jas ir tevalgau. Kitaip sakant per šias kelias savaites aš brokolių valgiau tiek, kiek spėju per … Skaityti toliau

Cukinijos su ryžiais žiemai

Cukinijos su ryžiais žiemai

Cukinijas su ryžiais žiemai, tinka valgyti šaltas ir karštas. Tai ir salotos, ir užkandis, ir visavertis pagrindinis patiekalas. Cukinijos lengvai pasisavinamos organizmo, todėl įtraukiamos į vaikų ir pooperacinę dietą. Cukinijų sudėtyje esanti ląsteliena normalizuoja virškinimą. Jose taip pat yra daug vitaminų C ir B grupės, kalio, geležies, karotino, fosforo. Cukinijos tinka kaip dietinis produktas ir padeda pašalinti … Skaityti toliau

Garuose virti kopūstų kotletukai

Greitai paruošiami garuose virti kopūstų kotletukai be mėsos

Domina sveika mityba? Tada siūlau šiandien išbandyti puikų kotletų receptą. Jie bus paruošti iš kopūstų. Jei daržovė jauna, pirminį troškinimo etapą galima praleisti. Kopūstai nėra magiškos daržovės, tačiau tikrai turi labai daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų. Šiuolaikiniai mokslininkai nustatė, kad gydomosios baktericidinės kopūsto savybės priklauso nuo jame esančio lizozimo. Šiomis dienomis kopūstų yra įvairių rūšių, … Skaityti toliau

Moliūgų uogienė su obuoliais

Greitai paruošiama ir kvapni moliūgų uogienė su obuoliais

Paprastai moliūgas užauga labai didelis, o šeimininkės dažnai susimąsto, ką pagaminti iš jo. Siūlau virti moliūgų-obuolių uogienę. Patogu naudoti kaip pyragų, bandelių ir vyniotinių įdarą. Moliūgų minkštime yra ir ypač reto bei naudingo vitamino T, todėl moliūgus galima vadinti geriausiu garnyru prie jautienos, kiaulienos ir kitų riebių patiekalų, nes šis vitaminas padeda geriau įsisavinti sunkų maistą ir neleidžia … Skaityti toliau

Moliūgų uogienė su apelsinais

Kvapnioji moliūgų uogienė su apelsinais

Daugelis nemėgsta patiekalų iš moliūgų, nes jie turi specifinį kvapą. Mano uogienės variantas ypač tinka tokiems žmonėms – moliūgų uogienė su apelsinais. Nuostabus apelsinų aromatas ir saldžiarūgštis skonis maloniai nustebina! Ingredientai: Moliūgas (minkštimas) – 1 kg; Apelsinai (didelė) – 4 vnt.; Citrina – pusė; Cukrus – 1 kg; Žvaigždinis anyžius – 3 vnt.; Imbieras (šviežias) … Skaityti toliau

Moliūgų uogienė su spanguolėmis

Naudinga sveikatai moliūgų uogienė su spanguolėmis

Dėl to, kad moliūgas yra natūraliai saldus, uogienė iš jo kartais gaunasi per saldi. Todėl puiki išeitis – ją paįvairinti nedideliu kiekiu rūgščių uogų. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks spanguolės. Moliūgo nauda Moliūgų minkštime yra ir ypač reto bei naudingo vitamino T, todėl moliūgus galima vadinti geriausiu garnyru prie jautienos, kiaulienos ir kitų riebių patiekalų, nes šis vitaminas … Skaityti toliau

Moliūgų uogienė su imbieru

Skanioji moliūgų uogienė su imbieru

Uogienė pagal šį receptą yra nuostabaus subtilaus moliūgo skonio, derinys su ryškiu imbiero aromatu ir citrinos gaivumu. Puikiai tiks pusryčiams ar desertui. Moliūgų minkštime yra ir ypač reto bei naudingo vitamino T, todėl moliūgus galima vadinti geriausiu garnyru prie jautienos, kiaulienos ir kitų riebių patiekalų, nes šis vitaminas padeda geriau įsisavinti sunkų maistą ir neleidžia priaugti svoriui. Dėl … Skaityti toliau

