Keptos paprikos suktinukai

Šie keptų paprikų suktinukai yra spalvingi ir labai skanūs. Turėsite šiek tiek padirbėti su jais, bet jie to verti! Fetaki gali būti pakeistas sūriu. Taip pat sūris gali būti ožkos arba avies – kas labiau patinka.

Recepte naudojamas petražolių ir kalendros mišinys. Prie keptų paprikų puikiai dera petražolės ir mėtos, šviežias bazilikas. Jei neturite šviežių žolelių, galite naudoti šaldytas. Iš šio ingredientų kiekio gavosi 11 suktinukų.

Ingredientai:

 • Paprika – 3 vnt.;
 • Fetaki – 200 g;
 • Žalumynai;
 • Česnakai – 1 skiltelė;
 • Alyvuogių aliejus – 2 šaukštai;
 • Druska – pagal skonį;
 • Juodieji pipirai – pagal skonį.

Paruošimas:

 1. Paprikas nuplaukite, dėkite ant kepimo skardos ir kepkite iki 180-200° įkaitintoje orkaitėje. Apytikslis kepimo laikas yra 30-40 minučių. Kepdami paprikas būtinai apverskite. Kai viena pusė pradeda tamsėti ir brinkti, atidarykite orkaitę ir apverskite pipirus į kitą pusę.
 2. Kol paprikos kepa, galima ruošti įdarą. Į dubenį suberkite fetakį, 2 didelius šaukštus susmulkintų žolelių, užpilkite pora šaukštų alyvuogių aliejaus, išspausto česnako, pipirų, išmaišykite ir dėkite į šaldytuvą.
 3. Išimkite paprikas iš orkaitės. Palikite atvėsti pusvalandžiui. Jei turite laiko, visiškai atvėsinkite. Kai paprikos atvės, nesunku nuo jų nuimti odelę.
 4. Iš vienos pusės įpjaukite, atidarykite, atsargiai išimkite stiebą ir sėklas. Nuimkite plėveles. Paprikas supjaustykite išilgai. Recepte naudojamos didelės, ilgos paprikos, todėl man gavosi 3-4 juostelės. Kai paprikos trumpos, geriau jas perpjauti skersai į 2 dalis. Jei paprikos mažos, jų kiekį recepte reikia atitinkamai padidinti.
 5. Ant keptos paprikos juostelės dėkite po šaukštą įdaro ir susukite į vyniotinį.
 6. Jei norite, įberkite šiek tiek druskos ir pipirų.

Jei sūris šviežias, suktinukai gerai išsilaikys šaldytuve 2-3 dienas (žr. savo sūrio galiojimo laiką). Todėl šį užkandį galite pasigaminti iš anksto. Prieš patiekiant, suktinukus galima apipilti papildomai šlakeliu alyvuogių aliejaus. Skanaus!

[the_ad_placement id=”h2-3-desktop”][the_ad_placement id=”h2-3-mobile”]


Parašykite komentarą