Kaip užšaldyti avietes?

Sezono įkarštyje namų šeimininkės bando pasipildyti šios vertingos uogos atsargomis žiemai: ruošia uogienę ar džemą. Bet ne visi žino, kad avietes galima užsišaldyti ir namuose, nes jos labai gerai perneša žemą temperatūrą. Šaldytos avietės išlaiko savo skonį, spalvą ir aromatą, taip pat daugumą vitaminų. Atminkite, kad tik šviežios ir neištyžusios uogos gerai toleruos užšaldymą. Todėl, nuskynę uogas, šaldykite jas nedelsiant.

Aviečių paruošimas šaldymui

Prieš užšaldydami, avietes kruopščiai surūšiuokite, pašalindami pažeistas uogas ir šiukšles. Be to, prieš užšaldydami avietes, tinkamai paruoškite šaldymo tarą: ji turi būti švari, sausa ir sandariai užsidaroma.

Jūs galite užšaldyti avietes įvairiais būdais: sveikas uogas su cukrumi ir be jo, pasidaryti tyrę. Žemiau pasirinkite šaldymo būdą, kuris jums labiausiai patinka ir tinka.

Kaip užšaldyti sveikas avietes

Kaip užšaldyti avietes žiemai
Šaldytos avietės

Norėdami užsišaldyti šviežias avietes žiemai, jums reikia lėkštės ar padėklo, šaldymui skirtų maišelių. Taikant šį šaldymo būdą, reikia pasirinkti tik sveikas ir nepažeistas avietes.

  1. Uogas (1 kg) išdėliokite vienu sluoksniu ant lėkštės ar padėklo. 1-2 valandoms siųskite į šaldiklį, kad uogos užšaltų.
  2. Šaldytas avietes dalimis išdėliokite į šaldymo maišelius. Kiek įmanoma pašalinkite orą iš maišelių. Siųskite į šaldiklį ilgalaikiam saugojimui. Šios uogos puikiai tinka dekoruoti desertus.

Kaip užšaldyti aviečių tyrę

Norint užsišaldyti aviečių tyrę žiemai, mums reikia šviežių aviečių – 1 kg, cukraus – 1 stiklinė. Plastikiniai indai šaldymui, virtuvinis kombainas (blenderis).

  1. Paruoštas ir išvalytas avietes suberkite į virtuvinio kombaino dubenį (priedas – metalinis peilis), įpilkite 1 stiklinę cukraus.
  2. Avietes sutrinkite iki tyrės.
  3. Aviečių tyrę porcijomis sudėkite į sausus, švarius plastikinius, šaldymui skirtus indus.
  4. Sandariai uždarykite dangtį. Siųskite uogas į šaldiklį.

Aviečių medus

Dar vienas būdas tinkamai užšaldyti avietes žiemai yra sumaišyti šias uogas su medumi. 5-6 paruoštų uogų dalims reikia paimti 1 dalį medaus ir viską sujungti. Į mažą indą supilama aviečių-medaus masė ir laikoma šaldyklije.

Šaldytos avietės yra paruoštos!