Kalakutienos guliašas su paprika

Kalakutienos guliašas su paprika yra tradicinis vengriškas patiekalas, kurio pagrindą sudaro kalakutiena, paprikos milteliai ir daržovės. Norint paruošti šį patiekalą, reikia supjaustyti kalakutieną kubeliais ir sumaišyti su 2 šaukšteliais paprikos miltelių, druska ir pipirais. Tada reikia kepti mėsą ant stiprios ugnies su sviestu ir aliejumi. Kiti receptai siūlo pakeisti sviestą aliejumi arba naudoti tik vieną iš jų. Po to reikia pridėti pjaustytus svogūnus, pomidorų pastą, raudonosios paprikos juosteles ir lauro lapus. Visi ingredientai turi būti gerai sumaišyti ir užpilami vištienos sultiniu.

[the_ad id=”6305″]

Receptuose taip pat siūloma keisti kalakutieną į kitokios rūšies mėsą arba naudoti maltą jautieną ar kiaulieną. Taip pat galima pridėti obuolius su kmynais arba kitas daržoves pagal skonį. Kalakutienos guliašas yra gardus ir greitai paruošiamas patiekalas. Tai puiki alternatyva tradiciniam guliašui.

Vengrišką guliašą aš gaminu su jautiena. Aš jį ilgai ir lėtai troškinu padažė su vengriškos paprikos prieskoniais. Šiam troškiniui aš taip naudojau vengriškos paprikos  miltelius, bet šį kart aš pasirinkau kiek lengvesnę mėsą, kalakutieną. Tokiems troškiniams aš paprastai renkuosi paukščio kulšies mėsą, taip aš užsitikrinu, kad mėsa troškinyje neišsausės ir liks sultinga. Žinoma, Jūs galite rinktis ir kalakutienos ar vištienos filė, arba net ir visai kitokią mėsą.

 • Porcijos: 3

Ingredientai:

 • 450g kalakutienos mėsos, aš rekuosi kalakutienos kulšies mėsą;
 • 4 arbatinių šaukštelių paprikos milteliu;
 • 1 šaukšto svieso;
 • 1 šaukšto aliejaus kepimui;
 • 1 svogūno, pjaustyto kubeliais;
 • 1 šaukšto koncentruotos pomidotų pastos;
 • 1 raudonosios paprikos, pjaustytos plonomis juostelėmis;
 • 1 lauro lapo;
 • 1,5 stiklinės vištienos sultinio;
 • 1 šaukšto riebios grietinės;
 • druskos, pipirų.

Paruošimas

 1. Kalakutieną supjaustykite kubeliais, sumaišykite su 2 šaukšteliais paprikos miltelių, pagardinkite druska ir pipirais.
 2. Didedesnėje keptuvėje, ant gana stiprios ugnies ištirpinkite sviestą drauge su šaukštu aliejaus, kepkite su juo pusę kalakutienos kubelių, kol apskrus iš visų pusių, iškelkite mėsos kubelius iš ketuvės ir taip pat apkepkite likusią kalakutieną.
 3. Į keptuvę su likusiais riebalais suberkite kubeliais pjaustytą svogūną. Kaitrą sumažinkite iki vidutinio stiprumo ir kepkite apie 5 minutes, kol suminkštės. Piberkite juos likusiais dviem šaukšteliais paprikos miltelių, pakaitinkite dar minutę, sudėkite koncentruotą pomidorų pastą, raudonosios paprikos juosteles ir lauro lapą, pakaitinkite minutę ir apliekite vištienos sultiniu. Pagardinkite pipirais, trupučiu druskos jei reikia, leiskite virsnoti apie 2 minutes, tada suberkite apkeptus kalakutienos gabaliukus ir leiskite pamažu virsnoti dar apie 4-5 minutes.
 4. Mėgaukitės su morkų koše, bulvių koše arba virtais makaronais.

Garnyrui čia labai tiks morkų košė. Nors spalvinė šių dviejų patiekalų paletė lėkštėje kiek susilieja, skoniai visgi labai gerai harmonuoja. Trūksta tik raugintų agurkų, tad geriau juos jau atsineškite iš savo rūsio.

[the_ad id=”9498″]


Parašykite komentarą