🍆 Baklažanų užkandis

Iki žiemos švenčių liko visai ne daug, laikas pradėti galvoti apie naujametinį ir kalėdinį stalą. Jau nusprendžiau, kad būtinai gaminsiu baklažanų užkandį (jis dar vadinamas “Uošvės liežuviu”) – labai skanus ir pikantiškas patiekalas, papuošiantis bet kurį šventini stalą.

Baklažanai šiam užkandžiui dažniausiai kepami keptuvėje, tačiau siūlau rinktis dietiškesnį variantą ir kepti orkaitėje. Tam reikės kelis kartus mažiau aliejaus, o tai žymiai sumažins kalorijų kiekį.

Ingredientai:

 • 2 baklažanai;
 • 2 pomidorai;
 • 3 šaukštai riebios grietinės;
 • 1 skiltelė česnako;
 • 1 valgomasis šaukštas graikinių riešutų;
 • 2-3 petražolių šakelės;
 • Druska, pipirai – pagal skonį.

Baklažanų užkandžio paruošimas

 1. Rinkitės pailgus ir lygius baklažanus. Supjaustykite juos 0,5 centimetro storio juostelėmis. Išdėliokite ant lėkštės ir iš abiejų pusių pabarstykite druska. Palikite 10 minučių, kad iš baklažanų išnyktu kartumas.
 2. Po kurio laiko kiekvieną baklažano gabalėlį nuplaukite ir nusausinkite popieriniu rankšluosčiu. Dėkite ant kepimo skardos ir aptepkite aliejumi. Pašaukite į orkaitę ir kepkite baklažanus 170 laipsnių temperatūroje 10 minučių.

Pagaminkite užtepėlę

 1. Į dubenį suberkite bet kokiu patogiu būdu susmulkintus graikinių riešutų branduolius ir grietinę. Sudėkite smulkiai kapota česnaką ir petražolių lapelius. Pagardinkite druska ir pipirais. Sumaišykite.
 2. Baklažanai turėtų šiek tiek paruduoti, bet likti minkšti. Padėkite juos ant lygaus paviršiaus. Aptepkite grietinės mišiniu. Viename gale uždėkite pomidorų gabalėlį.
 3. Užlenkite kita baklažano griežinėlio pusę.
 4. Perkelkite į lėkštę, papuoškite žolelėmis, graikiniais riešutais. Baklažanų liežuvėliai yra paruošti, tačiau prieš patiekiant geriau leisti jiems porą valandų pastovėti šaldytuve, taip užkandis taps aromatingesnis.

Skanaus!Parašykite komentarą