Braškių uogienė su citrina

Braškių uogienė su citrina žiemai

Pagrindinis braškių uogienės su citrinomis pliusas yra tai, kad saldumą puikiai galima pabrėžti citrinos aromatu. Braškėse yra vitaminų A, B, E, C, K, PP, taip pat jos yra magnio, cinko ir kalio šaltinis. Viskas prisideda prie žarnyno normalizavimo, gerina odos, plaukų, nagų ir sąnarių būklę. Braškės stiprina imuninę sistemą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą … Skaityti toliau

Braškių uogienė su bananais

Braškių uogienė su bananais žiemai

Braškių ir bananų derinys jau seniai yra įvairių desertų ir kokteilių klasika. Todėl siūlau eiti toliau ir išsivirti porą stiklainių uogienės. Tokia uogienė tikrai pravers žiemą, kai šviežių braškių gauti beveik neįmanoma. Braškių ir bananų uogienę galima patiekti su arbata ar ledais, su ja kepti vyniotinius, sausainius, ruošti gaiviuosius gėrimus ir pieno kokteilius. Kad uogienė … Skaityti toliau

Tiršta braškių uogienė su sveikomis uogomis

Tiršta braškių uogienė su sveikomis uogomis žiemai

Daugeliui gurmanų uogienė laikoma nepakeičiamu dvasiniu arbatos gėrimo atributu. Vaisių ir uogų įvairovė leidžia pasiekti unikalių skonių derinių. Tačiau nėra nieko skanesnio už klasikinius skanėstus. Tokia, pavyzdžiui, tiršta braškių uogienė su sveikomis uogomis. Nurodytas ingredientų kiekis skaičiuojamas 2 stiklinėms po 450 ml. Patarimas: tirštai braškių uogienei paruošti, rekomenduoju naudoti smulkias uogas. Ingredientai: Braškės – 900 … Skaityti toliau

Kaip džiovinti braškes?

Kaip ir kiek laiko reikia džiovinti braškes

Kvapnios, sultingos braškės yra tikras skanus vasaros malonumas. Tai jokiu būdu neprilygsta „plastikinėms“ braškėms, kurios visą žiemą parduodamos prekybos centruose. Tikras namines braškes iš sodo suvalgome per kelias minutes.

Daugelis nežino, ar galima braškes džiovinti elektrinėje džiovyklėje, orkaitėje ar lauke, nes jos labai sultingos. Tiesą sakant, tai yra priimtiniausias šių uogų paruošimo būdas žiemai. Džiovinimas nereikalauja jokių specialių žinių, išlaidų ir, kai kuriais atvejais, įrangos.

Braškių džiovinimas

Jei surinkote didelį derlių, tada ateina momentas, kai braškes neturite kur dėti, o braškynai duoda vaisių ir duoda. O jei jau pagaminote braškių uogienę, sandėliuką užpildėte braškių kompotais, o šaldymo kamerą – šaldytomis braškėmis, tuomet braškes galite išsidžiovinti namuose.

Džiovinant gausite kvapnius ir labai gražius braškių traškučius. Šie traškučiai gali būti naudojami papuošti desertus. Juos galima užplikyti arbatoje. Galima dėti į pyragus, bandeles ir keksus. Arba galima patiekti kaip natūralius saldumynus su žolelių arbata. Puikus skonis ir aromatas garantuotas!

Braškių blanširavimas sirupe (nebūtina)

Norėdami blanširuoti braškes, prieš džiovinimą uogos apverdamos su cukrumi. Kiekvienam kilogramui uogų reikia apie 600-700 gramų cukraus.

  1. Braškes nuplaukite, surūšiuokite, palikite sveikas arba supjaustykite dideliais gabalėliais.
  2. Sudėkite į gilų dubenį ir užpilkite cukrumi.
  3. Dubenį pastatykite į šaldytuvą, kur reikia palaikyti bent 12 val.
  4. Iš 400 gramų cukraus ir litro vandens išvirkite sirupą.
  5. Išimkite uogas iš šaldytuvo ir staigiai supilkite į verdantį sirupą. Verdame 8-12 minučių.

Po to paruoštos uogos metamos į koštuvą ir paliekamos nuvarvėti, kol nutekės visas skystis. Tada galite juos išdžiovinti pagal žemiau pateikta schemą.

Džiovintos braškės džiovyklėje

Braškių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Norint tinkamai išdžiovinti braškes, jums reikia kiaurasamčio, vandens ir elektrinio džiovintuvo.

  1. Nuplaukite braškes. Nusausinkite. Nuplėškite kotelius.
  2. Supjaustykite braškes 2 mm storio griežinėliais. Išdėstykite vienu sluoksniu ant elektrinio džiovintuvo padėklų.
  3. Iš pradžių džiovinkite džiovyklėje 55 ° C temperatūroje ir galiausiai 70 ° C temperatūroje. Braškių džiovinimas užtruks maždaug 4 valandas. Džiovintos braškės yra paruoštos.

