Turinys:
Žaliosiose miesto zonose galime išvysti vis daugiau bėgiojančių ir sportuojančių žmonių, FaceBook’e dalinamasi sveikos gyvensenos ir subalansuotos mitybos patarimais, vis plačiau kalbama apie iškrovos dienas ir organizmo valymą. Apie pastarąjį dalyką šiandien norime pakalbėti ir mes.
Kas vyksta mūsų organizme?
Mūsų organizmuose nuolatos vyksta sudėtingi medžiagų apykaitos procesai. Nuolatos į organizmą patenka organinės ir neorganinės medžiagos, iš kurių dalis yra tirpios vandenyje ir inkstų pagalba yra pašalinamos iš organizmo. Tuo tarpu, vandenyje netirpias medžiagas pašalina kepenys.
Šalinimo procesai vyksta nuolatos, be jokių pertraukų. Organizmas turi gebėjimą kaupti įvairius jam būtinus vitaminus, mineralus ar riebalus, tačiau jis taip pat nedideliais kiekiais kaupti radionuklidus, kietuosius metalus, jodą ir kai kuriuos medikamentus. Pastarųjų medžiagų liaudiškais būdais pašalinti greičiausiai nepavyks, todėl klizmos, netikslingas badavimas ar žarnyno bei kepenų valymas yra greičiau prevencinė priemonė. Šie metodai, sukelia organizmui stresą, todėl gali pagreitėti medžiagų apykaitos procesai, tačiau neteisingai juos taikant, galima padaryti daugiau žalos, nei naudos.
Odos valymas
Sveika ir švytinti oda – kiekvienos moters svajonė. Netinkama mityba, stresas, nemigos naktys – viskas kuo puikiausiai atsispindi mūsų odoje. Odos valymas yra vienas paprasčiausių ir lengviausių organizmo valymo metodų. Įvairių šveitiklių bei kaukių naudojimas, lankymasis pirtyje ar saunoje laikomi itin maloniomis savęs lepinimo procedūromis. Tačiau šios procedūros yra be galo naudingos, nes pašalinamas viršutinis suragėjęs odos sluoksnis ir atveriamos poros, o tai reiškia, kad ląstelės gali laisviau „kvėpuoti“. Tuo tarpu, lankymasis saunoje ar pirtyje skatina skysčių pertekliaus šalinimą iš organizmo.
Rekomenduojama lankytis saunoje 1-2 kartus per savaitę ir reguliariai naudoti kokybiškas kūno šveitimo priemones.
Virškinimo sistemos valymas
Virškinimo sistemos valymui dažnai naudojamas badavimas, kuris švelniau vadinamas iškrovos dienomis. Taisyklingas badavimas gali pagyvinti kraujotaką, priverčia organizmą sparčiau dirbti ir virškinti greičiau maistą. Pasiryžus iškrovos dienoms, reikia laikytis kelių taisyklių:
- Badauti reikėtų ne ilgiau nei dvi dienas.
- Iškrovos dienoms geriausiai tinka savaitgaliais, o ne darbo dienos, kadangi organizmui nereikės eikvoti daug energijos ir jis galės ilsėtis.
- Paruoškite organizmą iškrovos dienoms, t.y., likus kelioms dienoms nevartokite alkoholio bei skrandį dirginančių aštrių patiekalų.
Iškrovos dienų metu organizmas negauna įprastos kalorijų normos, todėl šiuo metu tinginiaukite ir tiesiog nieko neveikite, o vakare stenkitės eiti kuo anksčiau miegoti. Iškrovos dienų metu taip pat atsisakykite visų žalingų įpročių – cigarečių, alkoholio ir kavos.
Skaitykite plačiau:
Klizmos ir vaistai
Pamirškite klizmas ir stiprius laisvinamuosius laisvus – šios priemonės tikrai nepadės išvalyti organizmo, be to, gali sukelti priešingą efektą ir sukelti neigiamas pasekmes.
Klizmos yra naudojamos kaip ekstrinė priemonė, kai užkietėja viduriai. Naudojant klizmą, iš storosios žarnos yra pašalinamos maistinės medžiagos ir sutrikdama mikrofloros pusiausvyra.
