Rauginti kopūstai su morkomis žiemai

Jei nesinori krapštytis su statinėmis ir kibirais, pasigaminkite raugintų kopūstų su morkomis stiklainyje. Kopūstai bus tokie pat skanūs, traškūs ir gražūs.

Morkose yra beveik visi žinomi vitaminai. Dėl skaidulų kiekio gerina virškinimą, mažina insulto riziką, teigiamai veikia regėjimą ir odą. Jos laikomos mažai kaloringomis, nes 87% sudaro vanduo. Tie, kurie kontroliuoja savo mitybą, turėtų atsižvelgti į glikemijos indeksą: jo yra daug morkose, ypač virtose – iki 85. Tai daugiau nei baltojo cukraus – 65-70! Morkų perteklius gali sukelti delnų ir pėdų odos pageltimą.

Ingredientai:

  • Kopūstai – 3 kg;
  • Morkos – 500 g;
  • Pipirų žirnelių mišinys – 0,5 šaukštelio;
  • Lauro lapas – 2 vnt.;
  • Cukrus – 10 g;
  • Druska – 50 g.

Kopūstų paruošimas:

  1. Kopūstą susmulkinkite plonomis juostelėmis.
  2. Morkas sutarkuokite stambia tarka.
  3. Dideliame dubenyje sumaišykite daržoves, suberkite cukrų, druską ir prieskonius.
  4. Stipriai minkykite rankomis. Rezultate turėtų būti daug sulčių.
  5. Išdėliokite ruošinį į švarius, sausus stiklainius, gerai prispausdami.
  6. Gautas sultis tolygiai paskirstykite po stiklainius.
  7. Palikite 2 dienoms šiltoje vietoje, tada uždarykite dangteliais ir perkelkite į rūsį. Rauginti kopūstai bus paruošti per 3-5 dienas.
[the_ad id=”6305″]

Gūžinis kopūstas vaizdingai vadinamas daržo ponaičiu. Vienas didžiausių šios rūšies kopūstų privalumas yra tas, kad jis išlieka šviežias iki naujo derliaus.

  • Gūžiniuose kopūstuose esantis vitaminas C yra askorbinogeno pavidalo. Ši medžiaga išlieka net gi išvirus kopūstą, o raugintuose kopūstuose išlieka net gi 1/3 vitamino C.
  • Gūžiniuose kopūstuose taip pat yra vitamino U, kuris apsaugo skrandį ir dvylikapirštę žarną nuo opų susidarymo.
  • Lyginant su kitomis kopūstų rūšimis, gūžiniame kopūste yra daug natrio ir geležies.

Šios rūšies kopūstai ne tik pasižymi mažu kalorijų kiekiu, bet ir stabdo riebalų kaupimąsi organizme, todėl juos rekomenduojama valgyti tiems, kurie nori atsikratyti nereikalingų kilogramų. Naudingos yra ir šių kopūstų sultys, kurios gerina virškinimą, mažina pykinimą, rėmenį ir vidurių užkietėjimą. Jose taip pat daug pieno rūgšties, todėl sultys yra labai naudingos sergantiems cukriniu diabetu. O šių kopūstų nuoviras su medumi yra puiki priemonė kvėpavimo takų uždegimui gydyti.

[the_ad id=”9498″] [the_ad id=”6308″]


Parašykite komentarą