Riešutų nauda

Riešutuose yra baltymų, mineralų, vitaminų, nesočiųjų riebalų rūgščių, ir skaidulų. Riešutai padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje ir išvengti daugelio širdies ligų bei vėžio. Riešutuose taip pat yra magnio, kuris stiprina kaulus ir nervų sistemą, vaikų augimui reikalingo cinko bei mangano, apsaugančio organizmą nuo laisvųjų radikalų. Riešutuose yra vitamino E, kuris pasižymi antioksidancinėmis savybėmis ir stiprina organizmo imunitetą. Kiekviena riešutų rūšis turi vis kitokias naudingas savybes.

🥜 Kuo naudingi riešutai?

Riešutai yra ne tik naudingi dėl turimų medžiagų, bet taip pat gali sukelti ir sveikatos sutrikimų. Riešutai yra gana stiprus alergenas, kuris gali sukelti anafilaksinį šoką ar net gi mirtį, todėl riešutais mėgautis reikėtų itin atsargiai. Riešutus saikingai turėtų vartoti vyresnio amžiaus žmonės, kadangi riešutai yra prisotinti fosforo, kuris žmogaus organizme gali slopinti vitamino D susidarymą ir sutrikdyti kalvio balansą organizme, todėl padidėja osteoporozės rizika. Riešutų nerekomenduojama valgyti žmonėms, kurie serga kepenų ligomis, taip pat turintiems širdies veiklos, skrandžio ar inkstų funkcijos sutrikimų. Riešutai turi nemažai kalorijų, todėl juos reikėtų vartoti saikingai. Per dieną rekomenduojama suvalgyti ne daugiau kaip saują riešutų.

👉 Migdolai

Turi daug kalcio, kalio, fosforo, vitamino E, magnio ir seleno. Šie riešutai padeda sergantiems plaučių ligomis ir kenčiantiems nuo vidurių užkietėjimo. Šie riešutai yra naudingi rūkantiems, kadangi migdoluose esantis selenas mažina cigarečių dūmų kenksmingumą. Teigiama, kad migdolai yra tinkami tiems, kurie nori sulieknėti, kadangi jie yra sotūs ir greitai numalšina alkį.

👅 Graikiniai riešutai

Turi magnio, fosforo, kalio, vario omega 3 nesočiųjų rūgščių šaltinis. Šie riešutai padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, fizinė ir psichinę sveikatą, kaulinio skeleto, raumenų ir nervų sistemos veiklą, ir mažina riziką susirgti reumatoidiniu artritu. Graikiniai riešutai taip pat stiprina imunitetą, todėl rekomenduojama juos valgyti vyraujant gripo ar peršalimo takų epidemijai. Įdomu tai, kad senovės Persijoje šie riešutai buvo vertinami dėl to, kad daro teigiamą poveikį smegenimis ir atminčiai. Be to, šie riešutai yra tinkami vyresnio amžiaus žmonėms, kadangi jie skatina ląstelių atsinaujinimą.

🌰 Lazdyno riešutai

Juose yra fosforo, kalcio, kalio, vario, magnio, jodo, seleno, vitamino B ir E šaltinis. Šie riešutai padeda išlaikyti gražius plaukus ir gerą odos būklę, stiprina kaulus, užtikrina kraujo krešėjimą ir gerina virškinimą, taip pat padeda išvengti širdies ligų, dujų kaupimo žarnyne ir sumažina cholesterolio kiekį kraujyje. Lazdyno riešutai taip pat stiprina raumenis, todėl juos rekomenduojama valgyti sportuojantiems žmonėms.

👉 Anakardžio riešutai

Juose yra ne ką mažiau geležies nei mėsoje, todėl šiuos riešutus turėtų rinktis ypač vegetarai. Kad organizmas geriau pasisavintų geležį, rekomenduojama valgio metu riešutus užsigerti apelsinų sultimis. Riešutuose taip pat yra kalio, cinko, fosforo ir magnio. Anakardžio riešutuose yra folio rūgšties, todėl šiuos riešutus rekomenduojama valgyti moterims nėštumo laikotarpiu, auginant kūdikį, per mėnesines bei sulaukus klimakterinio periodo.

👉 Pistacijos

Pistacijos
Pistacijos

Juose taip pat gausu kalcio, geležies, magnio, fosforo, kalcio ir vitamino E. Šie riešutai yra naudingiausi dėl turimo vitamino A, kuris reikalingos pagerinti regėjimą ir odos būklę. Pistacijų patariama valgyti, kai padažnėja širdies plakimas, sergant kepenų ligomis.

🥜 Žemės riešutai

Turi nemažai riebalų, baltymų, angliavandenių, mineralinių medžiagų ir vitamino PP (niacino), kuris yra svarbus kraujo apykaita, centrinės nervų sistemos ir odos funkcijoms bei virškinimui. Šiuos riešutuose taip pat yra fitocheminės medžiagos resveratrolio, kuri mažina širdies ligų riziką. Tačiau šiuos riešutus reikėtų valgyti atsargiai, kadangi jie yra priskiriami vieniems didžiausių alergenų.5 komentarai apie “Riešutų nauda”

Parašykite komentarą