Kaip ir kur laikyti medų?

Medus kinta. Žinoma, tai pirmiausia prisotintas cukraus tirpalas – tačiau ir „dinamiška sistema, kuri nuolat kinta, veikiama joje esančių enzimų”. Žinomas pasikeitimas yra sukietėjimas, kurio priežastis – gliukozės kristalizacija.

Kaip laikyti medų?

Ar galima medų laikyti šaldytuve?

Taip, galima. Šaldytuve temperatūra praktiškai nesikeičia, ir tai yra svarbi sąlyga. Drėgmė šaldytuvo viduje yra minimali. Vasarą geriausia medų laikyti šaldytuve.

Kur laikyti medų žiemą?

Šaltu oru geriausia medaus laikymo vieta yra uždaras balkonas. Temperatūra ten žemesnė nei bute.

Kodėl medus kietėja?

Kai kurie nepatyrę medaus mėgėjai mano, kad medus kietėja dėl cukraus priemaišų (falsifikavimas) ir kartais peikia tokį medų. Tačiau yra kaip tik atvirkščiai: cukrinimasis yra tiesiog grynumo įrodymas. Savaime suprantama, apcukrintas medus yra valgomas. Kas nori skysto medaus, turi jį pastatyti į ne daugiau kaip 50° C temperatūros vandens vonelę (temperatūros kontrolė!). Po trijų valandų medus vėl bus skystas.

Svarbiausia taisyklė: dėl jautrių fermentų meduje jo niekada negalima kaitinti daugiau negu iki 50° C temperatūros (suprantama, išskyrus tuos atvejus, kai verdama ar kepama). Temperatūra žemiau nulio taip pat nėra tinkama. Abiem atvejais – karščio ir šalčio – svarbu išlaikymo trukmė.

Medaus jautrumas šviesai

Medus yra jautrus šviesai, tad geriausia jį laikyti spalvotuose stiklainiuose arba moliniuose induose. Indus visada reikia sandariai uždaryti, kadangi medus labai sugeria drėgmę. Atvirame inde esantis medus savaime suskystėja, nes prisitraukia oro drėgmės. Taip pat medus greitai pradeda rūgti. Tai galima atpažinti iš putų, susidarančių ant jo paviršiaus. Be to, nereikia užmiršti, kad medus pritraukia įvairius kvapus.

Medus gaminant maistą.

  • Medus yra saldesnis už cukrų, todėl jei pakeičiate cukrų medumi, tuomet medaus kiekį reikia sumažinti maždaug 2 kartus.
  • Medus skystina tešlą. Jei pridedate medaus, tuomet reikia sumažinti skysčio kiekį.
  • Įdėjus medaus, galite pailginti kepinių galiojimo laiką – bandelės ir keksai ilgai neišdžiūna.
  • Medus yra daug sunkesnis už vandenį. 1 stiklinėje yra apie 350 g medaus.
  • Jei panardinsite šaukštą į karštą vandenį, dirbti su medumi bus lengviau.
  • Norėdami gauti traškią auksinę plutelę mėsos ar paukštienos patiekaluose, turite aptepti gaminį medumi.
  • Medus kepiniams suteikia rudo atspalvio.

Nauji receptai su medumi:

[RSSImport display=”10″ feedurl=”https://valgome.lt/receptai/recipe-tag/medus/feed/” random_sort=”FALSE”]