Grikių nauda

Grikius pamėgo ir sulieknėti norinčios moterys, kadangi jie ilgam užtikrina sotumo jausmą. Nepaisant to, kad grikiai yra gana kaloringi, šių kruopų sudėtyje yra medžiagų, kurios normalizuoja medžiagų apykaitą. Todėl grikiai dažnai įtraukiami į daugelį dietų. Apie grikių dietą rašėme čia.

Grikių kalorijos ir maistinė vertė

  • Kalorijų kiekis: 349 kcal
  • Baltymai: 12,6 g
  • Riebalai: 3,1 g
  • Angliavandeniai: 69,3 g
  • Cukrus: 0,7 g
  • Skaidulos: 5,9 g
  • Glikeminis indeksas: 40

Grikiai gausiai prisotinti vitaminais ir mineralinėmis medžiagomis. Juose yra kalcio, kalio, geležies, jodo, cinko, fosforo, fluoro, kobalto, molibdeno, PP ir E vitaminų, B grupės vitaminų bei folio rūgšties. Grikiai taip pat prisotinti krakmolu, baltymais, cukrumi, aliejumi, organinėmis rūgštimis, riboflavinu ir tiaminu. Grikių baltymai pranoksta visas kitas grūdines kultūras dėl turimo lizino ir merioninio kiekio.

Kuo naudingi grikiai?

Grikiai naudingi kepenims ir žarnynui, todėl juos patariama valgyti užkietėjus viduriams. Grikiai praturtinti rutinu (vitaminu P), kuris teikiamai veikia kraujagyslių sistemą, todėl juos patariama vartoti žmonėms, kuriems dažnai trūkinėja kapiliarai ar turi silpnas venas. Grikiai taip pat naudingi kenčiantiems nuo kraujagyslių spazmų ir tinimų. Grikius galima naudoti kaip profilaktinę priemonę nuo aterosklerozės, anemijos, leukemijos, hipertonijos ir išėminės širdis ligos. Grikius mažina blogojo cholesterolio kiekį kraujyje, todėl rekomenduojama valgyti žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu ar turi antsvorio.

Lyginant su kitomis košėmis, iš grikių verdama košė turi didžiausia baltymų kiekį, todėl ji yra labai naudinga žmonėms, kurie iš savo mitybos raciono išbraukė mėsą ir žuvį. Grikiai taip pat turi daug geležies, kuri padeda palaikyti sveiką veido spalvą. Grikiuose yra širdžiai reikalingo kalio ir magnio.

Grikiai sportininkams

Grikių naudą įvertino tiek profesionalūs sportininkai, tiek dėl bendro organizmo tonuso palaikymo sportuojantys žmonėms. Grikiai ne tik didina atsparumą įvairioms ligoms, bet ir didina ištvermingumą bei padeda auginti raumenų masę.

Žydintys grikiai
Žydintys grikiai

Grikiai pagyvenusiam žmogui

Britų mokslininkų atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad grikiai yra naudingi pagyvenusių žmonių regėjimui. Grikiuose yra tam tikrų medžiagų, kurios stabdo dėl amžiaus atsiradusią akių audinių degeneraciją. Iš grikių verdama košė užkerta kelią senatvinei sklerozei ir širdies problemoms, šalina iš organizmo šlakus ir sunkiųjų metalų jonus, o tai yra ypač aktualu didmiesčių gyventojams.1 komentaras apie “Grikių nauda”

Parašykite komentarą