Graikiška bulvių košė

Graikiška bulvių košė

Skani ir švelni ypatingu būdu paruošta graikiška bulvių košė. Šis gardus garnyras puikiai dera su keptomis cukinijomis, baklažanais, žuvimi. Tokia košė ypač tinka pasninko metu. Jei pavargote nuo įprastos bulvių košės, šis garnyras kaip tik jums. 4 porcijos Ingredientai: 600 g nuskustų bulvių; 25 g sviesto; 80 ml pieno; 200 g fetos sūrio; 150 g … Skaityti toliau

Kiek virti kukurūzus?

kaip ir kiek laiko reikia virti kukuruzus

Kiek virti kukurūzus?

Tai priklauso nuo rūšies ir burbuolės „amžiaus“.

  • Jeigu kukurūzai labai jauni — pieninės brandos — tuomet virti burbuoles reikia 15 minučių.
  • Senus kukurūzus teks virti apie 2 valandas. Ar burbuolės išvirusios, geriausia patikrinti praduriant jas šakute.

Kaip virti kukurūzus?

Kukurūzai dedama į verdantį nesūdytą vandenį. Verdant sūriame vandenyje jie sukietėja. Išvirtas burbuoles nusausinkite, patiekite truputį pašildytoje lėkštėje. Prieš tai nepamirškite pasūdyti. Kukurūzų burbuoles skanu valgyti su sviestu.

Virti kukurūzai su sviestu ir sūriu

  1. Nulupti lapus, nupjauti abu burbuoles galus.
  2. Pašalinti plaušus. Burbuoles 15 minučių virti vandenyje, kur iširpintas šaukštas medaus. IR JOKIAIS BŪDAIS NEDĖKITE Į VANDENĮ DRUSKOS!! Druska padarys kukurūzus kietesniais.
  3. Ar burbuolės išvirusios, geriausia patikrinti praduriant jas šakute.
  4. Išvirtas burbuoles nusausinti, patiekti truputį pašildytoje lėkštėje su sūdytu sviestu ir tarkuotu sūriu arba apkeptus.

Taip pat skaitykite: Kiek virti kukurūzų kruopų košę?

Kaip greitai ir lengvai paruošti kukurūzų burbuoles

Kaip virti rūgštynes?

Kaip ir kiek laiko reikia virti rūgštynes

Kiekviena šeimininkė stengiasi maksimaliai panaudoti šias pavasario lapines daržoves. Maistui tinka jauni rūgštynės lapai. Rūgštynių derlius tinkamas iki tol, kol ant augalo nepradeda formuotis gėlių stiebai.

Iš jaunų rūgštynių lapų, galima paruošti pavasarinę žalia sriubą, pridėti rūgštynių į omletą, bulvių košę. Iš jų ruošiami padažai ir salotos. Jaunuose rūgštynių lapuose yra nedidelis oksalo rūgšties kiekis, kurią lengvai neutralizuoja pieno produktai, dedami į rūgštynės patiekalus. Tam dažnai naudojama grietinė arba pienas.

Rūgštynės gerina kepenų veiklą, padeda užgydyti žaizdas ir normalizuoja virškinamojo trakto veiklą. Tai naudinga sergant mažakraujyste ir širdies bei kraujagyslių ligomis. Todėl ruošdami patiekalus pabandykite dažniau naudoti rūgštynes ​​pavasarį – tai ne tik skanu, bet ir labai naudinga.

Kiek virti rūgštynes?

Rūgštynes virkite 3-5 minutes, tada bus išsaugotas visas jų skonis ir naudingi elementai. Pridedant prieskonių, svarbu atsižvelgti į tai, kad didelis jų kiekis prislopins natūralų rūgštynių skonį.

Kaip virti rūgštynes?

Norint išvirti rūgštynes, mums reikia šviežių rūgštynių, vandens, puodo, kiaurasamčio.

