Kaip džiovinti obuolius?

Kaip tinkamai išdžiovinti obuolius žiemai

Džiovinimas – yra vienas iš būdų paruošti obuolių atsargas žiemai, leidžiantis juose išsaugoti vitaminus ir naudingus mikroelementus. Visi žino apie džiovinimo pranašumus, tačiau ne visi žino, kaip tinkamai džiovinti obuolius namuose. Tai galima padaryti keliais būdais: elektrinėje džiovyklėje, tačiau dažniausiai obuoliai džiovinami orkaitėje.

Kokius obuolius galima džiovinti

Ne visos obuolių veislės yra tinkamos džiovinti – pirmiausia į tai reikėtų atsižvelgti prieš džiovinant obuolius. Antonovkos, Titovkos, Boroviko, Aporto, Anio ir Slavjankos vaisiai dažniausiai džiovinami orkaitėje. Jei naudojamos vasariškos saldžios veislės ar nukrite obuoliai, prieš džiovinant obuoliai nulupami.

Kokioje temperatūroje džiovinti obuolius

Obuolių džiovinimas šiuolaikiniais virtuvės prietaisais, tokiais kaip vaisių džiovintuvas, yra vien malonumas. Juose optimaliai apskaičiuojama viskas: temperatūra, drėgmė ir netgi trukmė. Jei obuoliai džiovinami orkaitėje, tada pirmąsias 30 minučių reikia nustatyti 80 °C, tada 70 °C temperatūrą, o kai didžioji drėgmės dalis išgaruoja iš obuolių, temperatūra sumažinama iki 50 °C.

Reikia atsiminti, kad išdžiovinus, obuolių kiekis sumažėja dešimteriopai. Iš 10 kg šviežių obuolių gaunama 1 kg džiovintų.

Kaip džiovinti obuolius elektrinėje džiovyklėje

Kaip džiovinti obuolius elektrinėje džiovyklėje

  Norint išdžiovinti obuolius, mums reikia saldžiarūgščių obuolių, peilio, vandens, druskos.

 • Iš anksto paruoškite silpną druskos tirpalą. Norėdami tai padaryti, ištirpinkite 10 g druskos 1 litre šalto vandens.
 • Obuolius nuplaukite ir nusausinkite. Supjaustykite obuolius į ketvirčius ir išvalykite obuolių vidų . Jei iš džiovintų obuolių ruošiate kompotą, vidaus valyti nebūtina.
 • Paruoštus obuolius supjaustykite plonais, ne storesniais kaip 5mm, griežinėliais.
 • Paruoštas obuolių skilteles dalimis pamirkykite druskos tirpale 4 minutes. Dėl to obuoliai po džiovinimo atrodys daug šviesesni, o plona druskos plėvelė atbaidys kenkėjus.
 • Po druskos tirpalo, obuolius reikėtų nusausinti, kad neliktu drėgmės.
 • Sudėkite obuolių skilteles vienu sluoksniu ant elektrinės džiovyklės grotelių. Džiovinkite 60-70 ° C temperatūroje.
 • Po kelių valandų patikrinkite obuolius. Jei obuolių skiltelėse neliko lipnumo, tačiau jie yra minkšti ir elastingi, tada jie yra pilnai išdžiūvę.

Taip pat skaitykite: Kaip kepti obuolius?

Kaip džiovinti obuolius orkaitėje

Kaip džiovinti obuolius orkaitėje

  Darbui mums reikia obuolių, peilio, obuolių šerdžiai pašalinti, kepimo skardos, kepimo popieriaus.

 • Obuolius nuplaukite ir nusausinkite. Specialiu įrankių išimkite obuolių šerdį. Supjaustykite obuolius 0,3 cm storio griežinėliais.
 • Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi. Viena eile sudėkite obuolių griežinėlius. Kepimo skardą šaukite į orkaitę, įkaitintą iki 45 °C. Džiovinkite obuolius 2 valandas. Tada padidinkite temperatūrą iki 65 ° C ir džiovinkite obuolius 4,5 valandos. Sumažinkite temperatūrą iki 50 ° C likus 30 minučių iki džiovinimo pabaigos.
 • Obuoliai yra paruošti.