Kaip džiovinti česnaką?

Jis buvo naudojamas tiek medicinoje, tiek kulinarijoje. Česnakai naudojami kepant mėsą, avieną, paukštieną ar triušieną. Tai labai pagerina mėsos skonį. Be česnako neapsieina ir įvairių marinatų paruošimas, taip pat žiemos atsargoms paruošti gausiai naudojamas česnakas. Česnakai dedami į faršą, gaminant namines dešras, taip pat pagerina sriubų skonį. Jo dedama verdant ir kepant bulves.

Česnakai auga beveik visur. O tie, kurie savarankiškai augina šias daržoves, dažnai susiduria su problema: kuo ankščiau nuimtas česnako derlius, tuo greičiau česnakas nudžiūsta arba pradygsta. Taip gausus derlius tampa nebenaudojamų gaminant patiekalus.

Yra išeitis – česnaką galima išdžiovinti, o tada panaudoti gaminant įvairius patiekalus. Džiovinti česnakai turi labai malonų aromatą ir sustiprina daugelio patiekalų skonį.

Kaip džiovinti česnaką žiemai

Česnako skiltelės turi būti sveikos, be kenkėjų ir puvinio. Prieš džiovindami česnaką, turite paruošti žaliavą. Galvutes reikia išvalyti nuo žemės ir lukštų ir palikti džiūti 5-10 dienų sausoje, vėsioje patalpoje. Turi būti laikomasi šių sąlygų:

 • Nėra drėgmės. Nuėmus derlių, česnaką neplaukite, nes tai gali sukelti puvimą. Česnakai valomi tik mechaniškai.
 • Kruopštumas. Nereikia nukratyti žemės nuo česnako bakstelėjus juos į kietą paviršių. Smūgio pažeidimas sutrumpins galvutės galiojimo laiką.

Česnakui išdžiūvus, reikia nupjauti stiebus ir lapus. Po to česnakas padalinama į atskiras skilteles.

Česnako džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Džiovintas česnakas žiemai
Džiovintas česnakas

Darbui mums reikia:

 • Česnako
 • Peilio
 • Pjaustymo lentos
 • Elektrinės džiovyklės

Paruošimas:

 1. Nulupkite česnaką ir supjaustykite 1 mm storio plonais griežinėliais.
 2. Sudėkite česnako griežinėlius vienu sluoksniu ant vaisių ar daržovių džiovyklės padėklo.
 3. Įjunkite džiovyklę ir džiovinkite, kol česnakas bus paruoštas. Česnakai išdžius per 5-6 valandas. Sudėkite džiovinta česnaką į sandariai uždaromą stiklainį ir naudokite maistui gaminti.
 4. Jei norite, išdžiovintus česnakus galima sumalti kavamale. Taip gausite aromatingus česnako miltelius.

Česnako džiovinimas orkaitėje

Česnakų džiovinimas orkaitėje yra pigesnis būdas nei elektrinėje džiovyklėje:

 1. Supjaustytos plonos česnako skiltelės išdėliojamos ant kepimo skardos, padengtos kepimo popieriumi.
 2. Tada kepimo skarda pašaunama į orkaitę, įkaitinta iki 50-60 laipsnių (ne daugiau).
 3. Kas pusvalandį česnaką reikia išimti, gabalėlius apversti, atvėsinti ir vėl pašauti į orkaitę. Orkaitės durys lieka praviros, kad galėtų patekti oras.
 4. Priklausomai nuo česnako storio, džiovinimas trunka nuo 5 iki 8 valandų.

Česnakai laikomi išdžiovintais, kai tampa sausi ir trapūs. Visas procesas turi būti nuolat stebimas, kad nesugadintumėte.

Laikymo sąlygos ir galiojimo laikas

Po džiovinimo proceso, česnaką galima palikti sausais gabaliukais arba iš jo pagaminti kvapnų pagardą. Norėdami tai padaryti, išdžiovintas česnakas sumalamas iki miltelių pavidalo.

Paruoštą česnaką laikykite sandariai uždarytame inde (arba maišelyje) sausoje, tamsioje vietoje, atskirai nuo kitų prieskonių. Ideali talpykla yra tamsaus stiklo indas.

Džiovinto česnako galiojimo laikas:

 • Džiovintų gabalėlių pavidalu – nuo 3 iki 5 mėnesių;
 • Miltelių pavidalu – ne ilgiau kaip mėnesį.

Taigi, česnako džiovinimas yra geras šio produkto išsaugojimo būdas. Tinkamai paruošus, šis prieskonis išsaugos visas savo savybes ir dar labiau atskleis savo skonį bei aromatą.