Kaip džiovinti ananasą?

Džiovinti ananasai šiandien vis dažniau naudojami gaminant maistą. Patiekalai su ananasais įtraukti į brangiausių pasaulio restoranų meniu. Egzotiškas skanėstas dedamas į pyragus, pyragaičius, ledus, vaikiškus pieno kokteilius. Džiovinti ananasai išlaiko natūralų saldumą, visus vitaminus. Iš jų galima gaminti sveiką džiovintų vaisių mišinį, pridedant džiovintų obuolių, bananų ir riešutų. Ananasai puikiai dera su kumpiu, vištiena, jūros gėrybėmis ir daržovėmis. Net ir pačios paprasčiausios ananasų salotos papuoš šventinį stalą.

Kuo naudingi džiovinti ananasai?

Valgant džiovintus ananasus, jūs gaunate dydžiuli malonumą ir naudą. Kalis, cinkas, magnis, geležis ir kitos maistinės medžiagos yra šio produkto sudedamosios dalys.

Džiovinti ananasai prisotina organizmą vitaminais A, C, PP, E, B1, B2, B5, B6, B9. Jie labai naudingi vyresnio amžiaus žmonėms, nes pagreitina virškinimo procesą, iš organizmo pašalina toksinus. Džiovintos ryškios ananaso riekelės padeda pagerinti nuotaiką, didina organizmo apsaugą. Reguliarus džiovintų ananasų vartojimas teigiamai veikia kraujo sudėtį, mažina jo klampumą, normalizuoja kraujospūdį.

Ananaso paruošimas džiovinimui

Ananaso paruošimas prieš džiovinant
Prieš džiovindami ananasus, juos nuvalykite ir supjaustykite

Nedžiovinkite neprinokusių ananasų. Jie labai rūgštus. Palaukite, kol užuosite nuo ananaso saldų kvapą. Kai vaisiai bus prinokę džiovinimui, padėkite juos ant pjaustymo lentos ir supjaustykite maždaug 3 centimetrus nuo viršaus ir 1 cm nuo apačios. Tada nulupkite žievelę, kuri yra gana reljefinė ir kieta, todėl valymui geriau pasiimti įprastą peilį.

Valydami stenkitės, kad pašalinus šerdį liktų kuo daugiau minkštimo. Jo skersmuo svyruoja nuo 1,5 cm iki 3 cm. Tada supjaustykite vaisius kubeliais arba skiltelėmis.

Džiovintas orkaitėje ananasas kubeliais

Ant kepimo skardos paklokite kepimo popierių, ant viršaus į vieną eilę dėkite jau paruoštus ananasų kubelius. Įsitikinkite, kad kubeliai yra tolygiai paskirstyti. Priešingu atveju jie gali likti drėgni tose vietose, kur buvo tankiai išdėlioti. Įkaitinkite orkaitę iki 65 laipsnių, ir šaukite ananasus džiūti. 24 – 36 valandoms.

  • Orkaitės temperatūra neturi viršyti 75 laipsnių.
  • Šio metodo trūkumas yra tas, kad jei pamiršite laiką, ananasai gausis labai kieti arba guminiai.

Ananaso džiovinimas džiovyklėje

Ananaso džiovinimas džiovyklėje
Ananasų skiltelės elektrinėje džiovyklėje

Geriems džiovintiems ananasams naudojamas elektrinis džiovintuvas. Tokie džiovinti vaisiai laikomi keletą mėnesių. Norėdami išsidžiovinti skanių ananasų, ant elektrinio džiovintuvo padėkliukų juos turite išdėstyti vienu sluoksniu. Įsitikinkite, kad jie kuo mažiau liečiasi. Ananasai išdžius per 35–37 valandas. Džiovyklės temperatūra turėtų siekti 57–60 laipsnių.