Paruošimas:

  1. Rūgštynę gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu.
  2. Užvirinkite vandenį. Sumažinkite ugnį iki minimumo. Dėkite nuplautas rūgštynes ​​į puodą. Uždenkite dangčiu.
  3. Virkite 3-5 minutes. Rūgštelė pakeis spalvą.
  4. Išimkite rūgštynę ir išspauskite vandens perteklių.
  5. Virtos rūgštynės paruoštos naudojimui.

Rūgštynių sriuba

 

Šis paprasts receptas tinka pavasario pradžiai, kada tik pasirodo pirmosios rūgštynės. Naudojant sūdytas rūgštynes, geriau virti sultinį sriubai visai be druskos. Dar vienas labai svarbus dalykas šioje sriuboje, tai eiliškumas. Visi kas virė rūgštynių sriubą jau ne kartą, žino, kad kol bulvės sriuboje neišvirė – negalima į ją dėti nieko rūgštaus. O tai virsite bulves labai ilgai ir niekada jų neišvirsite.

Ingredientai:

  • 1l. kiaulienos, jautienos ar vištienos sultinio
  • 2-3 bulvės
  • 1-2 kietai virti kiaušiniai
  • pundelis rūgštynių
  • krapų
  • gabalėlis tikro rūkyto kumpio, ar lašinių (tikrai rūkytų) odelė
  • kvepiančių pipirų
  • grietinės (geriausia riebi 40%)

Paruošimas:

  1. Į verdantį mėsos sultinį sudėkite kubeliais pjaustytas bulves, smulkiais kubeliais pjaustytą kumpį ar visą rūkytų lašinių odelę.
  2. Suberkite pipirus. Virkite kol bulvės suminkštės. Tik tuomet sudėkite pjaustytas, be kotelių rūgštynes.
  3. Pavirkite dar kelias minutes, išgriebkite lašinių odelę ir suberkite krapus. Jei visi mėgstate virtus kiaušinius šioje sriuboje, tuomet susmulkinę suberkite ir juos. Jei ne- kiaušinius pateikite atskirai. Kiekvienas jų įsidės tiek, kiek norės.
  4. Grietine sriubą galite balinti tiek puode bendrai visiems, tiek atskirai kiekvienam jau lėkštėje. Aš vis savo receptuose rašau apie 40% “Dvaro” grietinę. Ji vienintelė, kuri kaitinant iki begalybės nesušoka į gabalėlius. Tad, ir nedidelis jos kiekis geriausiai tinka sriuboms ir visiems grietinės padažams.
  5. Beje, į šią sriubą galite dėti ir smulkintų jaunų dilgėlių lapelių.

Rūgštynių sriuba su miežinėmis kruopomis

Kiek virti Moliūgus?

Kaip ir kiek laiko reikia virti moliūgus

Moliūguose yra daug geležies, todėl visi patiekalai iš moliūgų padės jums kovoti su nuovargiu, stresu ir apatija. Sistemingai vartojant patiekalus iš moliūgų, jūsų oda ir plaukai atrodys sveikesni. Moliūgų košė padeda normalizuoti virškinimo sistemą. Moliūgą naudoja gaminant košęs, įdarus, sriubas ir pyragus. Iš moliūgų taip pat gaunasi puikūs desertai.

Kiek virti moliūgus?

Nuvalykite moliūgą, išimkite šerdį. Supjaustykite minkštimą vidutinio dydžio kubeliais.

Kartais patiekalui paruošti reikia naudoti virtą moliūgą. Pažvelkime, kaip jį galima virti ir kiek laiko trunka gaminimo procesas.

  • Moliūgą būtina nuvalyti, supjaustyti nedideliais kubeliais ir virti pasūdytame vandenyje 20 minučių.
  • Dideliais kubeliais pjaustytus moliūgus reikia virti 30 minučių.
  • Moliūgų košę virkite 25 minutes.

Kaip virti moliūgus?

Tam, kad išvirti moliūgą, mums prireiks: moliūgo (300 gramų), vandens, druskos, peilio ir puodo.