Braškių džiovinimas orkaitėje

Tai greitesnis, bet taip pat nemažai laiko reikalaujantis metodas. Bet uogos turės būdingą skonį ir aromatą, panašų į uogienę, kurią ypač mėgsta vaikai. Džiovinant braškes orkaitėje nereikia nieko ypatingo. Džiovinimo laikas 8-10val.

  1. Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi arba pergamentu.
  2. Išdėstykite riekeles ar visas uogas taip, kad jos neliestų.
  3. Nustatykite 58-60 ° C temperatūrą. Laikykite orkaitėje uogas pusantros valandos sandariai uždarius dureles.
  4. Išimkite iš orkaitės, leiskite braškėms visiškai atvėsti. Kiekvieną skiltelę apverskite atskirai į kitą pusę. Jei reikia, pakeiskite kepimo popierių nauju.
  5. Tada susiraskite ką nors, kuo galite užfiksuoti praviras orkaitės dureles. Atstumas turėtų būti 3-5 centimetrai.
  6. Įkaitinkite orkaitę iki 45–52 ° C. Džiovinkite uogas kol išdžius, jas kas valandą atsargiai pasukite.

Džiovinkite braškes, kol jos taps kaip sausi traškučiai. Norint gauti vytintas braškes, džiovinimo laiką trumpinkite 2-3 valandoms.

Kaip saugoti džiovintas braškes?

Geriausias variantas yra sudėti džiovintas uogas į plastikinius maišelius ir sudėti į šaldymo kamerą. Taip jų galiojimo laikas siekia net 2-3 metus. Taip geriausia išsaugoti tas uogas, kurios anksčiau buvo virtos sirupe ir ne iki galo išdžiovintos. Tačiau yra ir kitų variantų.

  • Stikliniai indai su nailoniniais arba metaliniais dangteliais.
  • Keraminiai indai.
  • Popieriniai maišeliai.
  • Drobiniai maišeliai.

Sausas žaliavas, traškučius, jei jie gerai išdžiovinti, taip pat galima sutrinti į miltelius trintuvu ar kavamale. Geriausia laikyti stikliniame inde. Laikykite džiovintas braškes sausoje ir reguliariai vėdinamoje vietoje.

Kaip šaldyti braškes?

Kaip ir kiek laiko reikia šaldyti braškes

Prieš užšaldant braškes, pirmiausia reikia atsargiai nuplauti. Didesnes braškes galima perpjauti pusiau. Tada atsargiai išdėliojame, kad nesusitraiškytų ir išdžiovinti, kad neliktu vandens ant paviršiaus. Nelaikykite braškių ilgai vandenyje, nes praras skonį ir naudingas medžiagas.

Patarimai šaldant braškes

Braškės yra gležnos ir gana kaprizingos uogos. Šaldant braškes reikia atsiminti keletą taisyklių:

  • Braškes geriau užšaldyti iškart po derliaus nuėmimo (2-3 val.).
  • Prieš šaldant naminių braškių patartina neplauti. Nusipirktą teks nuplauti, tačiau tai daryti reikia labai atsargiai. Neplaukite braškių kiaurasamtyje po tekančiu vandeniu, galite jas sugadinti.
  • Geriau šaldyti vėlyvųjų ar remontantinių veislių braškes, nes jos ilgiau bus šviežios. Prieš šaldant braškių nereikia barstyti cukrumi, nes vaikas turi pajusti natūralų uogų skonį.
  • Jei ketinate šaldyti visas braškes, nenupjaukite kotelių. Be kotelių braškės „plauks“, greitai išskirs sultis.
  • Šaldykite visiškai sausas uogas.
  • Braškes geriausia šaldyti plastikiniuose induose: indeliuose ar šaldymo maišeliuose.
  • Uogos nepakenčia pakartotinio užšaldymo. Todėl iš karto supakuokite braškes dalimis. Padarykite tokias porcijas, kad porciją panaudotumėte vienu kartu.

Kaip šaldyti braškes žiemai?

Šaldytos braškės
Šaldytos braškės žiemai

Išdėliokite braškes ant kepimo popieriaus, bet geriau ant lentelės, kad jos nesiliestų, ir padėkite į šaldiklį ar šaldytuvo kamerą. Palikite ten, kol sušals iki kietumo. O tada sušalusias braškes sudėkite į sandarius maišelius ar plastikinius indus ir palikite šaldiklyje, tik ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Braškės pilnai atšyla per 2-3 valandas.

Kokių braškių nedera šaldyti?

Tik šviežios braškės yra ne tik vitaminų, bet ir kitų organizmui reikalingų medžiagų šaltinis. Kuo ilgiau išlaikyta braškė, tuo mažiau ji jų turi. Geros kokybės braškė tiesiog kvepia joms būdingu kvapu, paragavus skonis būna ryškus, būdingas uogai. Šaldymui netinka uogos su raukšle (raukšlė – tai pačios uogos augant užgydytas jos sužeidimas), „išbertos“ įvairiomis dėmelėmis ar puvinio pažeistos, patežusios, praradusios savo natūralų blizgesį. Netinka šaldyti ir tų braškių, kurias nusipirkę ar priskine kelias dienas laikėte šaldytuve.