Kiauliena su bulvėmis rankovėje

Taikant tokį kepimo būdą, kiauliena su bulvėmis rankovėje tampa tobulu troškiniu su sultingais mėsos gabalėliais ir visiškai mėsos sultyse išmirkytomis bulvėmis. Kad šis patiekalas būtų tobulas, svogūną geriau pakepinti keptuvėje atskirai.

Ingredientai:

 • 500 g kiaulienos;
 • 4–5 bulvės (500 g);
 • 2 dideli svogūnai (300–350 g);
 • 2 v.š. augalinio aliejaus;
 • Druskos ir šviežiai maltų juodųjų pipirų;
 • Petražolių patiekimui (nebūtina).

Paruošimas

 1. Norėdami paruošti kiaulieną su bulvėmis orkaitėje (rankovėje), pirmiausia mėsą supjaustykite 2,5-3 cm gabalėliais, įtrinkite druska ir pipirais iš visų pusių. Svogūną nuvalykite ir supjaustykite vidutinio dydžio pusžiedžiais.
 2. Keptuvėje ant vidutinės ugnies įkaitinkite aliejų, suberkite svogūną, pasūdykite ir retkarčiais pamaišydami patroškinkite 10 min.
 3. Kol kepa svogūnai, nuvalykite bulves ir supjaustykite 1,5 cm storio griežinėliais. Bulves pasūdykite ir pabarstykite pipirais.
 4. Įkaitinkite orkaitę iki 170 ° C režimu „viršus-apačia“, be konvekcijos. Kepimo skardą išklokite kepimo popieriumi.
 1. Paruoškite kepimo rankovę: išvyniokite iš ritinėlio maždaug 50 cm ilgio plėvelę.
 2. Suimkite vieną maišelio galą spaustuku. Padėkite maišelį ant paruoštos kepimo skardos taip, kad maišelio pusė su mažytėmis skylutėmis būtų nukreipta į viršų, kitaip garai susprogdins maišelį. Jei skylių nėra, pasidarykite jas patys adata ar dantų krapštuku. Į maišelį sudėkite bulves, ant jo kiaulieną, ant viršaus pakepintus svogūnus. Atvirą kraštą pritvirtinkite antruoju spaustuku.
 3. Pašaukite kepimo skardą į orkaitę, kepkite 40 minučių. Labai atsargiai atidarykite rankovę – viduje yra karštų garų. Jei norite, pabarstykite mėsą petražolėmis.
[the_ad id=”9498″]
PASTABA: Šį patiekalą galima paruošti pridedant įvairių prieskonių – ir jis įgaus naują įdomų skonį. Pabandykite, pavyzdžiui, kario miltelius ar Provanso žolelių mišinį.


Parašykite komentarą