Kaip džiovinti apelsinus?

Džiovinti apelsinai

Apelsinai – vienas mylimiausių vaisių, ypač šaltuoju metų laiku. Jie stiprina imuninę sistemą, tonizuoja visą organizmą, labai skanūs tiek suaugusiems, tiek vaikams. Apelsinus galima valgyti ne tik šviežius. Juos taip pat galima džiovinti. Džiovintais apelsinais puošiami desertai, pyragaičiai, alkoholiniai gėrimai. Tokius apelsinus vaikams galima duoti kaip natūralų skanėstą vietoje saldumynų.

Džiovintus apelsinus taip pat galima sutrinti su cukrumi ar druska, kad gautųsi puikūs prieskoniai: pagardintas cukrus arba aromatizuota druska. Iš jų vėliau galima ruošti įvairius patiekalus.

Džiovinti apelsinai kaip dekoras

Apelsinus geriau imti ryškius, vidutinio brandumo, nes pernokę apelsinai gali patamsėti, o neprinokę atrodys išblukę. Geriau, jei jų odelė yra plona, ​​be įtrūkimų ir pažeidimų.

Apelsinų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Apelsinų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Darbui mums reikia apelsinų, aštraus peilio, elektrinės džiovyklės, pjaustymo lentos.

 1. Nuplaukite apelsiną karštu vandeniu. Nuvalykite sausai. Apelsiną supjaustykite plonais 2-3 mm storio apskritimais.
 2. Vienu sluoksniu išdėliokite apelsinus ant džiovyklės lentynos.
 3. Apelsinų džiovinimas užtruks maždaug 4-5 valandas.

Apelsinų džiovinimas orkaitėje

Apelsinų džiovinimas orkaitėje

 1. Apelsinus kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu su šepetėliu, kad pašalintumėte vaško sluoksnį, kuriuo yra padengti vaisiai ir nusausinkite juos.
 2. Aštriu peiliu apelsinus supjaustykite vienodo dydžio griežinėliais. Apskritimų storis turi būti ne mažesnis kaip 2 mm, bet ne didesnis kaip 5 mm.
 3. Ant darbinio paviršiaus paskleiskite 2-3 sluoksnius popierinių rankšluosčių. Į vieną sluoksnį sudėkite apelsino skilteles. Apelsinus uždenkite kitu rankšluosčių sluoksniu ir nusausinkite, kad iš vaisių pasišalintų kuo daugiau drėgmės.
 4. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Įjunkite orkaitę ir nustatykite 90-100 laipsnių temperatūrą. Apelsinus išdėliokite vienu sluoksniu ir vienodu atstumu vienas nuo kito, kad nesuliptų. Siekiant užtikrinti oro cirkuliaciją, orkaitės dureles geriau palikti praviras. Apelsinus džiovinkite 4,5-5,5 valandos, priklausomai nuo apskritimų storio. Nes orkaitė įkaista netolygiai, karts nuo karto keiskite kepimo skardos padėtį.
Jei turite modernią konvekcinę orkaitę, džiovinimo būdas bus kitoks
 1. Nustatykite 150 laipsnių temperatūrą, įjunkite konvekcinį režimą ir džiovinkite apelsinus 15 minučių.
 2. Tada pakeiskite kepimo skardos padėtį ir džiovinkite dar 15 minučių.
 3. Po to temperatūrą sumažiname iki 70 laipsnių ir džioviname dar 1 val.
 4. Džiovintus apelsinus atsargiai atskirkite nuo kepimo popieriaus ir visiškai atvėsinkite.

Paruoštus džiovintus apelsinus galima patiekti vienus kaip natūralius traškučius ir graužti net naktį, nedarant didelės žalos figūrai, kaip arbatos skanėstą, ruošti žiemos gėrimus, pavyzdžiui, karštą vyną, arba sutrinti kavos malūnėliu ir naudoti kaip prieskonius prie mėgstamų patiekalų.

Džiovinti apelsinai taip pat gali būti naudojami gėlių kompozicijoms, kalėdiniams vainikams ir žvakidėms, taip pat eglutės dekoravimui.