Turinys
Avietėse yra organizmui itin naudingos ląstelienos – 100 g aviečių yra 8 g ląstelienos. Tinkamas organizmo aprūpinimas ląsteliena sumažina riziką susirgti žarnyno vėžiu, padeda išvengti virškinimo sutrikimų ir širdies ligų. Be to, apskaičiuota, kad 100 g aviečių yra tik 36 kilokalorijos, todėl šiuos uogos yra tinkamos ir besilaikantiems dietos.
Paprastoji avietė — Rubus idaeus turi gana didelę vitamino C koncentraciją, todėl šios uogos naudojamos peršalus, sergant gripu ar angina. Avietės taip pat pasižymi priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu, todėl gerklės skalavimas aviečių preparatais mažina gerklės skausmą. Peršalus patariama aviečių arbatą gerti su medumi. Šiose uogose gausu vitamino K, kuris naudingas kaulams ir sumažina kaulų lūžių tikimybę.
Aviečių uogienė
Avietėse yra daug vitaminų ir antioksidantų, kurie padės stiprinti imuninę sistemą šaltuoju metų laiku. Aviečių uogienę galima naudoti kepant, gaminant desertus, dėti į jogurtą ir kt. Puikus būdas išlaikyti vasarinių uogų aromatą ir skonį visą žiemą.
Ingredientai:
- Avietės – 1 kg;
- Cukrus – 1 kg.
Uogienės paruošimas:
- Avietes apibarstykite cukrumi ir palikite porai valandų arba per naktį.
- Užvirinkite ir 10 minučių virkite uogienę.
- Supilkite į sterilius stiklainius ir užsukite.
Laukinių aviečių uogienė
Laukinės uogos yra neįtikėtinai kvapnios, įskaitant laukines avietes. Jos ypatingai skanios, o tokį skonį norisi išlaikyti kuo ilgiau. Štai kodėl aš jums sakau, kaip iš subtilaus ingrediento pasigaminti skanią uogienę.
Ingredientai:
- Avietė (miškas) – 1 kg;
- Cukrus – 1 kg;
- Maltas cinamonas – 1 šaukštelis.
Uogienės paruošimas:
- Avietes pabarstykite cukrumi ir palikite porai valandų.
- Užvirinkite ir 15 minučių virkite uogienę ant silpnos ugnies.
- Įdėkite cinamono ir supilkite uogienę į sterilizuotus stiklainius.