Turinys:
Jos naudojamos kepant bandeles, keksus, dedamos į varškės įdarus ir pyragus. Ir nors šiems tikslams galite nusipirkti džiovintų vyšnių, bus daug skaniau ir naudingiau, jei naudosite namines džiovintas vyšnias. Iš namuose išdžiovintų vyšnių galite pasigaminti – naminį vyšnių limonadą.
Tokiose vyšniose nėra dažiklių, konservantų, kvapiųjų medžiagų. Atminkite, kad visiškai išdžiovintos uogos turėtų būti tamsiai rudos spalvos ir saldžiarūgščio skonio. Spaudžiant, uogos neturi prilipti viena prie kitos ir išleisti sultys. Pagal konsistenciją, tokios vyšnios turėtų būti panašios į razinas. Vyšnių džiovinimas elektrinėje džiovykloje užtruks maždaug 7–8 valandas.
Vyšnių paruošimas, prieš džiovinimą
Vyšnios plaunamos po tekančiu vandeniu, dedamos ant popieriaus ar paprastų rankšluosčių, kad pašalinti drėgmės perteklių.
Vyšnias galima džiovinti be kauliukų, kaip jums patinka. Bet tai pridės papildomų rūpesčių. Lengviausias būdas pašalinti kauliukus yra naudoti parduotuvėje įsigytą tam pritaikyta įrankį.
Vyšnių džiovinimas orkaitėje
Džiūvimo laikas: 16-19 val.
Tai nėra geriausias būdas džiovinti vyšnias, tačiau tai žymiai sutrumpins džiūvinimo laiką. Jei temperatūra apskaičiuota neteisingai, galite gauti keptų vyšnių, kurių negalėsite išdžiovinti.
- Kepimo skardas išklokite kepimo popieriumi. Tai neleis uogoms prilipti prie metalinio paviršiaus.
- Įkaitinkite orkaitę iki 165 ° C.
- Įdėkite kepimo skardas į vidų, sandariai uždarykite dureles ir 3 valandas džiovinkite uogas. Maišykite vyšnias kas valandą, kad tolygiai išdžiūtų. Jei yra „Konvekcijos“ režimas, įjunkite jį maksimalia galia.
- Išimkite uogas, atvėsinkite.
- Sumažinkite temperatūrą iki 120–135 ° C.
- Laikykite vyšnias tol, kol išdžius atidarytomis durelėmis.
Kas 3-4 valandas duokite uogoms 30–40 minučių “pailsėti”. Tiesiog atidarykite orkaitę ir leiskite jai atvėsti.
Vyšnių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje
Džiūvimo laikas: 3-6 val.
Ar galima vyšnias džiovinti elektrinėje džiovykloje? Nepaisant to, kad uoga yra gana sultinga, ji labai gerai išgarina drėgmę, ypač jei iš jos pašalinamos sėklos arba ji perpjaunama per pusę. Todėl vyšnias tokiu būdu džiovinkite drasiai.
- Sudėkite uogas ant džiovyklės grotelių. Vyšnias dėkite taip, kad įpjovimai vyšniose likę po kauliukų šalynimo žiūrėtu aukštyn.
- Nustatykite 48–52 ° C temperatūrą. Džiovinkite 2-3 valandas.
- Pakelkite temperatūrą iki 75–80 ° C ir toliau džiovinkite, kol uogos visiškai išdžius.
- Proceso metu vieną kartą per valandą keiskite groteles vietomis.
Kaip saugoti džiovintas vyšnias?
Džiovintas vyšnias laikykite nuo tiesioginių saulės spindulių. Patalpa turi būti kuo sausesnė, gerai vėdinama. Tada uoga neprarandant savybių gali išlikti iki kito derliaus.