Varškės nauda

Kaip ir kiti pieno produktai, varškė turi daug kalcio. Varškė yra rūgusio pieno produktas, kuris gaunamas pieno bakterijomis rauginant pieną ir pašalinant išrūgas. Varškė – tai kietos arba tirštos pieno dalelės, kurios susijungusia ir atsiskiria nuo išrūgų. Lietuviška varškė gaminama iš rūgusio pieno, kuris yra kaitinamas, o gaunama masė perkošiama per sietelį arba nuspaudžiama.

Varškės kalorijos ir maistinė vertė

Varškė 9% turi

  • Kalorijų kiekis: 156 kcal
  • Baltymai: 16,7 g
  • Riebalai: 9 g
  • Angliavandeniai: 2 g
  • Glikeminis indeksas: 30

Kuo naudinga varškė?

Varškės gaminimo metu iš pieno išsiskiria organizmo lengvai pasisavinami baltymai ir pieno riebalai, kurie padeda užtikrinti gerą bendrąją sveikatą. Dėl lengvo varškės įsisavinimo, šį pieno produktą galima vartoti įvairaus amžiaus žmonėms, pradedant vos 6 mėnesių mažyliams ir baigiant pagyvenusiais žmonėmis. Varškė yra net gi įtraukiama į dietinius valgiaraščius žmonėms, kurie serga, kepenų, inkstų skrandžio, žarnyno, širdies ir kraujagyslių ligomis.

Varškė
Varškė

Varškėje yra medžiagų, kurios normalizuojama organizme vykstančią riebalų apykaitą: varškė padeda daugiau riebalų paversti energija, todėl jų mažiau nusėda ant kraujagyslių sienelių. Šiuo atveju geriausia yra valgyti liesą varškę, o antsvorio turintiems žmonėms ši varškė yra ypatingai naudinga. Varškė puikiai numalšina alkį, tačiau turi labai mažai kalorijų – 100 g varškės turi vos 156 kilokalorijas.

Varškės baltymuose yra metionino ir triptofano. Tai nepakaičiamos aminorūgštys, reikalingos nervų sistemai ir virškinamajam traktui. Varškėje taip pat yra kalcio ir fosforo. Šios mineralinės medžiagos yra kaulinio audinio ir dantų pagrindas bei stiprina širdies raumenį. Varškėje taip pat yra vitamino B, kuris apsaugo nuo aterosklerozės. Šis pieno produktas taip pat yra prisotintas vitaminu B, geležimi, magniu, fosforu ir geležimi.

Kiek galima valgyti varškės?

Varškėje yra labai daug baltymų, todėl jos vartojimą reikia riboti. Patariama per savaitę varškės valgyti ne daugiau du ar tris kartus, o viena varškės porcija turėtų būti ne didesnė kaip 100 g. Per didelis suvartojamų baltymų kiekis organizmui neduoda naudos.

Varškė maiste

Svarbu žinoti, kad varškė yra greitai gendantis pieno produktas ir jame sparčiai dauginasi įvairūs ligų sukėlėjai, todėl varškę patariama laikyti šaldytuve ne ilgiau 2-3 paras. Jeigu abejojate varškės šviežumu, verčiau ją valgyti apdorotą, pavyzdžiui, išsikepkite varškės apkepą arba išsivirkite virtinukų.

Šiuo metu parduotuvėse galima rasti pačių įvairiausių varškės rūšių, todėl kiekvienas žmogus gali pasirinkti šį pieno produktą, atsižvelgdamas į savo organizmo poreikius. Visų rūšių varškė yra gaminama tuo pačiu būdu, tik skiriasi skirtingų rūšių riebumas, rūgštingumas, drėgnumas, konsistencija ir skonis.

Įdomūs faktai:

  • Europoje ir Amerikoje varškė laikoma sūriu.
  • Varškė dažnai įtraukiama į sportininkų ir kultūristų mitybą.
  • Varškė virškinama geriau nei pienas: tam padeda pieno rūgšties bakterijos.


9 komentarai apie “Varškės nauda”

Parašykite komentarą