Kaip džiovinti voveraites?

Džiovintos voveraitės virtuvėje yra absoliutus gėris. Dėl to, kad jos kompaktiškai gali būti laikomos medžeginiuose ar popieriniuose maišeliuose, kad gali būti vartojamos kaip intensyvus prieskonis sriuboje, padaže, troškinyje ir kad taip gražiai nudažo gaminamą maistą.

Kiek džiovinti voveraites?

Voveraitės yra skanūs miško grybai. Jie gerai toleruoja džiūvimą. Voveraitės džiovindamos smarkiai praranda savo svorį. Iš 1 kilogramo voveraičių gausite 100–140 gramų džiovintų grybų. Tai labai naudinga, nes galite džiovinti daug grybų, ir jie užims mažai vietos.

Voveraičių džiovinimas orkaitėje

Voveraičių džiovinimas orkaitėje

Voveraites džiovinkite orkaitėje, paskleidus vienu sluoksniu ant kepimo popieriaus. Džiovinkite vos pravertomis durelėmis 80-90 C apie 6-7 valandas, džiovinimo laikas priklauso nuo voveraičių dydžio, todėl, jei grybai labai skirtingo ūgio, didžiąsias pasmulkinkite, tuomet džiovinimas vyks tolygiai.

Džiovintus grybus nelaikykite per ilgai. Jie maistines savybes geriausiai išlaiko 1–2 metus, o vėliau po truputį praranda savo skonines savybes ir aromatą.

Džiovintas voveraites galite sumalti kavamale ir sudėti į patogią tarą. Laikyti tamsioje spintelėje.Parašykite komentarą