Žaliojo kopūsto (kale) salotos

Negaliu patikėti pati savimi, kad iki šiol nepasidalinau tabulės receptu. O, tai yra vienos mėgstamiausių mano salotų. Galbūt niekada neteko girdėti šių salotų pavadinimo, bet jeigu esate Artimųjų Rytų šalių virtuvių mėgėjai tai šis patiekalas Jums yra tikrai ne svetimas. Aš pati su tabule susipažinau prieš daugybę metų, patikėkite manimi, tikrai prieš daug daug metų, mažiausiai penkiolika, kai pirmą kartą susipažinau su Libanietiška virtuve. Nuo tada taboulė yra dažnas svečias mano virtuvėje, net jei gaminu visai su Libanu arba Artimaisiais Rytais nesusijusius patiekalus. Pavyzdžiui aš labai mėgstu tabulę patiekti su kepta žuvimi ir saldžiomis bulvėmis, arba tik su keptomis saldžiomis bulvėmis. Saldokas saldžių bulvių skonis labai dera su tabulės rūgštele ir maloniai papildo žuvies skonį. Tačiau, nors aš Jums pasakoju apie tikrą tabulę, o tikra tabulė yra gaminama iš petražolių, šiandienos receptas yra kiek modifikuotas, nes vietoje petražolių, šiandien aš naudojau žaliųjų kopūstų (kale) lapus.

Nuo tada kai žaliųjų kopūstų lapai užėmė garbingą vietą mano virtuvėje, tabulėje aš petražoles dažnai pakeičiu būtent šiais lapais. Tai yra ypač praktiška tada, kai petražolės dar neveša pilnu vasarišku pajėgumu ir aš saugau kiekvieną šio augalo želmenėlį, mat šioms salotoms reikia daug petražolių, ir aš turiu omeny tikrai daug, bent jau dviejų gerų saujų petražolių šakelių su nuostabiai vešliais lapais.

Tabulė su žaliojo kopūsto lapais yra lygai tokia pat gardi ir lygiai tokia pat maistinga, kaip ir su petražolėmis ir mano draugai iš Libano, ne kartą ragavę tokią mano tabulės modifikaciją yra tokios pat nuomonės.

 • Porcijos: 6

Ingredientai:

 • 8 žaliojo kopūsto lapų;
 • 2 šaukštų kuskuso kruopelių;
 • 3 pomidorų;
 • 2 šaukštų kapoto šarlotų svogūno, arba saujelės smulkintų svogūnų laiškų;
 • 1 saujos mėtų lapelių, kapotų;
 • 6 šaukštų alyvuogių aliejaus;
 • 5 šaukštų citrinos sulčių;
 • 1 nedidutės skiltelės česnako, pertrinto;
 • druskos, pipirų.

Paruošimas

 1. Žaliojo kopūsto lapus gerai nuplaukite ir nusausinkite. Nupjaukite lapus nuo kieto koto, smulkiai sukapokite, suberkite į dubenį ir patrinkite delnu, “pamasažuokite”, kad suminkštėtų.
 2. Kuskuso kruopeles apliekite šiltu vandeniu, mirkykite keletą minučių, kol truputį suminkštės.
 3. Pomidorus perpjaukite į keturias dalis, pašalinkite sėklas, gerai nuvarvinkite skystimą. “Mėsingas” dalis supjaustykite mažais kubeliais. Suberkite į dubenį su kapotais kopūstais.
 4. Įmaišykite smulkintą svogūną (arba svogūnų laiškus), kapotas mėtas, gerai nuvarvintą mirkytą kuskusą.
 5. Aliejų sumaišykite su citrinos sultimis, pertrintu česnaku, druska, pipirais. Įmaišykite į salotas ir mėgaukitės. Šios salotos gerai išsilaikys net ir kitai dienai.

Priklausomai nuo to, kas yra po ranka, kartais šioms salotoms aš naudoju baltąjį arba šarloto svogūną, mat pastarasis yra kiek švelnesnis, o kai turiu svogūnų laiškų, mielai renkuosi juos. Tabulės ekspertai turbūt pasakys, kad mėta tabulėje yra žūtbūt būtina, bet aš prisipažinsiu, kad tada, kai aš neturiu tiek daug mėtos šalia, kad man jos nebūtų gaila naudoti salotoms, aš mėtų į tabule ir nededu, ir žinote, tai visai nėra jokia problema. Taip, iš tiesų, mėta tabulei suteikia labai daug skonio ir aromato, ir patarčiau kartais paeksperimentuoti, ir į salotas jos dėti tai daugiau, tai mažiau, bet man pasitaiko tokių situacijų, kad aš turiu vos keletą mėtų šakelių, kad aš švelnesnį tabulės skonį paaukoju galimybei pasimėgauti šviežių mėtų arbata. Galų gale, su mėtom ar be mėtų, pagaminta iš petražolių arba iš žaliojo kopūsto lapų, mano tabulė yra mano žvaigždė!Parašykite komentarą