Tuo tarpu, stiprūs laisvinamieji vaistai sukelia stiprius pilvo skausmus, spazmus ir diskomfortą, o pageidaujamas efektas bus trumpalaikis. Taip pat atsargiai reikėtų vartoti ir įvairius lieknėjimo preparatus, kadangi jų sudėtyje gali būti stiprių laisvinamųjų ar skysčius varančių medžiagų, o tai gali sukelti rimtus sveikatos sutrikimus.
Kaip valyti organizmą?
Atsakymas į šį klausimą yra labai paprastas – natūraliai. Kasdien valgykite reguliariai ir tuo pačiu metu, o likus pusvalandžiui iki valgio – išgerkite stiklinę vandens. Taip pat neprisivalgykite prieš miegą. Į mitybos racioną įtraukite kuo daugiau vaisių ir daržovių, valgykite žuvį ir liesą mėsą (geriausiai – paruoštą garuose), o saldumynų atsisakykite. Jeigu negalite gerti nesaldintos arbatos, paprasčiausiai pakeiskite cukrų šaukšteliu medaus.
Kam patariama atlikti organizmo valymą?
- žmonėms, kuriems yra daugiau nei 30 metų;
- kenčiantiems nuo antsvorio;
- turintiems problemišką ar linkusią į alergines reakcijas odą;
- turintiems bėdų su virškinamuoju traktu, kvėpavimo, kaulo ir raumenų sistemomis ar šlapimo šalinimu;
- žmonėms, turintiems nusilpusį imunitetą ir linkusiems į peršalimo ligas;
- nestabilios psichikos žmonėms;
- kenčiantiems nuo neurozės, nemigos ir per didelio dirglumo.
Valome organizmą namuose
Pateikiame tris metodus, kuriais galima valyti organizmą namuose:
Augalinė dieta
Dietos metu valgykite vaisius ir daržoves, o mėsos produktų, pieno produktų ir kiaušinių atsisakykite. Augalinės dietos metu organizme mažės toksinų, todėl pradėsite jaustis kur kas geriau. Augalinis maistas stimuliuoja žarnyno, kepenų ir inkstų veiklą bei teigiamai veikia mikroflorą. Rinkitės tik tai šviežius, ekologiškus vaisius ir daržoves, kuriuos prieš valgant būtinai nuplaukite. Šios dietos metu vartokite vitaminus, suvalgykite riešutų ir saulėgrąžų.
Plovimas
Intensyvus skysčių vartojimas skatina inkstų veiklą, todėl per dieną išgerkite iki 3,5 l vandens per dieną, tačiau gerkite ne tik vandenį, bet ir sultis, vaisių ir uogų kompotus bei arbatas. Valgykite dvigubai mažesnes maisto porcijas nei įprastai ir rinkitės lengvus patiekalus – daržoves, žuvį, ryžius. Taip pat valgykite arbūzus, kadangi jie skatina šlapimo išsiskyrimą ir smulkių inkstų akmenų šalinimą. Jeigu 12 dienų iš eilės kasdien suvalysite po 500 g arbūzo, Jūs namų sąlygomis išvalysite organizmą. Tačiau šis metodas praktiškai nepadės išvalyti tulžies pūslės, kepenų ir žarnyno, o suintensyvėjusi inkstų veikla iš organizmo gali išplauti kalcį ir B grupės vitaminų.
Citrina ir aliejus
Vadovaujantis šiuo metodu, dienos metu Jums reikės atsisakyti valgio, o kas dvi valandas Jums reikia išgerti po 2 valgomuosius šaukštus alyvuogių aliejaus ir pusę stiklinės citrinų sulčių. Šis derinys varo tulžį, tačiau jeigu sergate gastritu, šis būdas Jums netinkamas. Laikantis šio metodu, ryte, likus valandai iki pusryčių turite išgerti pusė litro nešalto mineralinio vandens, o išgėrus – atsigulkite ant dešinio šono ir prisiglauskite šildyklę. Maždaug valandą laiko taip gulėkite ir pakvėpuokite pilviniu kvėpavimu – įkvėpdami išpūskite pilvą, o iškvėpdami – įtraukite. Tokio kvėpavimo metu darote kepenų masažą ir gerinate tulžies pasišalinamą. Jeigu tulžies pūslėje turite akmenų, šis metodas Jums netinkamas.