Kaip džiovinti mėtas?

Dažniausiai yra pievų mėtos, pipirmėtės ir kvapioji mėta. Visas šias mėtų rūšis galima džiovinti. Didžioji pipirmėčių nauda yra raminantis ir atpalaiduojantis poveikis, mėtos padeda pašalinti depresiją ir nemigą.

Pakanka sistemingai gerti arbatą, užplikytą mėtomis ir atsikratysite nemigos. Džiovintos mėtos dedamos į mojito kokteilius ir konditerinius gaminius. Jos naudojamos gaminant mėsos patiekalus ir garnyrus, dedamos į alkoholinius gėrimus.

Mėtos, augančios prie greitkelių ir gamyklų, taip pat miesto ribose, maistui netinka. Augalas absorbuoja iš aplinkos kenksmingas medžiagas ir priemaišas, o vietoj aromato ir skonio visiškai įmanoma gauti sveikatos problemų.

Džiovinimui geriausia naudoti namuose užaugintą mėtą. Galite džiovinti mėtas, surinktas lauke, toli nuo kelių ir takų. Sausą mėtą geriausia laikyti sandariai uždengtuose stiklainiuose, vėsioje ir sausoje vietoje.

Mėtų džiovinimas elektrinėje džiovyklėje

Metų džiovinimas žiemai elektrinėje džiovyklėje
Mėtų džiovinimas

Norint išsidžiovinti mėtas žiemai, mums reikia šviežių mėtų, virtuvinio rankšluosčio ir elektrinio daržovių ar vaisių džiovintuvo.

  1. Nuplaukite mėtas, nupurtykite drėgmę ir duokite visiškai išdžiūti, padėję ant virtuvinio rankšluosčio.
  2. Išdėstykite mėtas ant džiovyklės lentynų: švelnios viršutinės dalys gali būti visiškai išdžiovintos, o storus stiebus dalies reikėtų pašalinti.
  3. Džiovinimas užtruks maždaug 3-4 valandas.

Džiovintas mėtas laikykite sandariai uždengtame indelyje, vėsioje ir sausoje vietoje.

Mėtų džiovinimas atvirame ore

Darbui mums reikia šviežių mėtų, virvės (iš natūralių medžiagų), virtuvinio rankšluosčio.

Tinkamiausia oro temperatūra mėtų džiovinimui atvirame ore yra nuo +20 iki +30 ° C. Džiūvimo laikas yra 2-3 savaitės. Procesas yra baigtas, kai lapus galima lengvai pašalinti nuo stiebo. Tada, džiovinimo pabaigoje, lapai atsargiai nuimami nuo stiebo iš apačios į viršų.

  1. Šviežias mėtas nuplaukite, gerai nupurtykite drėgmę. Vienu sluoksniu paskirstykite ant virtuvinio rankšluosčio (ne saulėje), kad mėtos išdžiūtų.
  2. Surinkite mėtas didelėmis, bet retomis kekėmis. Stiebus suriškite virve.
  3. Kabinkite vėdinamoje vidaus patalpoje, tokioje kaip veranda, palėpė ar balkonas. Palikite visiškai išdžiūti.

Reikia vengti tiesioginių saulės spindulių, kitaip mėtos bus sugadintos. Jei nėra galimybės paslėpti mėtas nuo saulės spindulių, galite pasinaudoti šiuo triuku: popieriniai maišeliai turi būti atsargiai uždėti ant ryšulių. Maišeliai neturi stipriai glaustis prie džiovinamų mėtų, kad mėtos neuždustų.

Svarbu ryšulius kabinti lapais žemyn, tada augale esantys eteriniai aliejai kaupsis lapuose, o ne stiebose. Tarp ryšulių turėtų būti tam tikras atstumas, tada džiovinimas bus tolygesnis.

Džiovintos mėtos laikomos 1-2 metus. Po šio laikotarpio jos pradeda prarasti naudingas savybes ir skonį.