Turinys:
Daugėlis avietes žiemai šaldo, o tai taip pat labai patogu. Kitas puikus būdas išsaugoti šią uogą, yra aviečių džiovinimas. Kad ir kaip keistai tai skambėtų, avietės gerai išdžiūsta. Tiesa, tam jums reikia elektrinio džiovintuvo. Orkaitėje ar po atviru dangumi avietės sunkiai išdžiūsta, nes aviečių uoga yra sultinga. Ji greitai pradeda leisti sultis ir gesti. Todėl avietė turi būti greitai džiovinama ir gerai vėdinama. Tam kuo puikiausiai tinka elektrinis džiovintuvas.
Džiovinimui rinkitės šiek tiek neprinokusias uogas, o pernokusias avietes naudokite uogienei virti. Džiovinimo metu nelieskite uogų, kad nepradėtų išsiskirti sultys. Vietomis galite keisti džiovyklos padėklus. Gerai išdžiovintos avietės lengvai susitrina tarp pirštų.
Kuo naudingos džiovintos avietės?
Džiovintos avietės šalina iš organizmo toksinus ir kenksmingas medžiagas, kovoja su peršalimu ir gripu, gerina odos būklę. Džiovintų aviečių atsargos žiemai naudingos ir reikalingos kiekvienam.
Aviečių džiovinimas elektrinėje džiovyklėje
Darbui mums reikia šviežių neplautų aviečių, elektrinės džiovyklės.
Paruošimas:
- Avietes reikia perinkti. Pašalinkite pažeistas uogas, stiebus bei lapus.
- Ant džiovyklės grotelių išdėliokite avietes vienu sluoksniu. Džiovinkite 60 ° C temperatūroje. Tai užtruks maždaug 12–14 valandų.
- Avietės yra paruoštos. Džiovintas avietes laikykite sausoje, sandariai uždarytoje talpykloje vėsioje, tamsioje vietoje.
Aviečių džiovinimas orkaitėje
Džiūvimo laikas: 6-8 valandos
- Išdėliokite avietes vienu sluoksniu ant kepimo skardos. Įsitikinkite, kad tarp jų yra nedidelis atstumas.
- Įjunkite orkaitę 60°C. Pašaukite uogas.
- Retkarčiais pamaišykite medine mentele. Taip uogos neprilips prie paviršiaus ir nesudegs.
- Atidarykite orkaitės dureles, kad avietės neiškeptų. Vedinimą kartoti nuo 5-6 minučių iki 5 kartų per 1 valandą.
- Džiovinimo laikas 6-8 valandos.
Kur naudoti džiovintas avietes?
Tokios avietės puikiai tinka verdant arbatą, ruošiant kompotus ir žele, dedant į kepinius bei puošiant desertus.
Džiovintas avietes taip pat galite sumalti kavamalėje ir dėti jas į kremus, ledus, desertus, papuošti pyragus, bandeles ir keksus.
Džiovintų aviečių laikymas
Džiovintas avietes laikykite sandariai uždarytoje sausoje talpykloje, tamsioje ir vėsioje vietoje. Taip jos ilgiau išsaugo naudingus vitaminus. Sudėkite į sandarų indą (stiklainį ar indą) ir purtykite 2 kartus per dieną – taip drėgmės lygis (geriausia mažiau nei 20%) išsilygins tarp visų uogų: vienose gali būti daugiau drėgmės, kitose mažiau. Jei stiklainio viduje matote kondensaciją, uogos turite pradžiovinti. Tokias atsargas galite turėti ištisus dvejus metus ir jos nesuges.