Kaip virti rūgštynes?

Kiekviena šeimininkė stengiasi maksimaliai panaudoti šias pavasario lapines daržoves. Maistui tinka jauni rūgštynės lapai. Rūgštynių derlius tinkamas iki tol, kol ant augalo nepradeda formuotis gėlių stiebai.

Iš jaunų rūgštynių lapų, galima paruošti pavasarinę žalia sriubą, pridėti rūgštynių į omletą, bulvių košę. Iš jų ruošiami padažai ir salotos. Jaunuose rūgštynių lapuose yra nedidelis oksalo rūgšties kiekis, kurią lengvai neutralizuoja pieno produktai, dedami į rūgštynės patiekalus. Tam dažnai naudojama grietinė arba pienas.

Rūgštynės gerina kepenų veiklą, padeda užgydyti žaizdas ir normalizuoja virškinamojo trakto veiklą. Tai naudinga sergant mažakraujyste ir širdies bei kraujagyslių ligomis. Todėl ruošdami patiekalus pabandykite dažniau naudoti rūgštynes ​​pavasarį – tai ne tik skanu, bet ir labai naudinga.

Kiek virti rūgštynes?

Rūgštynes virkite 3-5 minutes, tada bus išsaugotas visas jų skonis ir naudingi elementai. Pridedant prieskonių, svarbu atsižvelgti į tai, kad didelis jų kiekis prislopins natūralų rūgštynių skonį.

Kaip virti rūgštynes?

Norint išvirti rūgštynes, mums reikia šviežių rūgštynių, vandens, puodo, kiaurasamčio.

Paruošimas:

 1. Rūgštynę gerai nuplaukite po tekančiu vandeniu.
 2. Užvirinkite vandenį. Sumažinkite ugnį iki minimumo. Dėkite nuplautas rūgštynes ​​į puodą. Uždenkite dangčiu.
 3. Virkite 3-5 minutes. Rūgštelė pakeis spalvą.
 4. Išimkite rūgštynę ir išspauskite vandens perteklių.
 5. Virtos rūgštynės paruoštos naudojimui.

Rūgštynių sriuba

 

Šis paprasts receptas tinka pavasario pradžiai, kada tik pasirodo pirmosios rūgštynės. Naudojant sūdytas rūgštynes, geriau virti sultinį sriubai visai be druskos. Dar vienas labai svarbus dalykas šioje sriuboje, tai eiliškumas. Visi kas virė rūgštynių sriubą jau ne kartą, žino, kad kol bulvės sriuboje neišvirė – negalima į ją dėti nieko rūgštaus. O tai virsite bulves labai ilgai ir niekada jų neišvirsite.

Ingredientai:

 • 1l. kiaulienos, jautienos ar vištienos sultinio
 • 2-3 bulvės
 • 1-2 kietai virti kiaušiniai
 • pundelis rūgštynių
 • krapų
 • gabalėlis tikro rūkyto kumpio, ar lašinių (tikrai rūkytų) odelė
 • kvepiančių pipirų
 • grietinės (geriausia riebi 40%)

Paruošimas:

 1. Į verdantį mėsos sultinį sudėkite kubeliais pjaustytas bulves, smulkiais kubeliais pjaustytą kumpį ar visą rūkytų lašinių odelę.
 2. Suberkite pipirus. Virkite kol bulvės suminkštės. Tik tuomet sudėkite pjaustytas, be kotelių rūgštynes.
 3. Pavirkite dar kelias minutes, išgriebkite lašinių odelę ir suberkite krapus. Jei visi mėgstate virtus kiaušinius šioje sriuboje, tuomet susmulkinę suberkite ir juos. Jei ne- kiaušinius pateikite atskirai. Kiekvienas jų įsidės tiek, kiek norės.
 4. Grietine sriubą galite balinti tiek puode bendrai visiems, tiek atskirai kiekvienam jau lėkštėje. Aš vis savo receptuose rašau apie 40% “Dvaro” grietinę. Ji vienintelė, kuri kaitinant iki begalybės nesušoka į gabalėlius. Tad, ir nedidelis jos kiekis geriausiai tinka sriuboms ir visiems grietinės padažams.
 5. Beje, į šią sriubą galite dėti ir smulkintų jaunų dilgėlių lapelių.

Rūgštynių sriuba su miežinėmis kruopomis