Kaip džiovinti pomidorus?

Turbūt galvojate kam džiovinti pomidorus, kai jų yra prekybos centruose? Turint daug pomidorų ir mėgstant džiovintus pomidorus šis pomidorų išsaugojimo būdas yra labai labai tinkamas. Džiovinti pomidorai konservuoti alie­juje gali lai­ky­tis ilgai. Turėsite skanių pomidorų net ir žiemą. Juos virtuvėje galima panaudoti vie­nus, užsi­dėti ant skrebučio, valgyti su makaronais, daryti salotas.

Pomidorų džiovinimas namie

Prieš išmokdami džiovinti pomidorus, turite išsiaiškinti, kaip tinkamai juos paruošti šiam procesui. Pomidorai yra gana sultinga daržovė, kurioje gali būti 93-95% drėgmės. Todėl džiovinimo procese daugelis susiduria su sunkumais, kuriuos galima išspręsti žinant paprastas taisykles.

Italijoje, kur džiovintais pomidorais nieko nenustebinsi, dažniausiai naudojama San Marzano veislė. Tradiciškai įprasta rinktis raudonas veisles, nes geltonosios turi daugiau sulčių. Tačiau šiuolaikinės namų šeimininkės dažnai atlieka eksperimentus, kurie duoda gerų rezultatų. Šviesių pomidorų skonis ir aromatas skiriasi nuo skaisčiai raudonų ar rudų – pabandykite, galbūt jums kaip tik to ir reikia.

Pomidorų pasirinkimas džiovinimui

Pirmiausia turėsite išsirinkti tinkamus pomidorus.

 • Jų paviršius turi būti lygus, švarus, vienodas, blizgus, be pažeidimų, įlenkimų, kenkėjų ar puvinių.
 • Rudos ar žalsvos spalvos dėmės rodo, kad pomidoras nekokybiškas.
 • Pernokę pomidorai geriausiai tinka salotoms. Juose daug sėklų ir daugiau vandens.
 • Renkantis pomidorus džiovinimui, geriausia teikti pirmenybę tiems, kurie yra mažo dydžio. Taip galite sutaupyti vietos ir tuo pačiu metu išdžiovinti daugiau žaliavos, nepaisant to, kokį metodą naudojate.

Kaip džiovinti pomidorus?

Norint tinkamai išdžiovinti pomidorus, mums reikės šviežių gerai prinokusių pomidorų, peilio, pjaustymo lentos, rankšluosčio, kiaurasamčio, daržovių džiovintuvo arba orkaitės.

Pomidorų džiovinimas orkaitėje

Džiovinti pomidorai
Džiovinti pomidorai
 1. Nuplauname pomidorus ir paliekame juos nudžiūti.
 2. Sau­sus pomi­do­rus supjaus­tome vidu­ti­nio dydžio skil­te­lė­mis (jei pomi­do­ras labai mažas – dali­name jį į dvi dalis, jei dides­nis – į dau­giau).
 3. Skil­te­les dedam į skardą, prieš tai ją iškloję kepimo popie­riumi.
 4. Pomi­do­rus pabars­tome druska (drus­kos tiek, kiek beriame pomi­do­rus val­gy­dami žalius), prie­sko­ni­nė­mis žole­lė­mis.
 5. Skardą (arba kelias) pašau­name į orkaitę, nusta­tome maž­daug 60–70 laips­nių tem­pe­ra­tūrą, pra­ve­riame orkai­tės dure­les ir taip palie­kame pomi­do­rus 8–10 valandų, pvz. nakčiai.

Pomidorų skilteles reikia apversti kas pusantros-dvi valandas. Atidžiai stebėkite, kad pomidorai per daug neišdžiūtų, o tuo labiau nesudegtų. Priešingu atveju jų nebebus galima naudoti maistui.

Sužinoti, ar pomidorai išdžiuvo, nėra sunku. Paimkite gabalėlį ir stipriai suspauskite jį pirštais. Jis turi būti gana tvirtas, bet nesutrupėti į dulkes. Tuo pačiu metu drėgmė neturėtų prasiskverbti iš vidaus. Jei orkaitėje yra konvekcinis režimas, tai labai gerai. Įjunkite, tai suteiks papildomos oro cirkuliacijos, o tai labai pagreitins džiuvimo procesą.

Pomidorų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

 1. Iš anksto supjaustytus, sūdytus ir pagardintus gabalėlius sudėkite ant džiovinimo grotelių.
 2. Pasirinkite režimą daržovėms ir vaisiams. Uždarykite džiovintuvą ir pradėkite procesą.

Priklausomai nuo pomidorų ir džiovintuvo modelio (žr. įrenginio instrukcijas), procesas gali trukti nuo penkių iki dvylikos valandų. Jei norite gauti ne džiovintus, o vytintus pomidorus, sumažinkite standartinį džiovinimo laiką maždaug per pusę.

Džiovintų pomidorų konservavimas

Džiovintų pomidorų Kon­ser­va­vi­mas
Džiovinti pomidorai aliejuje

Sudžio­vin­tus pomi­do­rus jau turime. Paimame nedi­delį puodą ir jame užver­dame balto vyno actą (turėtų tikti ir papras­tas actas su tru­pu­čiu van­dens). Kai actas užverda į jį nedi­de­lė­mis por­cijomis nar­di­name džio­vin­tus pomi­do­rus. Acte pomi­do­rus palai­kome tik keletą sekun­džių ir ištraukę dedame tie­siai į išplautą švarų stiklainį.

Nuluptą čes­naką taip pat panar­di­name į actą ir dedame į stik­lainį kartu su pomi­do­rais. Sudėję viską į stik­lai­nius į juos pilame aly­vuo­gių aliejų. Alie­jus turėtų apsemti pomi­do­rus, kuriuos dar tru­putį paspau­džiame, kad neliktų oro tarpų. Kai vis­kas pada­ryta, belieka stik­lai­nius su visu turi­niu paste­ri­zuoti. Tru­putį pri­sukę dang­te­lius dedame stik­lai­nius į ver­dantį puode van­denį ir pavi­ri­nam 15 minu­čių. Belieka gerai pri­sukti dang­te­lius ir palau­kus bent mėnesį ragauti gur­ma­niš­kus pomidorus.

Rekomenduojame pasigaminti: