Pirmiausia smidrus reikėtų kruopščiai nuplauti vėsiu vandeniu, pašalinant nešvarumus ir smėlio ar žemės kruopeles. Tuomet reikėtų atskirti sumedėjusią, patiekalams netinkamą kotelių dalį nuo valgomos žalios dalies.
Smidrus dėkite į jau verdantį, šiek tiek pasūdytą vandenį (nedėkite į šaltą!), uždenkite puodą dangčiu ir virkite 3-5 minutes, priklausomai nuo kotelių storumo. Ar smidrai išvirę, patikrinkite taip – šaukštu ar mentele pakelkite smidrą per vidurį. Jeigu smidras lieka tiesus, dar reikia truputį pavirti, o jeigu dailiai išlinksta – jau išvirė.
Ypatingo, švelnaus skonio smidrai – ne tik madingas, bet ir naudingas produktas. Kadangi didžiąją smidrų dalį sudaro vanduo, jie labai nekaloringi, bet tuo pačiu yra puikus B vitamino, kalcio, magnio, cinko šaltinis. Juose gausu skaidulinių medžiagų, svarbių virškinimui, ir dar daugybės kitų mikroelementų. Be visų šių puikių savybių, smidrai dar ir labai skanūs.
Kaip virti smidrus?
Yra du būdai, kaip virti šparagus vandenyje. 1 metodas
- Puode užvirkite vandenį. Jo turėtų būti pakankamai, kad šparagai pasidengtų ir galėtų plaukioti. Druska pagal skonį – šaukštelio pakanka 1 litrui.
- Įdėkite daigus į verdantį vandenį. Žalius šparagus virkite 2-3 minutes, o baltus – apie 10 minučių.
2 metodas
- Dažnai šparagai verdami vertikaliai, ir daugelis šį metodą laiko teisingu.
- Tam reikės aukšto ir, pageidautina, siauro puodo. Šparagams virti yra net specialus puodas, susidedantis iš puodo ir tinklo, kuriame išdėlioti daigai.
- Įdėkite šparagus į verdantį vandenį vertikaliai, kad ties vidurių jie būtų apsemti vandeniu. Taip reikia dėl to, kad viršus verda greičiau nei apačia. Todėl šparagų viršui pakanka kylančio garo.