Moliūgo virimas:

  • Nulupkite moliūgą, išimkite sėklas ir minkštimą. Supjaustykite mažais kubeliais.
  • Įdėkite moliūgą į puodą. Užpilkite vandeniu taip, kad vanduo šiek tiek apsemtų moliūgą. Pagal skonį į vandenį įdėkite šiek tiek druskos. Užvirkite ir virkite ant silpnos ugnies 20 minučių.
  • Šakute ar peiliu patikrinkite ar moliūgas jau išviręs. Jei moliūgas yra paruoštas, nupilkite vandenį.

Kuo moliūgas naudingas organizmui?

100 gramų moliūgų turi:

  • 128 mg vitamino A;
  • 12 mg vitamino C;
  • 1,1 mg vitamino E;
  • Truputį B grupės vitaminų;
  • Mineralinių medžiagų (kalio, natrio, geležies, kalcio, fosforo, magnio);
  • Tik 25 kilokalorijas.


Naujausi receptai su moliūgais:

[RSSImport display=”10″ feedurl=”https://valgome.lt/receptai/recipe-tag/moliugai/feed/” random_sort=”FALSE”]

Traškūs moliūgų blynai

Ingredientai:

  • 300 g Moliūgai
  • 3 šaukštas Miltai
  • 1 šaukštas Krakmolas
  • 2 vnt. Kiaušiniai
  • 50 g Kietasis sūris
  • 0,5 šaukštelis Druska
  • 2 sauja Moliūgų sėklos
  • 3 skiltelė Česnakas

Gaminimas:

  1. Moliūgą sutarkuokite burokine tarka.
  2. Kietąjį sūrį smulkiai sutarkuokite.
  3. Moliūgą sumaišykite su kiaušiniu, miltais, krakmolu, druska ir išspaustu česnaku.
  4. Suberkite sūrį, išlukštentas ir paskrudintas moliūgų sėklas ir gerai išmaišykite.
  5. Kepkite ant vidutinės ugnies įkaitintame aliejuje, kol iš abiejų pusių gražiai apskrus (apverskite tik vieną kartą, jei daug vartysite, blynai prisigers aliejaus).

Kiek virti briuselio kopustus?

Kaip ir kiek laiko reikia virti briuselio kopustus

Briuselio kopūstai yra įdomi ir originali dirbtiniu būdu išveista kopūstų rūšis. Kiekviena maža kopūsto galva primena didelę kopūsto galvą, tačiau daug sveikesnė. Briuselio kopūstai yra vitaminų, amino rūgščių ir mineralų sandėlis. Dėl tokios didelės organizmui naudingų medžiagų koncentracijos šie kopūstai yra nepamainomas daugelio sveikų dietų komponentas. Briuselio kopūstuose yra didelis kiekis vitamino C, kurio mums … Skaityti toliau

Kiek virti morkas?

Kaip ir kiek laiko reikia virti morkas

Kiek virti morkas? Kaip virti morkas? Morkos verdamos 20-25 minutes, pjaustytos morkos verdamos 10-15 minučių. Garpuodyje verdamos nuo 30 iki 40 minučių, priklausomai nuo morkų dydžio. Geriausia virti neskustas morkas, nes tuomet jose išlieka daugiau vitaminų ir mikroelementų. Vienoje vidutinėje morkoje yra tik 30 kalorijų, 6 gramai angliavandenių, iš kurių 3 gramai cukraus, taip pat … Skaityti toliau

Kiek virti paprikas?

kaip ir kiek laiko reikia virti paprikas

Paprikas reikia virti 7 minutes, prieš tai išvalius nuo sėklų. Kaip virti paprika? Kruopščiai nuplaukite papriką. Jei naudojate šaldytas paprikas, pirmiausia jas atšildykite kambario temperatūroje, kol paprikos visiškai ištirps. Atšildymui nenaudokite mikrobangų krosnelės. Prieš virdami, nuimkite stiebą ir pašalinkite vidines sėklas. Jei verdate paprikas, norėdami jas ateityje įdaryti, sėklas turite pašalinti labai atsargiai, nesupjaustykite paprikų. Priešingu … Skaityti toliau