Braškių uogienė su bananais

Braškių ir bananų derinys jau seniai yra įvairių desertų ir kokteilių klasika. Todėl siūlau eiti toliau ir išsivirti porą stiklainių uogienės. Tokia uogienė tikrai pravers žiemą, kai šviežių braškių gauti beveik neįmanoma.

Braškių ir bananų uogienę galima patiekti su arbata ar ledais, su ja kepti vyniotinius, sausainius, ruošti gaiviuosius gėrimus ir pieno kokteilius. Kad uogienė nebūtų per daug saldi, į receptą įtrauktos citrinos sultys. Uogas braškių-bananų uogienei reikėtų rinktis maždaug tokio paties dydžio. Bananai turi būti be tamsių dėmių, prinokę, bet ne pernokę.

Ingredientai:

  • Braškės – 1 kg;
  • Cukrus – 1 kg;
  • Bananai – 500 g;
  • Citrinų sultys – 50 ml.

Uogienės paruošimas:

  1. Išrūšiuokite ir nuplaukite braškes, nuimkite lapus, jei naudojate šaldytas uogas, jas gerai atitirpinkite. Bananus nulupkite ir supjaustykite griežinėliais. Paruoškite ir sterilizuokite uogienės stiklainius ir dangtelius.
  2. Paruoškite braškes ir bananus. Uogas perkelkite į puodą, suberkite cukrų, palikite pastovėti 6 valandas, kad braškės išsiskirtų sultys. Perkelkite bananus į puodą su braškėmis.
  3. Virkite uogienę. Padėkite puodą su uogomis ant silpnos ugnies, užvirinkite, retkarčiais pamaišydami. Virkite 5 minutes, išjunkite ugnį, leiskite uogienei visiškai atvėsti 5 valandas. Į uogienę įpilkite citrinos sulčių ir puodą pastatykite ant silpnos ugnies. Užvirkite, virkite 5 minutes.
  4. Paruoštą uogienę supilstykite į stiklainius ir uždarykite dangteliais. Stiklainius apverskite aukštyn kojomis, apvyniokite antklode ir atvėsinkite. Po to uogienę perkelkite į sandėliuką.

Prieš patiekdami papuoškite šviežiais mėtų lapeliais.

Braškių nauda

Braškėse yra vitaminų A, B, E, C, K, PP, taip pat jos yra magnio, cinko ir kalio šaltinis. Viskas prisideda prie žarnyno normalizavimo, gerina odos, plaukų, nagų ir sąnarių būklę. Braškės stiprina imuninę sistemą, teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą bei padeda pašalinti iš organizmo toksinus. Tačiau braškių negalima vartoti sergant gastritu ar skrandžio opalige ir turint alergiją šioms uogoms.Parašykite komentarą