Bananų uogienė su kadagio uogomis

Kalėdų, maži ar dideli, laukiame visi! Ypatingas metas, kuriam pradedame ruoštis prieš kelias savaites, mintyse dėliodami artimųjų vardus, galvodami, kuo galėtumėme juos nudžiuginti.

Šiais metais prisidėjau ir aš prie skanių ir netikėtų dovanų idėjų. Mielos dovanos, pagamintos su meile visad džiugina ir glosto širdį. Kartais tereikia tiek nedaug. Paieškos, laikas, kantrybė, teigiamos emocijos ir energija uždaryti nedideliame stiklainėlyje.

Bananų uogienė su kadagio uogomis
Bananų uogienė su kadagio uogomis

Ši itin kvapni ir tiršta uogienė puikiai tiks paįvairinti saldžius ir tingius sekmadienio pusryčius. Užtepkite ant rupios skrudintos duonos riekelės ir mėgaukitės su pieniška kava. Taip pat galite patiekti kaip desertą nedidelėse stiklinėse su plakta šiek tiek  pasaldinta grietinėle bei laimo žievele, pjaustyta plonomis juostelėmis.

 • Paruošimo laikas: 60 min
 • Porcijos: 600 ml

Ingredietai:

 • 1 kg nuluptų bananų ( maždaug 8 dideli gerai prinokę bananai);
 • 3­ jų citrinų sulčių;
 • 1­ os citrinos žievelės;
 • 400 g šviesaus rudojo cukraus;
 • 50 ml romo;
 • 1 šaukštelio kadagio uogų.

Paruošimas:

 1. Nulupkite ir supjaustykite bananus gan dideliais griežinėliais tiesiai į puodą storesniu dugnu.
 2. Išspauskite trijų citrinų sultis ir supilkite ant bananų. Smulkiai nutarkuokite žievelę nuo vienos citrinos, ją sudėkite į puodą su bananais, taip pat supilkite cukrų bei romą. Švelniai sumaišykite, uždenkite dangčiu ir palikite pastovėti apie 15 min.
 3. Dėkite puodą ant viryklės ir leiskite užvirti ant vidutinės ugnies. Sumažinkite ugnį ir virkite apie 40 min nuolatos nugriebdami susidariusias putas.
 4. Kartais yra sunku suprasti, ar uogienė yra išvirusi, mat karšta bus visuomet skystesnė, nei atvėsusi, tad ar jau paruošta galite patikrinti tokiu būdu: užlašinkite šiek tiek uogienės ant lėkštutės, prieš tai atšaldytos šaldiklyje, jei sutirštėja ir nenuteka, tuomet galite sudėti į stiklainius.
 5. Jei vis dar per skysta, pavirkite keletą minučių.
 6. Supilstykite karštą uogienę į sterilizuotus stiklainius, iš kart uždarykite ir apverskite aukštyn, kad susidarytų vaakumas.
 7. Pastaba: naudokite gerai prinokusius, kvapnius bananus. Žievelė turėtų būti išmarginta dėmelėmis, tačiau nulupus bananai turi būti sveiki, geltonos spalvos.
 8. Uogienės, laikomos šaltoje ir sausoje vietoje laikosi apie 3 mėnesius.
Bananų uogienė
Bananų uogienė

Šiais metais laukiau kaip niekad išsvajotų kalėdinių atostogų po ilgo ir labai darbingo laikotarpio. Eglutės spygliais kvepiantys ir krosnies prišildyti senelių statyti namai, artimųjų šypsenos ir laikas praleistas kartu.

Gražių, ypatingų ir, be abejo, skanių švenčių!Parašykite komentarą