Kaip šaldyti braškes?

Prieš užšaldant braškes, pirmiausia reikia atsargiai nuplauti. Didesnes braškes galima perpjauti pusiau. Tada atsargiai išdėliojame, kad nesusitraiškytų ir išdžiovinti, kad neliktu vandens ant paviršiaus. Nelaikykite braškių ilgai vandenyje, nes praras skonį ir naudingas medžiagas.

Patarimai šaldant braškes

Braškės yra gležnos ir gana kaprizingos uogos. Šaldant braškes reikia atsiminti keletą taisyklių:

  • Braškes geriau užšaldyti iškart po derliaus nuėmimo (2-3 val.).
  • Prieš šaldant naminių braškių patartina neplauti. Nusipirktą teks nuplauti, tačiau tai daryti reikia labai atsargiai. Neplaukite braškių kiaurasamtyje po tekančiu vandeniu, galite jas sugadinti.
  • Geriau šaldyti vėlyvųjų ar remontantinių veislių braškes, nes jos ilgiau bus šviežios. Prieš šaldant braškių nereikia barstyti cukrumi, nes vaikas turi pajusti natūralų uogų skonį.
  • Jei ketinate šaldyti visas braškes, nenupjaukite kotelių. Be kotelių braškės „plauks“, greitai išskirs sultis.
  • Šaldykite visiškai sausas uogas.
  • Braškes geriausia šaldyti plastikiniuose induose: indeliuose ar šaldymo maišeliuose.
  • Uogos nepakenčia pakartotinio užšaldymo. Todėl iš karto supakuokite braškes dalimis. Padarykite tokias porcijas, kad porciją panaudotumėte vienu kartu.

Kaip šaldyti braškes žiemai?

Šaldytos braškės
Šaldytos braškės žiemai

Išdėliokite braškes ant kepimo popieriaus, bet geriau ant lentelės, kad jos nesiliestų, ir padėkite į šaldiklį ar šaldytuvo kamerą. Palikite ten, kol sušals iki kietumo. O tada sušalusias braškes sudėkite į sandarius maišelius ar plastikinius indus ir palikite šaldiklyje, tik ne ilgiau kaip 12 mėnesių. Braškės pilnai atšyla per 2-3 valandas.

Kokių braškių nedera šaldyti?

Tik šviežios braškės yra ne tik vitaminų, bet ir kitų organizmui reikalingų medžiagų šaltinis. Kuo ilgiau išlaikyta braškė, tuo mažiau ji jų turi. Geros kokybės braškė tiesiog kvepia joms būdingu kvapu, paragavus skonis būna ryškus, būdingas uogai. Šaldymui netinka uogos su raukšle (raukšlė – tai pačios uogos augant užgydytas jos sužeidimas), „išbertos“ įvairiomis dėmelėmis ar puvinio pažeistos, patežusios, praradusios savo natūralų blizgesį. Netinka šaldyti ir tų braškių, kurias nusipirkę ar priskine kelias dienas laikėte šaldytuve.