Varškės štrudelis

Kaip greitai vasara bėga kartu su mano atostogom Lietuvoje.

Kaip man pavyko štrudelis, tai tiesą sakant, net nežinau, nes niekada nesu to tikrojo ragavusi, tik kažkodėl įsivaizdavau, kad tešla turėjo būti panašesnė į sluoksniuotą tešlą, o gavosi ne tokia. Beto, manau ta tešla labiau tiktų su obuolių įdaru ir tikrai tikrai tokį štrudelį kada nors rudenį kepsiu. Kaip ir buvo paminėta aprašyme, vokiška varškė skiriasi nuo lietuviškos, todėl gal visgi reikėjo naudoti kreminę varškę, nes lietuviškos varškės gabaliukai jautėsi iškepus, o aš kažkaip įsivaizdavau kažkokį švelnutį pukelinį įdarą, kuris būtų įmanomas tik su kremine varške. Bet vistiek kepinys buvo suvalgytas, nors ir gavosi didžiulis, ir išvaišintas. Taigi tikrai visai neblogas kepinys. Tik kitą kartą vistik darysiu su obuoliais…

Reikia:

 • 1 kg varškės (20 % riebumo);
 • 100 g razinų;
 • 5-6 š. romo;
 • 50 g + 2 š. + 125 g sviesto;
 • 250 g + truputis miltų;
 • druskos;
 • 1 š. aliejaus;
 • vanilės ankštis;
 • 150 g cukraus;
 • 3 kiaušinių;
 • 4-5 š. maltų džiūvėsių;
 • cukraus pudros apibarstymui.
Štrudelis su varške
Štrudelis su varške

Gaminam:

 1. Į kiaurasamtį įdėti merlinį audinį, į jį suberti varškę ir palikti nuvarvėti per naktį. Mano pastaba – varškė Vokietijoje kur kas skystesnė, todėl lietuviškos varškės aš imčiau mažiau nei kilogramą ir palikčiau nuvarvėti porai valandų.
 2. Razinas nuplauti ir pamerkti valandai į romą.
 3. Išlydyti 50g sviesto. Pridėti miltus, 1/8 litro drungno vandens, žiupsnį druskos ir išminkyti viską kol gausis elastinga tešla. Tešlą rankom minkyti ir vis daužyti į stalą (5-10 min), kol ji pasidarys minkšta. Suformuoti rutulį, aptepti aliejumi. Tešlos rutulį įdėti į dubenį, nuplautą karštu vandeniu, uždengti ir palikti ilsėtis valandą.
 4. Nuvarvinti razinas.
 5. Išlydyti du šaukštus sviesto. Prapjauti vanilės ankštį ir nuskrebenti viduj esančią vanilę. Nuvarvintą varškę sumaišyti su sviestu, vanile, cukrumi, kiaušiniais ir razinomis.
 6. Stalą padengti švariu rankšluosčiu, jį apibarstyti miltais. Ant jo kiek įmanoma ploniau iškočioti tešlą. Stengtis iškočioti stačiakampę formą (30×40 cm). Iškočiojus tešlą pakišti delnus po ja (delnai žiūri apačion) ir atsargiai tampyti tešlą su išorine delnų dalimi.
 7. Ištirpinti 125 g sviesto. Tešlą aptepti šiuo sviestu ir apibarstyti maltais džiūvėsėliais.
 8. Varškės masę užtepti ant trumposios tešlos pusės paliekant 2 cm nuo krašto (pagal nuotrauką bus aišku, kaip). Tešlos kraštus užlenkti, kad jie uždengtų varškę ir aptepti sviestu. Tešlą suvynioti į štrudelį.
 9. Įkaitinti orkaitę iki 200 oC (su ventiliatoriumi iki 175 oC). Skardą padengti kepimo popieriumi.
 10. Štrudelį patiesti ant kepimo popieriaus, viršutinę jo pusę 5-6 kartus skersai įpjauti (tik tešlos sluoksnį). Aptepti išlydytu sviestu.
 11. Štrudelį kepti 45-50 min.
 12. Kepant karts nuo karto aptepti išlydytu sviestu.

Prieš patiekiant apibarstyti cukraus pudra. Valgyti dar šiltą. Prie štrudelio labai tinka ledai arba plakta grietinėlė.Parašykite komentarą