Mano receptas šįkart be krevečių, o labiau linkstantis krizės iškamuotų piniginių link. Tačiau jau jeigu nusprendėte vis dėlto susiveržti diržus taip, kad iš gerklės iššoktų per pietus suvalgyta vištos šlaunelė, nedarykite to savo sveikatos kaina.
Žmonės dažnai yra įsitikinę, kad sveika, subalansuota mityba reikalauja aukštų pajamų. Taip, tiesa, kad ekologiški produktai šiuo metu kur kas brangesni nei įprasti, bet nusipirkus vieną pakelį gerų itališkų makaronų, nesinorės išvirti pusės puodo, o tad,a po vakarienės ar pietų, likusią dalį tiesiog išmesti į šiukšliadėžę. Kitaip tariant, brangiau įgytus produktus tausosime labiau. Tačiau vėl noriu atkreipti dėmesį į tai, kad šiuo klausimu liečiau ne tokių buržujiškų pirkinių kaip kalmarai, lašišos filė, juodieji ikrai ir kitų pirkimą, o sveikų produktų.
Ir vėl gi, tie patys sveiki produktai nebūtinai nuobodžiai gulinėja ekologiškų prekių skyriuje, sveiko, skanaus ir netgi nuotaiką keliančio maisto galima rasti ir kituose skyriuose, pavyzdžiui šviežių daržovių. Tai nėra brangu, yra sveika ir žinant kaip gardžiau paruošti daržoves, netgi gali būti velniškai skanu! Todėl pamirškite saulėgrąžų aliejuje keptas bulves su druska ir geriau išsivirkite šiltos, tirštos daržovių sriubos… 🙂
Ingredientai:
- 1 l vandens;
- 120g svogūno;
- 200g mažųjų morkų;
- 100g šviežių brokolių;
- 120g konservuotų žirnelių;
- daržovių sultinio kubelio;
- 20g šviežių petražolių;
- 20g šviežio baziliko;
- 1 v.š. džiovintos salierų šaknies;
- 1 a.š. saldžiosios paprikos miltelių;
- 30g gabalėlio sviesto;
- šviežio parmezano (“papuošimui”).
Trintos daržovių sriubos paruošimas
- Pastatyti užvirti puslitrį vandens. Tuo tarpu paruošti daržoves – brokolius nuplauti, nupjauti kotelius, morkas nuplauti, švariai nuskusti, dar kartą pakišt po tekančiu vandeniu ir supjaustyti gabaliukais, svogūnus nuplauti, supjaustyti gražiai, petražoles ir bazilikus šiek tiek pasmulkinti (galima ir “plėšant” nebūtinai pjaustyti).
- Vandeniui užvirus, įmesti kubelį, sudėti visas paruoštas daržoves (morkas, svogūnus, brokolius, bazilikus, petražole ir konservuotus žirnelius).
- Pavirti 10-15 min., tada sudėti prieskonius (papriką, salierą) ir sviesto gabalėlį, dar pavirti kokias 5 min., maišant, kad sviestas ištirptų. Beje, jeigu nenorite naudoti sviesto, gali drąsiai įpilti porą šaukštų tyro alyvuogių aliejaus (sveikuoliams siūlau būtent šį variantą).
- Kai sviestas ištirps, puodą nuimti nuo ugnies, sriubą atsargiai supilti į blenderį (nepamirškite, kad ji labai karšta bus) ir keliolika sekundžių plakti (patys pamatysite, kada sriuba taps žvilgančia žalia, vienalyte mase).
Iškart supilstyti į dubenėlius arba puodelius, ant viršaus pabarstyti šviežiai tarkuoto parmezano, patiekti su šviežia, skrudinta duona.